Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bonsai Carmona
Autor Wiadomość
Michal_pl 

Dołączył: 22 Cze 2012
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2012-06-22, 17:29   Bonsai Carmona

Witam
Jestem początkującym hodowcą.
Moja carmona została zakupiona około dwóch miesięcy temu.
Mieszkałem w innym miejscu niż teraz gdzie drzewko traciło liście ale w małym stopniu i wypuszczało nowe codziennie. Z czasem powypadało ich więcej i więcej.
Aż do momentu gdy się przeprowadziłem w nowe miejsce gdzie teraz nie posiada żadnego listka, jest sam badyl. Podlewałem roślinkę raz dziennie, nawoziłem raz na dwa tygodnie.
Kupiłem dziś specjalna ziemie do bonsai i zamierzam przesadzic moja roślinkę bo nie robiłem tego od kupna.Czy jest szansa że roślina wróci do poprzedniego stanu i będzie miała pełno liści i będzie kwitnąc. Proszę o pomoc
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-06-22, 20:05   

hodowac... mozna swinie albo krowy
_________________
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez fiedler1 2012-06-22, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slam666 
Marcin S.


Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 07 Sie 2010
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2012-06-22, 22:26   

Myślę że można jeszcze coś z tego uratować, nie podlewaj jej tak często, czyli raz dziennie, przesadź do nowej ziemi, w miarę przepuszczalnej, i daj drzewku czas.
_________________
Fan Bonsai...na starcie.
 
 
willy 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Paź 2011
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2012-06-22, 23:01   

można jeszcze hodować rybki, papużki, krokodyle. Rośliny, fakt, raczej się uprawia, a co z kulturą?
Carmona zapewne została przelana. Nie da się ustalić ile razy dziennie podlewać.Robi sie to wówczas, gdy wyraźnie przeschnie wierzchnia warstwa podłoża. Częstotliwość tego zabiegu zależy od gatunku krzaka, wilgotności i temperatury otoczenia, ilości podłoża w doniczce itp. Jeśli korzenie nie przerosły doniczki, nie przesadzaj, to dodatkowy stres. Ogranicz podlewanie. Ustaw roslinę w miejscu z dużą ilością światła. ale nie bezpośrednio na słońcu. Jesli to nie choróbsko jakieś, powinna dać radę. Powodzenia
P.S.
Kulturę się, nomen omen, krzewi.
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2012-06-23, 06:18   

No i przede wszystkim nie nawoź teraz drzewka. Co do przesadzania to ja jednak bym radził to zrobić - jeśli była przelana w podłożu w jakim zazwyczaj karmony są kupowane, to ciężko będzie ją odratować bo pewnie zrobił się już beton.
Co do dyskusji na temat hodowla/uprawa, to gdzieś już była o tym mowa,ale ja osobiście też wolę być "hodowcą" niż "uprawcą" ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group