Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bonsai typu indoor do mieszkania o ekspozycji wschodniej
Autor Wiadomość
gutek
[Usunięty]

  Wysłany: 2011-03-06, 10:35   Bonsai typu indoor do mieszkania o ekspozycji wschodniej

Witam serdecznie,

na wstępie pragnę wszystkich uprzejmie przywitać i wyrazić swoją radość z faktu istnienia takiego forum.

Od jakiegoś już czasu noszę się z zamiarem rozpoczęcia przygody z bonsai. Jestem już zdecydowany na zakup drzewka, niestety nie do końca wiem, czy istnieje jakiś indoorowy gatunek, który:

1) dobrze znosiłby względny brak dużej ilości światła; w moim mieszkaniu okna wychodzą jedynie na wschód;
2) miałby jednocześnie drobne listki. Oglądałem już sporo bonsai i zdecydowanie najbardziej podobają mi się te, które mają drobne, filigranowe listki.

Wiem, że np. fikusy mają opinię "niezniszczalnych" roślin. Sam mam w domu zwykłego (=nie-bonsai) fikusa beniamina i to mój pupil, ale nie chciałbym mieć tej samej rośliny w formie bonsai, tym bardziej że liście to on ma raczej pokaźne ;)

Czy znacie jakieś gatunki, które spełniałyby powyższe kryteria?

Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
mateusz08 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 01 Gru 2010
Skąd: Jastrowie
Wysłany: 2011-03-06, 11:52   

jeśli chcesz mieć bonsai z małymi listkami to cię zawiodę bo każda ma w miarę duże, ale żeby liście były małe stosuje się zabiegi, indor są to zazwyczaj rośliny tropikalne a te mają zazwyczaj duże liście
 
 
gutek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-06, 15:31   

Dzięki, Mateusz.

No to w takim razie przyjmijmy, że drobne listki nie są aż takim priorytetem.

Które z drzewek dobrze znosi umiarkowany dostęp do światła? Może karmona? (no i listki ma w miarę drobne :) )
 
 
stachu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-06, 18:54   

bardzo małe listki ma wiąz drobnolistny ale z kolei ma dosyć spore wymagania hodowlane. Ja poleciłbym fikusa retusa ma trochę inne listki od beniamina a znosi dobrze katowanie przez początkujących. Według mnie to byłby najlepszy wybór dla Twoich kryteriów
 
 
gutek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-06, 20:20   

Dzięki za sugestię, Stachu. Jutro przejadę się z żoną do sklepu specjalizującego się w sprzedaży bonsai. Zobaczymy, co mi zaproponują. Jeżeli wrócę z trofeum, pochwalę się :)
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2011-03-09, 08:06   

może za późno piszę, na połczyńskiej masz fajny sklepik .Mateusz pieprzowiec ma małe listki (pomijając, że potrzebuje dużo światła), ale na wschodnim oknie powinien się utrzymać.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group