Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
jaki gatunek i co z nim zrobic ?
Autor Wiadomość
kopawel 

Dołączył: 28 Sty 2013
Skąd: Londyn
Wysłany: 2013-01-28, 20:43   jaki gatunek i co z nim zrobic ?

Witam. 2 dni temu kupilem w sklepie takie oto drzewko. Ma ono niby 6 lat. Duzo filmow na youtube ogladalem i duzo czytalem ale wciaz mam kilka pytan.
Przede wszystkim jaki to gatunek jest ?
Zauwazylem ze od wczoraj koncowki galazek/listki robia sie jasniejsze....czy zle podlewam ?....podlewam raz dziennie.
Trzymam drzewko w pokoju, nie na sloncu ale nie daleko okna. wlasnie kupilem jakis nawoz w plynie na ebay z proporcjami npk 4-6-6.

Jeszcze nie wyciagalem drzewka z doniczki i nie wiem jak wygladaja korzenie ale wiem ze przesadzanie to dopiero w marcu.

Ale jak mozna by je przyciac ? Niektore listki i galazki sa jakos duze - wieksze od innych.
Wiem ze trzeba usuwac listki ktore rozna pojedynczo na glownych galazkch poniewaz zabieraja energie koncowym listkom na galazce :) .

Sorki za pisownie i dziekuje za odpowiedzi.

oto zdjecia:
 
 
Mirek Drabent 


Pomógł: 16 razy
Wiek: 63
Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Głogów
Wysłany: 2013-01-28, 22:11   

Wiąz drobnolistny. Jaśniejsze liście-za mało światła.Z nawozem poczekaj do kwietnia(pamiętaj- roślinę świeżo przesadzoną nie nawozimy).Teraz musi się przyzwyczaić do warunków w nowym miejscu (aklimatyzacja).Postaw go na parapecie (jak najwięcej światła).
_________________
Pozdrawiam!
 
 
kopawel 

Dołączył: 28 Sty 2013
Skąd: Londyn
Wysłany: 2013-01-29, 20:44   

Ok dzieki za odpowiedz.
A jeszcze cos...mianowicie po 2 dniach od kupienia drzewka pojawil mi sie jakis bialy/szary meszek na glebie i nie wiem co to jest. na roznych forach pisali ze grzyb na innych ze plesń...nie wiem czy obie mozliwosci szkodza drzewku.

Co wazne to dodam ze mam w pokoju grzybana scianie..albo plesń...takie czarne sciany sie robia i nie wiem czy od tego drzewko mogle sie zarazic tym samym i czy to samo pojawia sie na glebie w doniczce ? i czy to szkodzi drzewku ?

pozdrawiam.
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2013-01-29, 21:03   

Meszek wskazuje na zbyt wysoką wilgotność podłoża. Podlewaj przez zanurzenie (mniej więcej raz na tydzień) i pozwalaj przeschnąć podłożu pomiędzy podlewaniami. Problem sam zniknie.
 
 
kopawel 

Dołączył: 28 Sty 2013
Skąd: Londyn
Wysłany: 2013-02-18, 19:20   

a teraz mi sie tak z nimi porobilo i nie wiem dlaczego :/ .
Link do zdjec: http://lillywhites.pl/bonsai.html
Mod: Niepotrzebnie dublujesz tematy, a na dodatek tutaj umieszczamy pytania dotyczące rozpoznawania roślin.
Ostatnio zmieniony przez armin 2013-02-18, 20:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group