Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiem że to nie bonsai...
Autor Wiadomość
ania_sloneczko
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-15, 19:20   Wiem że to nie bonsai...

Poczytała trochę to forum i wiem że to co mam to nie bonsai i nigdy nim nie będzie. Podobno jest to ficus. Ale dla mnie najważniejsze jest to żeby roślina była ładna a niekoniecznie miała ekstra nazwę.
Moją roślinkę mam od 10 miesięcy. Ostatnio zaczęła bardzo rosnąć do góry więc postanowiłam ją przyciąć. W ciągu tego czasu od kiedy ją mam, wiele razy jej liście żółkły i spadały (co było tego przyczyną do dzisiaj nie wiem) a zaraz potem odżywała na nowo. Jak była nowa to jej korona była niższa o połowę no i miała więcej liści :(
Oglądam zdjęcia innych roślin tego typu i widzę że mają dużo więcej roślin. Na przycinaniu wogóle się nie znam. I stąd moje pytanie: jak mam przyciąć roślinkę żeby wygladała tak jak ta na zamieszczonym zdjęciu (z bujną koroną)? W którym miejscu przyciąć? I czy jak podetnę gałązki to roślinie nic nie będzie? I chyba najprostsze pytanie: czy podcinając gałązki od góry - nowe zaczną wyrastać z dołu??
Pomóżcie mi bo niedługo jej długie liście sięgną nieba :)
Na zdjęciu z lewej - tak chciałabym żeby wyglądała, z prawej - moja roślinka
 
 
slam666 
Marcin S.


Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 07 Sie 2010
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2010-10-15, 20:02   

Witaj. Poprzycinaj wszystkie pędy tak o połowę, może trochę mniej, tylko nie jestem pewnien czy teraz jest dobry czas na podcinanie, ale z drugiej strony, fikus to najwytrzymalsza z roślin :) Po jakimś czasie zaczną wyrastać nowe listki z tych pędów. Ja też mam taką marchewkę :) i co jakiś czas podcinam większe gałązki, albo większe liście, zaraz potem obok wyrastają nowe :)
_________________
Fan Bonsai...na starcie.
 
 
ItalianCopper 
Mateusz


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Sie 2010
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-10-15, 21:00   

Żółknięcie liści to reakcja fikusów na jakieś niedogodności. Poczytaj o warunkach hodowli jakie musisz zapewnić takiemu stworzonku.
A jeśli chciałabyś w przyszłości zrobić z tego bonsai albo coś chociaż zbliżonego to możesz spróbować tego co opisałem tu http://www.przyjacielebon...opic.php?t=7518 tylko poczytaj najpierw trochę o łączeniu fikusów
Ostatnio zmieniony przez ItalianCopper 2010-10-15, 21:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group