Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
mlody modrzew japonski
Autor Wiadomość
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2013-04-11, 21:31   mlody modrzew japonski

Witam. Posiadam mlodego modrzewia prowadze go od siewki, w tym roku nadalem mu nietypowa forme (taka mi sie podoba) Zastanawiam sie, ktore galazki zostawic a ktore nie... wiem, ze zdjecia sa slabe robilem komorka, jezeli chce aby galazki sie dobrze rozkrzewily to nalepiej przyciac je za drugim pakiem ? Po cieciu nowy wierzcholek zostal wyprowadzony z galazki... Niestety moja wiedza jezeli chodzi o formowanie modrzewi jest zerowa... cenne sugestie mile widziane :)

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez fiedler1 2013-04-11, 21:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 47
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-04-11, 22:06   

Szesnaście i pół miesiąca na tym forum i Ty kolego wstawiasz coś takiego? Co tu jest do formowania? Temu krzaczkowi potrzeba gruntu i słońca przez parę ładnych lat, modrzewie to jedne z najpiękniejszych drzew, wg. mnie bardzo trudne. Usuń jak najprędzej te druty, daj mu się rozwinąć. Obserwujesz to drzewko od siewki, więc powinieneś widzieć jak się rozwija. Kolego jeśli będziesz cierpliwy, to na pewno kiedyś kiedyś będzie coś z tego, ale teraz daj mu zdrowo rosnąć.
_________________
Piotrek
http://www.kwiatyagnieszki.pl/
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2013-04-11, 22:30   

Wiem, ze jest to mloda roslina... na zdjeciu wyglada na mniejsza niz jest w realu, drutow nie bede sciagal poniewaz nadaja mu docelowa forme i puki co nie wrastaja sie ...
_________________
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez fiedler1 2013-04-20, 20:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group