Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Poczatkujacy :)
Autor Wiadomość
rafal15
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-18, 21:07   Poczatkujacy :)

Witajcie

Chcialbym sie zapytac co mógłbym zrobic z tym fikusem ?? Fikusa mam od tygodnia Mama kupila mi go w Biedronce :roll: (tak niestety :-( ja chcialem sobie kupic w waszym sklepie inna odmiane bonsai)no ale trudno... Wiec co moge z nim zrobic ??

Zdjecie:
Ostatnio zmieniony przez rafal15 2011-03-18, 21:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Aniacz
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-18, 21:28   

Ja kompetentna nie jestem, ale od jakiegoś czasu czytam to forum i przypuszczam że od większości otrzymasz podobną odpowiedź.
To co masz to nie jest bonsai tylko marchewka. Wpisz w wyszukiwarke forum 'marchewka' albo 'marchewa' i poczytaj. :]
Ostatnio zmieniony przez Aniacz 2011-03-18, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2011-03-20, 15:52   

Podlewać możesz i koniec. Tak jak pisze Aniacz jest to 'marchewa'. Można zakopać ten korzeń głębiej, być może można zrobić odkład powietrzny w przyszłości. Na razie roślina mała i niech sobie rośnie.

Bonsai to nie jest.
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
 
 
bronekaug
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-22, 22:15   

kupiłem niewiem czy to samo ale podobne też w biedronce. i naprawde to ta marcheewa tam na doniczce pisze bonsai fikus retusa, i wgl kiedy podlewac itp to napewno jestescie pewni
 
 
pin54
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-22, 22:34   

bronekaug napisał/a:
kupiłem niewiem czy to samo ale podobne też w biedronce. i naprawde to ta marcheewa tam na doniczce pisze bonsai fikus retusa, i wgl kiedy podlewac itp to napewno jestescie pewni

Wyobraź sobie, że nigdy tego nie napisałeś więc nie wiesz co tu jest napisane. Teraz to przeczytaj i powiedz czy zrozumiałeś...
Ja doskonale rozumiem, że człowiekowi w szkole "przymusowej" się wydaje, że rzeczy których go uczą są zbędne, dlatego się nie przykłada itd... Ale oto właśnie dotarłeś do miejsca swojej podróży w którym musisz zacząć wykorzystywać w praktyce wiedzę którą wpajali w Ciebie nauczyciele, bo inaczej twoja podróż się skończy się na tym poście.

A mówiąc krótko, nie sądzę abyś doczekał się odpowiedzi na tak zadane pytani (o ile to jest pytanie :-| )
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2011-03-22, 23:10   

pin54 napisał/a:
bronekaug napisał/a:
kupiłem niewiem czy to samo ale podobne też w biedronce. i naprawde to ta marcheewa tam na doniczce pisze bonsai fikus retusa, i wgl kiedy podlewac itp to napewno jestescie pewni

Wyobraź sobie, że nigdy tego nie napisałeś więc nie wiesz co tu jest napisane. Teraz to przeczytaj i powiedz czy zrozumiałeś...
Ja doskonale rozumiem, że człowiekowi w szkole "przymusowej" się wydaje, że rzeczy których go uczą są zbędne, dlatego się nie przykłada itd... Ale oto właśnie dotarłeś do miejsca swojej podróży w którym musisz zacząć wykorzystywać w praktyce wiedzę którą wpajali w Ciebie nauczyciele, bo inaczej twoja podróż się skończy się na tym poście.

A mówiąc krótko, nie sądzę abyś doczekał się odpowiedzi na tak zadane pytani (o ile to jest pytanie :-| )


Zgadzam się w 100%. Od siebie dodam, że przeczytanie forum lub skorzystanie z opcji 'szukaj' również się przyda. Będzie też świetnym ćwiczeniem wykorzystania innych zasobów wiedzy w Internecie.
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
 
 
Aniacz
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-23, 09:46   

Rzucili do biedronek fikusy po 9zł i młodych "rodziców" przybyło. Sama sobie takiego bulwiaka kupiłam dla jaj.

Fikus retusa to nazwa gatunku rośliny!
Fikus ginseng czy "marchewa" to określenie konkretnego wyglądu (bulwiaste korzenie jak u zmutowanej marchewki). Jak już ktoś kiedyś tu pisał - nie każdy fikus to marchewa, ale każda marchewa to fikus.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group