Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ten sie nada ?
Autor Wiadomość
SooB3k
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-11, 15:29   Czy ten sie nada ?

Czesc,
jestem poczatkujacy i w ofercie kupna sadzonki sa te okazy : https://mail.google.com/mail/?account_id=soob3k%40gmail.com&ui=2&view=att&th=12fdeeb83465d964&attid=0.1&disp=inline

Czy one sie nadadza do formowania w stylu miotlastym ?

MOD: Proszę poprawić link- nie działa. Wszystkie zdjęcia proponuję wrzucać na serwery zewnętrzne typu imageshack.us lub fotosik.pl.


Tutaj poprawny link : http://imageshack.us/phot...864/klonyk.jpg/

Prosze o szybka odpowiedz
Ostatnio zmieniony przez Łukasz Czarnecki 2011-05-11, 23:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2011-05-12, 06:43   

Chyba na zapałki, anie na styl który wybrałeś BARDZO trudny styl.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
SooB3k
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-12, 19:10   

To jak ja mam zaczac z bonsai ? Nasiona nie, i to cos tez nie, a gotowych nie ma na allegro.
-.-
 
 
Mirek Drabent 


Pomógł: 16 razy
Wiek: 63
Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-05-12, 20:15   

Najlepiej od czegoś łatwiejszego. Styl miotły jest stylem bardzo specyficznym ( w naturze np. wierzba obcinana na stałej wysokości przez wiele lat).Padło tu określenie ''wiele lat" i za tyle być może lat ze 100 klonów wyselekcjonował byś kilka z których być może jeden nazwał byś "bonsai''- dlatego Pan Paweł tak odpowiedział.Nie zniechęcaj się tak szybko masz dopiero 17 lat.Na allegro gotowe to mają tylko zdjęcia(nie swoich drzew).Gotowe też można kupić a bez praktycznego przygotowania ''śliczne zabić".
_________________
Pozdrawiam!
 
 
SooB3k
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-12, 22:15   

Mirku moglbys Mi cos polecic na poczatek jakie drzewko i jaki styl ?
 
 
pawulonjaman 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Maj 2010
Skąd: KONIN,ZTR
Wysłany: 2011-05-13, 13:46   

przyjacielu pooglądaj rożne zdjęcia, zapoznaj się dobrze z poszczególnymi stylami, potem wybierz się do jakiegoś centrum ogrodniczego i wierz mi samo coś Ci w oko wpadnie polecam jałowce, wiązy, sosny. Pamiętaj że klony palmowe mają dość duże wymagania, krótko mówiąc nie są to rośliny dla początkującego( bez obrazy sam straciłem swoje podczas zimy), proponuje próbować na rodzimych roślinach ponieważ te mają stosunkowo niskie wymagania a warto tutaj dodać że bonsai to 10 % nadanie formy i 90% stworzenie optymalnych warunków... o taka moja rada choć ja sam dopiero co raczkuje ;-)
_________________
OJ, GDYBY MÓJ FIKUS BYŁ TAK ZIELONY JAK JA...
 
 
SooB3k
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-13, 14:12   

pawulonjaman napisał/a:
przyjacielu pooglądaj rożne zdjęcia, zapoznaj się dobrze z poszczególnymi stylami, potem wybierz się do jakiegoś centrum ogrodniczego i wierz mi samo coś Ci w oko wpadnie polecam jałowce, wiązy, sosny. Pamiętaj że klony palmowe mają dość duże wymagania, krótko mówiąc nie są to rośliny dla początkującego( bez obrazy sam straciłem swoje podczas zimy), proponuje próbować na rodzimych roślinach ponieważ te mają stosunkowo niskie wymagania a warto tutaj dodać że bonsai to 10 % nadanie formy i 90% stworzenie optymalnych warunków... o taka moja rada choć ja sam dopiero co raczkuje ;-)


Dziekuje za dobra rade : ) i tak zrobie.
 
 
Mirek Drabent 


Pomógł: 16 razy
Wiek: 63
Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-05-13, 22:39   

Ja osobiście wolę szkółki ogrodnicze i miejsce w nich , które nazywam "umieralnią". Odkładany tam jest materiał niepełno wartościowy dla "normalnych" klientów(połamany krzywy zalegający nawet od kilku lat i co ważne tani). W tym roku np. za 30 pln wyniosłem 2 wiśnie odmiany "Kojou-no mai", na allegro po120 za sztukę .
_________________
Pozdrawiam!
 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-05-13, 22:48   

ups stary ale pojechałeś...dla normalnych klientów???
_________________
Piotrek
http://www.kwiatyagnieszki.pl/
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2011-05-15, 23:02   

Coś w tym jest. Sam niedawno nabyłem w szkółce sosenkę którą wcześniej pracownica szkółki kopnęła pod płot. Pożądane są rośliny które rosną pionowo do góry i w szkółce wszystkie takie były. Szczepione na 'kiju' itp... Gdy zainteresowałem się sosenką która rosła poziomo, pracownica patrzyła na mnie jak na nie-normalnego klienta :) .
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group