Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Łukasz Czarnecki
2010-11-02, 00:16
KONKURS!!

Który konkurs ma się odbyć?
1. Konkurs na nowe logo forum PB
39%
 39%  [ 11 ]
2. Konkurs na projekt nadruku na koszulkę o tematyce bonsai
14%
 14%  [ 4 ]
3. Zdjęcie ciekawego okazu drzewa (musi być zrobione samodzielnie i posiadać na to dowód)
46%
 46%  [ 13 ]
Głosowań: 28
Wszystkich Głosów: 28

Autor Wiadomość
nandu 
Lena


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 12 Cze 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-29, 23:45   

Wydaje mi się, że to powinien by konkurs dotyczący drzewek (coroczny). Problem jest w tym, że osoba początkująca nie ma szans z zaawansowaną. Może w takim razie należało by podzielic osoby biorące udział w konkursie na początkujące, średnio zaawansowane i zaawansowane. No ale tutaj mamy kolejny problem - na jakiej zasadzie dokonac takiego podziału?
A może konkurs najlepsze drzewko w stylu jakimś tam?
Albo najlepsze drzewko np. z gatunku sorbus aucuparia lub jakiegokolwiek innego.
 
 
wog 


Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 11 Maj 2010
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 2010-09-30, 06:13   

Łukasz mile połechtałeś moją próżność ale fotografia to część mojego zawodu, bardziej hobby, wiec myślę, że na tym forum, są osoby które robią ładniejsze zdjęcia. Druga sprawa to ja nie bardzo lubię konkursy, a na pastę mnie stać :beer:
_________________
http://wog-bonsai.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-09-30, 06:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2010-09-30, 09:24   

ja chce wygrac paste i juz tylko nie mam co zaproponowac moze jakies foto z wakacii np , smieszne albo straszne takie przypadkowe , czasem w obiektywie mozna zobaczyc cos smiesznego , ciekawego , no bo wierszyki juz byly . albo np. jakies rekordy np. promili :drunk:
 
 
 
Herpestes 


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Mar 2008
Skąd: Stare Juchy
Wysłany: 2010-09-30, 16:32   

Ja proponuję,żeby na początku ogłosić konkurs na najlepszy pomysł na konkurs :-D :lol:
 
 
ItalianCopper 
Mateusz


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Sie 2010
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-09-30, 17:13   

Herpestes napisał/a:
Ja proponuję,żeby na początku ogłosić konkurs na najlepszy pomysł na konkurs :-D :lol:


Dzięki za aprobatę :beer:
 
 
loongi 

Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Lut 2010
Skąd: Promna
Wysłany: 2010-09-30, 17:57   

nie chodziło mi o "profesjonalność robienia zdjeć" ale o przedmiot zdjęc...czyli rośliny w naturze, przecież wystarczy zrobić zdjecie całej rośliny i wszystko. wog na pewno zrobi zdjecie z podejsciem bardziej profesjonalnym ale komus może udac sie znalesc drzewo o bajecznym kaształcie i o to mi głownie chodzi...
_________________
Pozdrawiam
Sebastian Dawidowski
 
 
Herpestes 


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Mar 2008
Skąd: Stare Juchy
Wysłany: 2010-09-30, 18:26   

W sumie,jeśli chodzi o robienie zdjęć,to ja jestem za :spoko:
 
 
Tadek 

Wiek: 40
Dołączył: 03 Cze 2010
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-09-30, 18:54   

Jak dla mnie taki właśnie konkurs - fotograficzny - najbardziej do mnie przemawia. Daje moim zdaniem spore pole dla własnych pomysłów, oraz oczywiście poszukiwań :-)
 
 
Łukasz Czarnecki 
Junior Admin


Pomógł: 30 razy
Wiek: 38
Dołączył: 18 Gru 2007
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-09-30, 19:02   

No dobra pomysł nawet ok tylko musicie jakoś go sprecyzować :) Co ma być tematem, jakie kryteria i jaki ma być związek z bonsai :)
 
 
 
ItalianCopper 
Mateusz


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Sie 2010
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-09-30, 20:01   

W sumie, pomysł osobiście mnie się podoba :prosze:
Tematem może być drzewo dowolnego(lub konkretnego) gatunku ukształtowane w sposób naturalny na wzór, któregoś ze styli w sztuce Bonsai. Drzewko powinno ciekawić oraz inspirować swoim wyglądem młodych i starszych Bonsaistów :-P
Jeśli chodzi o kryteria to może 3 zdjęcia - jedno ukazujące ogólny pokrój, drugie układ gałęzi w koronie, a trzecie pień i nebari?
Ostatnio zmieniony przez ItalianCopper 2010-09-30, 20:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
loongi 

Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Lut 2010
Skąd: Promna
Wysłany: 2010-10-01, 15:42   

no to chyba wygrałem konkurs na temat: najlepszy temat na konkurs :-) :-) :-) :lol:

a co do konkursu to ja to widze tak:

-konkurs bedzie skladac sie z dwóch konkurencji: drzewa lisciaste i iglaste ( od uczestnika zależy w którym weżmie udział i jest to dobrowolny wybór - można startować w dwuch konkurencjach).

-w każdej konkurencji można przedstawic tylko jedną rosline

-w każdej konkurencji bedzie wybierany zwycieca i dwóch uczestników z wyróznieniami

-zeby wziac udział trzeba zgłosic dwa własnorecznie zrobione zdjecia drzew rosnacych w naturze które wg autora zdjec sa idealna inspiracja bonsai w dowolnym stylu.

- jedno zdjecie ma przedstawiac cała rosline a drugie to np wirtual - polaczenie z donica albo cos w tym stylu.

- mozna tez dac jakies skromne nagrody dla tych z 2 i 3 miejsca np zwój drutu czy cos innego o symbolicznym znaczeniu.

- a zdjecia zwyceżców pokazac na stronie głownej lub wspomniec cos na jakiej wystawie bonsai

- można tez o ile beda pozwalaly na to wzglefy techniczne zrobic głosowanie internetowe na jakichs portalach typu interia, onet ale to wersja alternatywna

podoba sie? :-/ jak macie jakies uwagi to piszcie :-) :-)
_________________
Pozdrawiam
Sebastian Dawidowski
Ostatnio zmieniony przez loongi 2010-10-01, 16:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Łukasz Czarnecki 
Junior Admin


Pomógł: 30 razy
Wiek: 38
Dołączył: 18 Gru 2007
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-10-07, 11:31   

Jeszcze jakieś propozycje? :)
 
 
 
stachu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-07, 17:23   

mi się pomysł podoba ale zrezygnował bym z tego virta bo to trochę bezsensu wsadzać duże drzewko z natury do wirtualnej doniczki. Co by to miało na celu?
 
 
loongi 

Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Lut 2010
Skąd: Promna
Wysłany: 2010-10-07, 17:41   

no też mi to tak nie do konca podchodziło ale zawsze mozna zrezygnować z tego, konkurs sie jeszcze przecierz nie zaczal... :-)
_________________
Pozdrawiam
Sebastian Dawidowski
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-10-17, 11:57   

Obowiązuje jakaś swoista "cisza ankietowa" czy można agitować?
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group