Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Początkujący. Czerwone pojedyńcze "robaczki" na fi
Autor Wiadomość
Cienias
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-25, 15:37   Początkujący. Czerwone pojedyńcze "robaczki" na fi

Witam,
szukałem podobnych postów ale niestety nie udało mi się znaleźć podobnego przypadku na forum. Tak jak w temacie, na niektórych liściach mojego fikusa ( którego kupiłem tydzień temu ) w pierwszej kolejności pojawiają się suche brązowe plamy, a następnie na niektórych pojawiają się pojedyncze czerwone ( pomarańczowe ) pręciki. Nie wiem czy to są jakieś larwy czy coś. Po pierwszym razie odciąłem liść z czerwoną kropką w obawie przed rozprzestrzenieniem się tego "czegoś" na inne liście ale jak widać nie udało mi się bo miałem jeszcze ze 2 takie przypadki ( te liście też usunąłem ) .

Drugie pytanie:
jak długo drzewko może się aklimatyzować, i czy tego skutkiem może być fakt że niektóre liście mają znacznie jaśniejszy odcień?

Z góry dziękuje za pomoc
 
 
Pele
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-26, 08:47   

zapoznaj sie z tymi dwoma linkami i dowiesz sie wszystkiego o problemie twojego drzewka:

http://www.e-ogrody.pl/Og...sci__rdza_.html

http://www.e-ogrody.pl/Og...?as=2&startsz=x
 
 
Cienias
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-26, 15:31   

Dzięki za linki. Przeczytałem o tych chorobach ale dalej nie umiem zidentyfikować mojego przypadku.

Może zdjęcia pomogą
 
 
Cienias
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-26, 15:34   

Tak w ogóle czy możecie ocenić stan tego drzewka ? i czy Te znacznie jaśniejsze liście to oznaka że coś niedobrego się z tym drzewkiem dzieje

proszę o pomoc
 
 
Pele
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-26, 23:18   

jezeli jasniejsze listki zaczna sie przebarwiac na zółto, to bedzie to nie pokojące ale puki co zastosował bym cos na choroby grzybowe , ja np ostanio kupiłem do wiąza drobnolistnego Topsin M 500 SC firmy Bros na rozne roslinki nie tylko drzewka oprysk zwalcza szarą plesn ,maczniaki, rdze, plamistosci, zgnilizny ,parchy , akurat taki mieli w ogrodniczym , mi pomogł bo u mojego drzewka listki zaczęły sie przebarwiac na rozne kolory od zółtego po czerwony i czarny a sumą sumarów opadac miesiac po oprysku ma mnóstwo zielonych młodych listkow a stare powolutku zrzuca ;)

PS; a jasniejsze listki to moze byc powod zbyt małego nasłonecznienia chyba ze niedawno wyrosły ;)
Ostatnio zmieniony przez Pele 2011-05-26, 23:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2011-05-27, 17:11   

Te jaśniejsze listki na końcówkach oznaczają, że roślina ma się dobrze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group