Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Cotoneaster microphylla
Autor Wiadomość
olympiaa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-29, 21:28   Cotoneaster microphylla

Witam :-)

Może zanim przejdę do sedna sprawy wyjaśnię jedną rzecz. Mój wspaniały brat to świetny znawca roślin doniczkowych, wszystko rośnie mu niemal w rękach, więc w ramach nowego wyzwania kupiłam mu drzewko bonsai. Ma je od niedawna a już robi piorunujące wrażenie. Nie to co ja, chyba nawet roślinność pustynna zmarniałaby u mnie. Ale drzewka bratu pozazdrościłam. Niestety o roślinach jakichkolwiek wiem żałośnie mało. W sklepie rzetelnych informacji nie uzyskałam więc do domu wróciłam z roślinką o sympatycznej nazwie Cotoneaster microphylla. Szybki przegląd Wikipedii i wielkie rozczarowanie. W naturze rośnie to to do wysokości 10cm. Czy moje przyszłe bonsai jest rzeczywiście skazane na taki niski wzrost, czy uda mi się jakoś to jeszcze w górę wyciągnąć? Od tego pytania zależy jak będę je kształtować, więc dlatego za zasadne uznałam odezwanie się tutaj. Zresztą nie wykluczone, że jak już znajdę odpowiedź na powyższe pytanie dalej będę Was, szanowni forumowicze, zadręczać dalszymi pytaniami o kształtowanie.

Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuje za każdą pomoc - Olympiaa
 
 
seedkris 
seedkris


Pomógł: 28 razy
Wiek: 62
Dołączył: 01 Gru 2007
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2011-04-12, 22:55   

Więcej info pod hasłem Cotoneaster procumbens. To roślina bardzo niska, o ścielących się pędach. W górę nożna wyciągnąć zawsze. Pędy należy lekko podwiązywać do podpór lub umiejętnie drutować młode przyrosty.
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group