Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiąz drobnolistny.
Autor Wiadomość
kłębek nerwów
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-29, 20:00   

Witam

Mam pytanie do wszystkich którzy potrafią mi pomóc.
Kupiłem w Carrerfour'rze wiąz drobnolistny.Chociaż bardziej przypomina mi "kłębek wiązowy".Czy ktoś wiedział by jak go przystrzydz,aby wyglądał tak ładnie jak niektórzy tu mają?? :-(
 
 
kłębek nerwów
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-29, 20:06   

Proszę o pomoc.Czytałem już o przycinaniu,ale to jest taki kłębek wewnątrz,że aż strach.
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-01-29, 20:07   

Aby było tak ładnie jak niekturzy tu mają , nie kupuje się masówki za kilka groszy , tylko u osoby która się na tym zna , lub kilka latek "strzyże " , potem drutuje i formuje , potem strzyże i tak w kółko :roll: :-) :lol: ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
kłębek nerwów
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-29, 20:10   

Dzięki.Ale teraz to się głowię jak go rozplątać. :-D

A co do drutowania.Ja naprawdę nie mam o tym pojęcia.Dzisiaj kupiłem tego bonsai'a,przeczytałem wszystko o bonsai'ach co było na tej stronie.I ten dział o drutowaniu,nic mi nie powiedział za dużo.Mam 13 lat (niech pan się nie śmieje),i potrzebuję fachowej rady.Miałby pan jakieś sugestie do tego drzewka patrząc po zdjęciu?
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-01-29, 20:27   

Co nieco niepotrzebnych gałązek możnaby wyciąć pod koniec lutego. Wybrać i pozostawić te najważniejsze. W środku korony zrobi się wtedy trochę miejsca, te pozostałe gałązki możnaby podrutować, aby nadać im pożądany kształt, uporządkować je, a potem przez resztę sezonu zagęszczać koronę i czekać na przyrost masy zielonej. A za rok będzie trochę większy wybór gałązek do formowania korony drzewka.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
kłębek nerwów
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-29, 20:35   

Wielkie dzięki.Ale jak to drutować?Jestem z tego na pół zielony(bo trochę się pouczyłem z działy o przycinaniu).Ale to nie najgorsze.Bo wszystkie gałązki są już zdrewniałe.Na tym zdjęciu wyżej i tak to lepiej wygląda jak wcześniej(wtedy można było pomylić z krzakiem).
 
 
Zawio
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-29, 20:49   

http://www.przyjacielebonsai.pl/drutowanie.htm
http://www.yamadori.pl/drutowanie.html
tu masz o drutowaniu 8-)
Pozatym poszukaj w wyszukiwarce !! !!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :-P
pozatym odwołuję do literatury :devil2: :zorro:
Ostatnio zmieniony przez Zawio 2007-01-29, 21:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-01-29, 21:04   

Póki nie wiem jak Ci dostarczyć film to dam Ci linka do zdjęć może to Ci jakoś zobrazuje to drutowanie.
A oto ten link.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
Ostatnio zmieniony przez ogrodnik 2007-01-29, 21:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kłębek nerwów
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-29, 21:27   

Chciałbym wszystkim podziękować za wysiłek.Tylko że np. na tych stronach co mi Zawio podał są drzewka z prostymi i ładnymi pniami i gałązkami,a moje drzewko tak jak na screenie wyżej to kłębek i boję się je połamać.
:-(
 
 
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-28, 13:18   

No właśnie.ziś będe miała wiąza, i juz mysle nad zimowaniem.Myślalam, by go dac na balkon. tylko właśnie wypadałoby go jakoś zabezpieczyć przed mrozem.Myślalam by do jakiejś dużej miski dać bardzo duzo trocin, a do tych trocin wstawić doniczke z bonsai.A jak zabezpieczyć górę ? Może są jakieś inne sposoby zimowania ?Czy ten sposób jest dobry ? co ile dni podlewać w takim stanie drzewko?
Ostatnio zmieniony przez Arya 2007-08-28, 13:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-28, 13:29   

Wszystko było już na forum, poszukaj w wyszukiwarce "zimowanie' "zima" itd.

Nota bene, trociny to bardzo zły pomysł: gniją, są przechowalnią grzybów i innych niemiłych stworzeń. Lepsza po prostu ziemia lub piasek.
 
 
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-28, 13:41   

Ziema ? Hm, chyba całkiem niezły pomysł ;)

A górę mogę zabezpieczyć folią i zrobic tylko małą przerwe któredy będzie dolatywało powietrze ?
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-28, 13:49   

Wyszukiwarka : "zima", "zimowanie"
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-08-28, 13:52   

nadziemną część drzewka zabezpiecz agrowłókniną lub jakąś matą słomianą tak aby docierało do korony drzewka światło, ale zarazem było zabezpieczone przez zimnym wiatrem. I jeszcze jak wybierzesz materiał do zabezpieczenia doniczki to przysyp też jakieś 2cm pnia i wtedy będziesz tą wierchnią warstwę odgarniała i sprawdzała czy ziemia w doniczce jest sucha, czy trzeba podlać i spowrotem trochę przykrywasz.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-28, 14:04   

Aha czyli jakbym np. wybrała na to ziemie to ziemią przysypać caly pojemnik tak do 2 cm pnia ?A jak mata słomianą bym przykryła górę to nie musze robić takiej 'przerwy' jak przy folii by światło wpadało ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group