Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KLon chyba palmowy
Autor Wiadomość
willy 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Paź 2011
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2013-06-09, 21:09   KLon chyba palmowy

Chyba palmowy bowiem pierwotnie był to szczepiony, czerwonolistny klon palmowy odmiany, jesli dobrze pamiętam, Deshojo. Zakupiony w OBI wiosną 2008 roku. Miał być ozdobą ogrodu i tamże został posadzony. Kolejne zimy 2010/2011 (złamanie) i tegoroczna (zwały sniegu) spowodowały, że została tylko podkładka. Chyba (?) jakaś mniej cenna odmiana klona palmowego. Została posadzona, z niewielka redukcją bryły korzeniowej, do roboczej donicy w mieszankę torfu, ziemi do kwiatów, piasku i jakichs resztek twardej, średniej akadamy. Drenaz to 2-3 cm keramzytu ogrodniczego. Na razie ma się doskonale. Planuję jego formowanie w stylu Moyogi. Ale to dopiero w przyszłym sezonie. W tym jedynie uszczykiwanie wierzchołków. Być może jakieś cięcie zbędnych konarów.
I dokumentacja fotograficzna:
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2013-06-10, 21:18   

Dosyc ciekawe nebari ;)
_________________
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez fiedler1 2013-06-10, 21:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bart585 


Dołączył: 24 Maj 2013
Skąd: Będzin
Wysłany: 2013-06-10, 21:26   

Chciałbym mieć już takie , a co spowoduje proces zakopania pnia ?
_________________
Pozdrawiam
 
 
willy 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Paź 2011
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2013-06-10, 21:53   

Owszem nebari jest atrakcyjne, mam nadzieję, że i reszta doszlusuje :-) .
Do Barta:
Korzenie roślin charakteryzuje tzw. heliotropizm ujemny. Oznacza to, że do prawidłowego i intensywnego wzrostu wymagają ciemności, co zapewnić można właśnie poprzez przysypanie ziemią. Wyeksponowane ponad powierzchnię podłoża znacznie spowalniają swój rozwój lub mogą zamrzeć (młodsze korzenie)
Ciekawostka, choć nie dotyczy to akurat sztuki bonsai. Wcale nie jest potrzebna ziemia. Wystarczy zaciemnione naczynko z wodą, aby korzenie sie rozwijały. W takich właśnie warunkach ukorzeniam fikusy i mam wrażenie, że dzieje sie to szybciej niż w podłożu tradycyjnym. Zresztą w samej wodzie mozna uprawiać różne rosliny. Nazywa się to hydroponika.
 
 
bart585 


Dołączył: 24 Maj 2013
Skąd: Będzin
Wysłany: 2013-06-10, 22:25   

Kurde jak dla mnie to kosmos :-o

Przyjacielu , proszę Cię żebyś zerknął na mój post i podpowiedział mi czy dobre poczyniłem kroki z moją roślinką. :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group