Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: armin
2013-04-19, 07:09
Pytanko
Autor Wiadomość
Tycon
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-14, 10:09   Pytanko

Witam Forumowiczow

Mam pseudo Bonseia fikus 80cm wysoki - konar z 5 zaszczepami,stal w nieoswietlonym miejscu,w przeciagu itd.Tylko 2 zaszepki zyja ,reszta wyschla i po odcieciu galazek totalnie suche i kruche.
Slyszalem i czytalem cos o zaszczepianiu dodatkowych galazek-ze dziorke w glowny pien trzeba na wylot przewiercic,ze nowa galazke z kory obskubac,ze jakas pasta to trzeba potem potraktowac i,ze skomplikowana to technika i nie zawsze sie to przyjmie.Powiedzcie czy istnieje rzeczywiscie cos takiego czy mam juz omamy.Chcialbym uratowac to dzewko,ale nie mam wiedzy.Prosze o pomoc.

Tycon

kiedys-.JPG
kiedys
Plik ściągnięto 4423 raz(y) 92,92 KB

dzis.JPG
Dzis
Plik ściągnięto 3805 raz(y) 243,21 KB

 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-04-14, 10:28   

N sam początek trzeba zapewnić mu dużo więcej światła.Z tych zdjęć wynika że roślina stoi w bardzo ciemnym miejscu. Fikusy potrzebują światła. Najpierw trzeba doprowadzić tą roślinę do dobrego stanu, potem będzie czas na kombinowanie.
_________________
Piotrek
http://www.kwiatyagnieszki.pl/
 
 
Tycon
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-14, 13:45   

Witam

Dzieki za odpowiedz,ale drzewko juz od miesiaca stoi na parapecie i chyba ma dosc swiatla.

3 tygodnie temu dostal nowa ziemie i troszke (Dondgera) nawozu i od tej pory stoi na parapecie.

Czekam na dalsze instrukcje :-)


Tycon

k-IMG_7693.JPG
Plik ściągnięto 4398 raz(y) 31,97 KB

k-IMG_7694.JPG
Juz nowe listki wypuszcza
Plik ściągnięto 4398 raz(y) 31,73 KB

k-IMG_7696.JPG
Powiesilem na nim czache choc troche lepiej wygladal.
Plik ściągnięto 4398 raz(y) 76,44 KB

Ostatnio zmieniony przez Tycon 2013-04-14, 13:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
BRNK 
Michał

Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2011
Skąd: Łask
Wysłany: 2013-04-14, 15:43   

Tycon napisał/a:
Powiesilem na nim czache choc troche lepiej wygladal.


Robi robotę ;-)
_________________
Gość, widziałeś już www.ArchiFIT.pl ?
www.facebook.com/ArchiFIT
 
 
Tycon
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-14, 17:25   

Smierc przyszla po galazki..haha
 
 
Tycon
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-15, 23:48   

To znaczy,ze teraz po wiedze mam czekac tak dlugo az moje drzewko sie opamieta tak ?? ? czyli CD ok grudnia tego roku ?? ??...

Prosilem o wzbogacenie mnie o wiedze.....DZIS......jak i co w temacie zaszczepien....

DZIEKI

poz

Tycon
Ostatnio zmieniony przez Tycon 2013-04-15, 23:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tycon
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-17, 21:57   

O boze co to za forum - jest tam ktos ?? ???????
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2013-04-18, 08:04   

Jeśli chodzi o Twoje pytania - istnieje wiele sposobów na "dołożenie" gałązek, ale to wymaga wiedzy i doświadczenia, a ponadto roślina powinna być w bardzo dobrej kondycji.
Drzewo zaczęło puszczać nowe liście więc lepiej uzbroić się w cierpliwość i skupić na podlewaniu. W międzyczasie fajnie byłoby gdybyś trochę poczytał (jeśli wrzucisz w wyszukiwarkę hasło "retusa" to powinieneś znaleźć coś przydatnego). Większość roślin ma coś takiego jak pąki śpiące. Nakładając "ozdoby", które widać na zdjęciu z pewnością je zniszczyłeś lub uszkodziłeś. Jeśli - jak piszesz - chciałbyś uratować to drzewko, to w przyszłości powstrzymaj się od takich rzeczy, ono też zasługuje na swego rodzaju szacunek.
Teraz sprawy porządkowe. Na forum ludzie pomagają bezinteresownie. Chcesz, aby wzbogacić Cię o wiedzę, więc naucz się trochę podstaw, bo pisanie o nich zajęłoby kilka ładnych godzin. Myślisz, że ktoś ma tyle wolnego czasu? Ponadto czytanie Twoich postów nie należy z pewnością do przyjemności. Nie używasz polskich znaków, więc czyta się to jak pismo makumby. A przecież jest różnica między robieniem komuś łaski a laski. Nie chcę też polemizować z wpisanym przez Ciebie wiekiem, ale nie sądzę, żeby facet starszy ode mnie bawił się czaszkami i pisał taką polszczyzną. Najpierw więc trochę od siebie, a później stopniowo pomożemy Ci w doprowadzeniu fikusa do dobrej kondycji. Dobrze byłoby też od czasu do czasu udać się na jakieś darmowe spotkanie lub płatne warsztaty. W Polsce trochę tego się organizuje, a mowa jest znacznie szybsza od pisma, więc wiedzy można tam posiąść znacznie więcej.
 
 
Tycon
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-18, 23:43   

Witam

Nie wiem co ma wspolnego pisanie bez ogonkow z pouczaniem kogos dobrych zasad tegoz forum....nie o to sie pytalem....myslalem ,ze dogodny Polak lubiacy sie chwalic - pochwali sie tez swoja wiedza na ten temat....ale widze,ze nos do gory przewaza..no przeciez weszlismy do wspolnej Europy wiec trza sie szanowac.

Dowalanie sie o takie pierdoly..koles :::: mieszkam w Niemczech od 30 lat i nie mam zamiaru zmieniac klawiatuy (fonsow) z racji jakiegos forum - bo jednak tu uzywam niemieckich umlautow : Ü Ä ß Ö

Pod czacha jest 2 cm zdechlego galezia - suchego jak pustynia - wiec i tak juz za pozno.

A co ma moj wiek do tego ?? ? w Listopadzie koncze 50.........i co ? nie wypada na skopconego fikusa glinianej czachy zalozyc ? i co ? mam sie teraz wstydzic ?? ? daruj se koles.
Na Twoje zyczenie...przeprosilem Fikusa...moze teraz w koncu bedzie sie rozwijal.

Pytalem o fachowe zagadnienia a otrzymalem o..ierdol ze w takim wieku,ze se czache powiesil no i ,ze nie takie fonsy zapisuje ---- wiesz co...poczytaj to jeszcze raz ze zrozumieniem !
pol wypracowania z sarkazmem i ironia - malo jest na temat,tylko jak to polski polak - zawisc,drwina i okultyzm w temacie czachy...hahhaha.

Dobra...leje na to w koncu dostac bana na jakims forum zuchwalcow i niemych zawistnych forumowiczow to nie tragedia - jest innych forum w cyc - i tez po niemiecku moge se poczytac
czym sie pewnie roznimy.

Cala polonia tu u szkopow sadzi,ze najwieksza K.... jest polak dla polaka....i raz jeszcze to potwierdzam.....

Bawcie sie dalej......w zawistne dogryzanie pytajacym - a kultory wlasnie,to jedyne co jeszcze do nowej suwerennej kapitalistycznej polski nie doszlo.
Czemu wlasnie tego nie odgapiacie,po za zarabianiem wielkich pieniedzy ?? ?

Oczywiscie z gory przepraszam innych,ktorzy sa mili i na poziomie a swirowanie nie lezy w ich charakterze.

Od teraz na kazda zla opine - poprostu leje - oczekiwalem porady a nie strofowania.

Ot kargul pojechal do Nowego Yorku...hahha

Bay junge

Jezy von Kliler co ma wszystko w dupie.
 
 
Tycon
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-18, 23:44   

Witam

Nie wiem co ma wspolnego pisanie bez ogonkow z pouczaniem kogos dobrych zasad tegoz forum....nie o to sie pytalem....myslalem ,ze dogodny Polak lubiacy sie chwalic - pochwali sie tez swoja wiedza na ten temat....ale widze,ze nos do gory przewaza..no przeciez weszlismy do wspolnej Europy wiec trza sie szanowac.

Dowalanie sie o takie pierdoly..koles :::: mieszkam w Niemczech od 30 lat i nie mam zamiaru zmieniac klawiatuy (fonsow) z racji jakiegos forum - bo jednak tu uzywam niemieckich umlautow : Ü Ä ß Ö

Pod czacha jest 2 cm zdechlego galezia - suchego jak pustynia - wiec i tak juz za pozno.

A co ma moj wiek do tego ?? ? w Listopadzie koncze 50.........i co ? nie wypada na skopconego fikusa glinianej czachy zalozyc ? i co ? mam sie teraz wstydzic ?? ? daruj se koles.
Na Twoje zyczenie...przeprosilem Fikusa...moze teraz w koncu bedzie sie rozwijal.

Pytalem o fachowe zagadnienia a otrzymalem o..ierdol ze w takim wieku,ze se czache powiesil no i ,ze nie takie fonsy zapisuje ---- wiesz co...poczytaj to jeszcze raz ze zrozumieniem !
pol wypracowania z sarkazmem i ironia - malo jest na temat,tylko jak to polski polak - zawisc,drwina i okultyzm w temacie czachy...hahhaha.

Dobra...leje na to w koncu dostac bana na jakims forum zuchwalcow i niemych zawistnych forumowiczow to nie tragedia - jest innych forum w cyc - i tez po niemiecku moge se poczytac
czym sie pewnie roznimy.

Cala polonia tu u szkopow sadzi,ze najwieksza K.... jest polak dla polaka....i raz jeszcze to potwierdzam.....

Bawcie sie dalej......w zawistne dogryzanie pytajacym - a kultory wlasnie,to jedyne co jeszcze do nowej suwerennej kapitalistycznej polski nie doszlo.
Czemu wlasnie tego nie odgapiacie,po za zarabianiem wielkich pieniedzy ?? ?

Oczywiscie z gory przepraszam innych,ktorzy sa mili i na poziomie a swirowanie nie lezy w ich charakterze.

Od teraz na kazda zla opine - poprostu leje - oczekiwalem porady a nie strofowania.

Ot kargul pojechal do Nowego Yorku...hahha

Bay junge

Jezy von Kliler co ma wszystko w dupie.
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2013-04-19, 07:03   

Krótko. Tym razem nie usunę Twojego posta, bo chcę, żeby ci mili i na poziomie go przeczytali. A na wszelki wypadek zobacz co jest napisane w Twoim profilu po prawej stronie wyrazu "skąd". I to na tyle.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group