Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Acer palmatum ( klon palmowy ) za szybko wykiełkował?
Autor Wiadomość
kemaz
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-28, 12:56   Acer palmatum ( klon palmowy ) za szybko wykiełkował?

Witam,

Na początek pozdrawiam wszystkich na forum.

Półtora miesiąca temu kupiłem nasiona klonu. Według opisu najpierw powinien przejść stratyfikacje na ciepło 8-12tyg potem na zimno. No to włożyłem nasiona do torebki z namoczonym torfem i piaskiem, torebkę szczelnie zamknąłem i schowałem do szafki i co tydzień otwierałem aby wymieszać. Dziś patrze a tam roślinka 3cm + korzeń. Roślinkę posadziłem do doniczki, przykryłem szklanką i wystawiłem na parapet. Z tego co wiem to powinien wylądować na dworze(balkonie), ale nie jestem pewien czy nocne zmiany temp. go nie zabiją no i dzisiaj jest dużo chłodniej na dworze niż miał do tej pory - był w ciepłym, dodatkowo torebka zamknięta - mini-szklarnia.
Pytanie brzmi co dalej? Trzymać w domu przez jakiś czas czy od razu na dwór.
Co zrobić z resztą nasion? - wysiać czy kontynuować stratyfikacje cieplną a potem zimną?

Pozdrawiam,
 
 
Pele
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-29, 10:02   

klon wyrasta z tak zwanego noska czyli nasionka i jeżeli ta roślinka nie wychodzi z tego noska to jest to zwykły chwast a nie klon ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group