Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Carmona - początki
Autor Wiadomość
gruszka_89
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-02, 16:25   Carmona - początki

Jako, że to mój pierwszy post tutaj, witam serdecznie:)
Od 3 tygodni, może dłużej jestem posiadaczem młodego drzewka zakupionego w Ikei. Według mojej opinii jest to Karmona drobnolistna, listki mają chropowatą powierzchnie, niektóre zaokrąglone, inne z dwoma wcięciami u szczytu. Niżej zamieszczam zdjęcia.
Drzewko ładnie się zaklimatyzowało, wypuszcza sporo listków. W najbliższym czasie zamierzam przesadzić je do odpowiedniejszej doniczki dla drzewka bonzai i oczywiście zmienić glebę. Przy okazji planuję podciąć korzenie.
Tyle względem wstępu. Chciałbym prosić o pomoc przy początkowym kształtowaniu drzewka.
Czy powinienem osadzi je w nowej doniczce w ten sam sposób jaki jest teraz czy może pod innym kątem?
Na pewno muszę podciąć gałęzie, z tego co dowiedziałem się do tej pory wnioskuję, że powinienem te długie gałęzie skrócić o 2-3 węzły. Czy powinienem także obcinać listki?
Nie podoba mi się również to, że gałęzie kierują się tak mocno ku ziemi. Mogę drutować zaraz po skróceniu gałęzi czy będzie to zbyt duży szok dla drzewka?
Może macie jakieś ogólne uwagi co do kształtowania tego drzewka?

Oczywiście za kształtowanie zabiorę się dopiero jak drzewko będzie w świetnej kondycji po przesadzeniu.




 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2012-03-03, 15:29   

gruszka_89, grzecznie cię proszę skorzystaj z tego co ma ma forum. Dużo, bardzo dużo masz o karmonie. Opcja szukaj też się przydaje.
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group