Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Glicynia Chińska - kiedy coś robić?
Autor Wiadomość
ptak 

Dołączył: 18 Mar 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-03-18, 11:50   Glicynia Chińska - kiedy coś robić?

Witam

Jestem nowy na forum :) Przeszukałem inne wątki i przeczytałem poradniki, jednak nie znalazłem odpowiedzi (lub źle szukałem) na jedno małe pytanie. Mianowicie posiadam Glicynę Chińską - rośnie jak burza. Po miesiącu ma już 10cm wysokości (z nasionka) - nie wiem kiedy i ile czekać aby coś zacząć z nią robić.

Nie chciałbym aby drzewo było za duże - ale nie doszukałem się informacji kiedy lub w jakm stanie rośliny można podjąć jakieś pierwsze kroki (przycinanie, drutowanie itp). W innym wątku przeczytałem, że trzeba dosyć długo czekać, aby ta roślinka zakwitła - jednak to nie problem.

Proszę o informacje, porady lub odnośniki do jakiś poradników.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2012-03-18, 12:20   

To zależy od Ciebie. Glicynia to taka sama roślina jak inne tyle, że z własnymi wymaganiami tak jak i reszta roślin. Poczytaj co to jest dobry materiał na bonsai, doprowadź swoją roślinę do stanu który można nazwać dobrym materiałem i do dzieła...

It's up to You.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
Mirek Drabent 


Pomógł: 16 razy
Wiek: 63
Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Głogów
Wysłany: 2012-03-18, 20:32   

Glicynia - roślina rosnąca na zewnątrz.Roczny przyrost do 3 metrów(tak 3 metry-to nie błąd) Co zrobisz z nią teraz- nie wiem. Na bonsai wybieramy rośliny wieloletnie. Wystawisz ją teraz na dwór-przymrozek ją zabije.Zostawisz w domu-owinie się wokół firanki i z firanką wyniesiesz ją w maju na dwór.Podsumowanie - teraz masz problem ,a czy będziesz miał bonsai kiedykolwiek - nie wiem.
_________________
Pozdrawiam!
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2012-03-20, 22:56   

Wisteria , czy glicynia , jako bonsai prowadzona jest zwłaszcza jako roślina kwitnąca , a więc masz jakieś minimum 15-17 lat na naukę , zanim zacznie kwitnąć jeśli prowadzisz od nasionka , tak więc życzę wytrwałości
Ps. kolega powyżej ma zupełną rację , z tym że możesz jeszcze powoli aklimatyzować roślinkę wystawiając ją na zewnątrz jeśli nie ma ryzyka przymrozków , jednak tu nie możesz pozostawić niczego przypadkowi ;)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group