Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak uformować drzewko Ilex Crenata?
Autor Wiadomość
sikor888 

Dołączył: 27 Sty 2013
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-27, 10:52   Jak uformować drzewko Ilex Crenata?

Powoli szykuję się do przesadzenia drzewka wczesną wiosną. Chciałbym też trochę mocniej je przyciąć i jeżeli się da to poprawić formę. Proszę o wskazówki i uwagi co do formy drzewka i jakie poprawki zastosować.
 
 
nandu 
Lena


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 12 Cze 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-27, 11:55   

No więc Sikor, ja bym poszła w stronę stylu wiatrowego. Jest to jednak jeden z najtrudniejszych styli i doradzam Ci zabranie drzewka na warsztaty. Oczywiście ja jestem laikiem i fachowcy mogą mieć lepszy pomysł na to drzewko.
 
 
sikor888 

Dołączył: 27 Sty 2013
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-27, 12:08   

To jest jakiś pomysł. Jednak z naturalnej figury drzewko bardziej mi pasuje do stylu "Bankan" lub "Sokan". Chciałbym zminiejszyć długość gałęzi z liśćmi na bocznej, poziomej gałęzi z prawej strony. Tak żeby liście były bliżej jej konara. Myślę o odcięciu najniższej gałęzi z lewej strony tak żeby powstały tylko trzy "balkony", które chciałbym mocniej spłaszczyć i zagęścić. Trochę bardziej też wygiąłbym konar z balkonami żeby był bardziej wygięty. Powiedzcie co sądzicie o takich zmianach i ewentualnie skorygujcie moje zamiary przed przystapieniem do pracy i zmarnowaniem drzewka. :-P
Ostatnio zmieniony przez sikor888 2013-01-27, 12:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
nandu 
Lena


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 12 Cze 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-27, 12:30   

To nie jest 'jakiś pomysł' tylko bardzo dobry pomysł :-P . No i przecież to jest sokan tylko, że wiatrowy :mrgreen: . Tylko trzeba by było skrócić jeden z pni.
Ostatnio zmieniony przez nandu 2013-01-27, 12:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sikor888 

Dołączył: 27 Sty 2013
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-28, 14:28   

Może ktoś jeszcza ma jakieś pomysły?
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2013-01-29, 08:00   

Pomysł Leny jest bardzo dobry, ale obawiam się, że za trudny dla początkujących. Wiele razy na tym forum (na innych też) padało sformułowanie, że trudno jest wymyślać nową formę (bo przecież Ty już masz drzewo uformowane) na podstawie zdjęć. Pomysł jaki przychodzi mi do głowy, to udanie się na warsztaty. Jesteś z Warszawy, więc masz tą komfortową sytuację, że nie musisz nigdzie jeździć. Marek Gajda jest uznanym bonsaistą więc z pewnością na żywo wymyśli coś dobrego. Ja na początek zdjąłbym ten mech, bo ogranicza dopływ tlenu do korzeni.
 
 
sikor888 

Dołączył: 27 Sty 2013
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-20, 14:06   

Dzięki Armin za radę i wszystki innym też. Właśnie obmyślam kiedy pasuje mi kurs, bo to rzeczywiście ciężko tylko z książek i neta. Chociaż jest tego od groma. Kurcze stracznie podoba mi się ten mech ale jak mówisz że to drzewku szkodzi to pewno trzeba zdjąć ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group