Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Klon Palmowy ciecie
Autor Wiadomość
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-04-13, 14:36   Klon Palmowy ciecie

Witam... posiadam od roku oto takiego klonika Palmowego ;) byl przesadzany przyjal sie ladnie i zmowal ladnie ... korzenie ma ulozone promieniscie... powciskalem pomiedzy korzenie plaskie kamienie zeby je wyodrebnic co w efekcie za pare ladnych lat da mi poczatki ladnego nebari... niestety nie dalem przy roslinie nic co daloby jakies odniesienie do jej wielkosci :/ zapalki np. hmmm roslina ma na wysokosci ok 50 cm dosyc mocny pien i dwie glowne galezie ktore bede chcial zostawic... narazie nie tne go zeby sie dobrze zagescil jezeli bede cial to tylko te dlugie kikuty zeby miedzywiezla zmniejszyc... moze ktos zrobi jakiergo wirta ? i podpowie jakie galezie najlepiej usunac i czym sie kierowac rzy cieciu zeby drzewko mialo ciekawa korone ;) ?? z gory dzieki za opinie te DOBRE i te zle.
 
 
wizja 
Norbert


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 19 Mar 2011
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-04-13, 17:33   

to ja od razu spytam, czy gdybym tak przyciął powyższy egzemplarz (i przygiął mniejszą gałąź) byłoby ok? taką mam wizję ;) (taka wirtualna wprawka + inspira)
 
 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-04-13, 22:07   

Powyższy okaz nie przeżyje w tymże opakowaniu.
_________________
Piotrek
http://www.kwiatyagnieszki.pl/
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-04-14, 10:47   

Pit B przesadze go do wiekszego ;) spokojnie... na chwile obecna siedzi w tej doniczce... przezyl juz tyle to przezyje jeszcze troszke... wsadze go do wiekszego naczynia zeby nabral masy ...

Wizja widzialem to foto nie raz w google :mrgreen: faktycznie po cieciu mozna dac mu podobny ksztalt... tylko myslalem nad mneij derastycznym cieciem :) nie duzo mniej ale jednak mniej derastycznym hehe ;) ale dzieki za POMYSL :spoko:
Ostatnio zmieniony przez fiedler1 2012-04-14, 10:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-04-14, 10:51   

Po wyglądzie podłoża wnoszę że już w tym roku był przesadzany, więc może lepiej dać mu trochę odpocząć, ew. do gruntu.
_________________
Piotrek
http://www.kwiatyagnieszki.pl/
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-04-14, 11:38   

oczyscilem tylko ziemie ;) z mchu itp. i posypalem wierzchnia warstwe ziemia ogrodowa... w srodku podloza ma tez akadame dla lepszego trzymania wilgoci
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-04-14, 21:10   

Na projekcie Norberta (wizja) zrobilem swoje poprawki ;) biorac pod uwage ze ja widze klona na zywo a Ty tylko foto ktore nie oddaje klona w 3D . Co do wirta nie mam programu i talentu :D ale cos tam widac (chyba) ... Wizja w swoim projekcie zostawiles galazke nr 3 oraz 2 ja dodalem 1 i 4 ...

1 jest to galaz ktora idzie idealnie pionowo i od niej odchodzi galazka nr 2 ktora Ty zostawiles... wydaje mi sie ze bardziej naturalnie bedzie wygladalo jak zostanie galazka nr 1
galazka nr 4 nie jest super gruba ale wychodzi z tylu pnia mysle ze moglbym ja zostawic aby powstala glebia w przyszlosci ... tak mi sie wydaje :)
w przyszlosci zrobie tak ze galaz nr 2 wytne a zostawie galaz nr 1 ale najpierw zobacze ktora z galazek lepiej sie rozkrzewi :-P
Ostatnio zmieniony przez fiedler1 2012-04-15, 10:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
wizja 
Norbert


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 19 Mar 2011
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-04-15, 15:49   

(nie wiem, czy każdy czyta wszystkie fora więc odpowiadam też tu)

Zaproponowałem w ten sposób, ponieważ wydaje mi się, że otrzymałbym lepsze zwężenie pnia (+ jakiś ruch) niż przy zostawieniu pnia, który proponujesz.

Zostawiłem też tylną gałązkę, ale obok, cieńszą. Ta grubsza po wybiciu nowych pąków na pniu będzie później moim zdaniem zbyt gruba w stosunku do całości.

I na koniec, zostawiłbym tylko jeden wierzchołek, ponieważ wydaje mi się, że drzewko wykorzysta wtedy energię na budzenie pąków (większej ilości?) na jednym pniu - czyli lepiej (teoretycznie) więcej pąków na jednym pniu niż tyle samo rozłożonych na dwóch. Ale to moje gdybanie ;)
_________________
blog.strzelecki.org
 
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-04-15, 16:43   

Ruch pnia oraz zwezenie to faktycznie plus :) co do malej galazki z boku i tej mojej z tylu ten sie zgadzam ... co do procy ktora powstanie da mi mozliwosc do ostatniej chwili zdecydowac na ktora galaz postawic ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group