Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
jak uformować to drzewko??? wiąż drobnolistny
Autor Wiadomość
aramgad
[Usunięty]

  Wysłany: 2009-04-15, 12:55   jak uformować to drzewko??? wiąż drobnolistny

witam wszystkich specjalistów jak i początkujących ;-) . chciałabym prosić Was o pomoc gdyż wiem że dobrze mi doradzicie :mrgreen: otóż zakupiłam niedawno drzewko - wiąz drobnolistny i chciałabym go powoli zacząć formować (ma on około 10 lat). czy powinnam obciąć niektóre gałęzie? na dołączonych zdjęciach pokazuję jak chciałabym obniżyć jedną gałązkę. nie wiem czy to popsuje efekt wizualny drzewka czy też nie. :-| dlatego wszelkie pomysły i sugestie bardzo mi się przydadzą :help: proszę o propozycje co powinnam zrobić. jestem początkująca więc docenię opinie ekspertów którzy zajmują się tym dłużej ode mnie :] :spoko: najlepiej jakby ktoś skopiował zdjęcie i wizualnie pokazał co mam zrobić :roll: :prosze: oto moje drzewko (na razie nie wygląda za specjalnie) :oops:
 
 
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-04-15, 15:16   

Jeśli ta gałąź jest giętka możesz spróbować ją formować. A co do cięcia spróbuj zrobić taki okrąg. To kwestia gustu ale mnie by się podobała taka kula.(patrz na zdjęcie)

 
 
 
Rob 
Grzegorz Matusiak

Pomógł: 30 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2007
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-04-15, 16:27   

Gdyby to była moja roślina, potraktowałbym ją nieco bardziej radykalnie ;-)

Te 2 dolne gałązki o ile to możliwe, bo są już dosyc grube spróbowałbym obniżyć, a z środkowej gałązki wyprowadzić wierzchołek, próbując zrobić coś takiego, nie zapominając o tylnich gałązkach, ale w tym gąszczu coś chyba się znajdzie.



Nie wiem czy się na coś takiego odważysz, to już zależy od Ciebie. Oczywiście przy takim rozwiązaniu efekty nie byłyby od razu widoczne, sporo trzeba byłoby uciąć. Ciężko też wyłapać szczegółowy układ gałezi nie widząc rośliny na żywo, a jedynie zdjęcie. Masz sporo czasu na przemyślenia, bo skoro jest "świeżo" kupiony to najpierw daj mu troche czasu na przywyknięcie do nowych warunków, być może przesadzenie by mu się przydało ;-)

Tak czy siak życze powodzenia.

PS Jestem początkującym :roll:
_________________
Grzegorz M.
http://bonsaibielsko.blogspot.com/
 
 
 
aramgad
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-16, 10:30   

dziękuję za propozycje :-P :* obie opcje brzmią zachęcająco :spoko: teraz łatwiej mi będzie podjąć decyzję a jak już uformuję drzewko pokażę efekt pracy dla porównania ... życzcie mi powodzenia ;-)
 
 
janeczek216
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-01, 20:58   

Witam jestem nowy czy może ktoś spojrzeć na moje drzewko w galeri wyrasta mi z niego nowy pęd i nie wiem co z nim robić
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group