Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fikus
Autor Wiadomość
czarnyfm 
Józek Blak


Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Gru 2012
Skąd: Sułkowice
Wysłany: 2013-09-07, 19:21   

Zdecydowanie nie ma co drutować gałąź ?? nie masz pewności czy ci się przyjmie a chcesz drutować ??
poczekaj i poczytaj dużo poczytaj
 
 
Ciacho
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-07, 19:58   

Nie napisałem, że chce tylko zapytałem czy mógłbym to już od początku robić. :) Przyjąć się przyjęły, przecież puściły korzenie i rosną w górę. Ta środkowa sadzonka była połowę mniejsza jeszcze miesiąc temu. :) A tak patrząc na nią pomyślałem sobie czy nie ciąć góry, żeby nie rosła wzwyż tylko wszerz. :)
Ostatnio zmieniony przez Ciacho 2013-09-07, 20:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wro_bel 
Przemysław Gąsior


Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2010
Skąd: Rokietnica
Wysłany: 2013-09-08, 09:18   

Spokojnie poczekaj ze dwa latka aż porządnie podrośnie. Co do cięcia to poszukaj postu Jacka Grzelaka, w którym opisywał swoje poczynania z fikusem - ładnie ukształtował drzewka przez samo przycinanie.
_________________
Mój blog
 
 
Ciacho
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-08, 17:05   

O,super.Chętnie popatrzę do postów p. Jacka. Dzięki. :)
 
 
Ciacho
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-15, 07:33   

Cześć :)

Niemal pół roku temu się odzywałem w sprawie zakupionego bonsaia, który ostatecznie okazało się, że z tą sztuką nie ma za wiele wspólnego i pozyskiwałem z niego sadzonki. Na poprzedniej stronie załączyłem, jak wyglądały na początku. Tak to wygląda obecnie:

1.


2.



Nie wiem czemu to wychodzi tak obrócone, ale jak się kliknie bezpośrednio w zdjęcie to otworzy się normalnie.

I powiedzcie mi proszę, czy nie przydałoby się coś tutaj przyciąć lub usztywnić,odrutować? Ten pierwszy w sumie rośnie prosto i może nawet by go jeszcze nie tykać; chyba że macie pomysł. Natomiast ten drugi myślałem, żeby skrócić na czubku i tę gałąź dłuższą na dole. Myślałem też o jakimś usztywnieniu podstawy, i teraz nie wiem, czy na tym etapie mam to usztywniać w pionie czy już temu jakiś kształt nadawać? Mogę liczyć na jakąś podpowiedź? :)
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2014-04-15, 20:13   

Kolego to są bardzo młode sadzonki, możesz z tym zrobić co chcesz. Za kilka lat może być wstępna forma, za kilkanaście bonsai.

Pozdrawiam
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group