Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka porad
Autor Wiadomość
twinxz
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-15, 15:39   Kilka porad

Witam.
Chciałbym zacząć swoją przygodę z hodowlą drzewka bonsai lecz potrzebuje kilka ważnych porad.
1) Jakie drzewko na początek wybrać oczywiście tylko z indoor, outdoor odpada?
2)Rozumiem że teraz jest za późno na kupienie drzewka czyli najlepiej kupić go wiosną czyli np w marcu :) ?
3)Czy ktoś uczył się z książką "Bonsai - to może być proste" autorów Horst Stahl, Helmut Ruger, ponieważ mam tzn mały fundusz zaledwie z 130 zł dlatego wybrałem tą książkę bo jest jedną z tanich czy warto ją kupić i czy dobrze się z nią uczy?
4)Czytałem że drzewka indoor niektóre powinny stać na parapecie w słonecznym miejscu czy znaczenie "słoneczne miejsce" musi być bardzo słoneczne, bo u mnie to tak nie widać żeby inne roślinki promieniowały w słońcu?
5)Czy znajdę doniczkę i druciki dla drzewka bonsai w zwykłym sklepie bonsai bo nie wiem czy w moim mieście Elbląg znajduje się taki sklep gdzieś widziałem tu rozpiskę sklepów ale zgubiłem xd
6)Czy szkółki leśne są najlepszymi "dawcami" drzewek jeśli tak to spróbuje załatwić stamtąd bo kolega chodzi do takiej szkółki :]

Tyle chyba pytań na razie starczy skoro i tak teraz to nie pora na zamawianie drzewka :]
Ostatnio zmieniony przez twinxz 2010-08-15, 15:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slam666 
Marcin S.


Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 07 Sie 2010
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2010-08-15, 17:36   

Witaj.
1. Na początek najlepiej indoor, jakiś Ligustr, Ficus, Wiąz...poczytaj forum i wybierz coś dla siebie.
2. Drzewko możesz teraz kupić w markecie albo w szkółce i zostawić do wiosny, ewentualnie przesadzić do nowej ziemi.
3. Książek jest mnóstwo o Bonsai. Warto odwiedzić antykwariaty i mieć takie książki za półdarmo. Ja mam kilka książek od brata, który właśnie wszystkie kupił w antykwariacie ;) Poszukaj też na Allegro.
4. Słoneczne miejsce to np. parapet, ale dalej od szyby. Nie wystawiać drzewka na bezpośrednie silne słońce, chyba że takie ma predyspozycje.
5. Wszelki asortyment do Bonsai, znajdziesz na tej stronie, Allegro lub poprostu w necie, wystarczy poszukać w Google.
6. Drzewko ze szkółki leśnej jest najpewniejsze. Choć w markecie też można znaleść fajne egzemplarze.
Poczytaj dokładniej to forum, bo większość odpowiedzi na twoje pytania, jest właśnie tutaj. Pozdrawiam.
_________________
Fan Bonsai...na starcie.
 
 
nandu 
Lena


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 12 Cze 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-08-15, 18:22   

W szkółce leśnej nie znajdziesz żadnego drzewa, które nadaje się do uprawy w mieszkaniu... Wszystkie nasze rodzime gatunki muszą być trzymane na zewnatrz.
 
 
twinxz
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-15, 18:41   

Dziekuje za odpowiedzi :]

EDIT
Jednak zdecydowałem się na wiąz drobnolistny zamówię go z innego portalu, czy mógłby ktoś mi powiedzieć co mam jeszcze do niego dokupić np. z sklepu przyjeciele bonsai, chodzi mi ile drucików,ziemi itp. Chciałbym tego wiąza zamówić ze strony bonsai.pl czy przy transporcie nic się mu nie stanie bo wiem że jakoś jest wyróżniany co do roślin.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez twinxz 2010-08-16, 15:35, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group