Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ficus retusa
Autor Wiadomość
organic
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-24, 13:12   Ficus retusa

Witam,
oto moje pierwsze drzewko. Ponieważ już trochę poczytałem wiem, że cudo to to nie jest ale na pierwsze eksperymenty chyba jest ok :mrgreen:


Uploaded with ImageShack.us

1. Najbardziej irytuje mnie fakt, że większość gałęzi (konarów), liści mówiąc wprost "wali" w górę a do tego w wielu miejscach jest po prostu łyso. Doczytałem, że należy wykonywać tzw. uszczykiwanie co zapewni zagęszczenie + plus odcinanie wyraźnie większych liści.
Czy w takim razie mogę od razu usunąć wszystkie stożki wzrostu (tam gdzie chce zagęścić) czy jest jakaś kolejność tych zabiegów?

2. Odnośnie nawadniania, czy mam codziennie zraszać roślinę (w granicach rozsądku :-P ) czy np. co drugi dzień? ponadto czy każde podlewanie powinno być na zasadzie wkładania do naczynia z wodą?

3. Ponieważ fikusy fajnie prezentują się gdy są w formie trójkąta, chciałbym jedną gałąź, która znajduje się z tyłu tuż pod rozwidleniem na boki zagiąć w górę tak żeby można było z niej w przyszłości stworzyć wierzchołek, bo jak widać dzisiaj to drzewko czegoś takiego nie posiada :lol:

Pozdrawiam i będe wdzięczny za wszelkie sugestie ;-)
Ostatnio zmieniony przez organic 2010-10-24, 13:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group