Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co byście zaproponowali?
Autor Wiadomość
alban_1985 

Wiek: 38
Dołączył: 04 Maj 2011
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-05-07, 22:44   Co byście zaproponowali?

Witam co zaproponujecie dla tego maleństwa? myślałem nad Moyogi albo chokkan, drzewko ma jakiś 1,5 roku dzisiaj je przesadziłem do czystej akadamy, myślicie że powinienem dać mu jeszcze spokój? czy może już jakieś podstawy poczynić? słucham waszych propozycji i sugestii....
 
 
Gan 
Łukasz Gancarz


Dołączył: 09 Gru 2009
Skąd: Myszków
Wysłany: 2011-05-07, 23:07   

Jestem początkujący bo dopiero rok w tym siedzę ale jak dla mnie to za kilka albo i kilkanaście lat coś można by zacząć z tym maleństwem robić a do tej pory tylko podlewać i dbać o rozwój, ale powtarzam jestem początkujący.
 
 
alban_1985 

Wiek: 38
Dołączył: 04 Maj 2011
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-05-08, 15:25   

Drutowanie chciałbym trochę wcześniej zacząć niż za kilkanaście lat, chodzi mi o jakieś porady odnośnie formowania... w jakim kierunku najlepiej iść jeśli chodzi o ten gatunek drzewka?
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2011-05-09, 07:54   

Na razie skup się nad rozbudową masy zielonej. Przy sprzyjającym rozwoju być może za rok będzie trzeba założyć mały drucik. Na tym etapie możesz zrobić z tym drzewkiem wszystko. Musisz sie jednak zastanowić dokładnie jaką formę wybrać.
 
 
Pele
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-22, 20:54   

drzewko trzeba najpierw troche zapuścić zeby miec co przyciąć bo jak wiadome z pustego to i Salamon nie naleje :) jedyny plus to taki ze z takiego maleństwa możesz zrobic wszystko ;) oczywiście wszystko po kolei i w swoim czasie ;)
 
 
alban_1985 

Wiek: 38
Dołączył: 04 Maj 2011
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-05-23, 18:58   

Maluch już się zaaklimatyzował w nowej doniczce i podłożu i zaczyna ładnie się rozwijać, zostawię go w spokoju jeszcze może w następnym roku coś już zrobię, teraz postaram się o jak najlepszy przyrost.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group