Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Slimaczki i jakies male muszki w karmonie
Autor Wiadomość
pawkaw86
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-28, 21:43   Slimaczki i jakies male muszki w karmonie

witam! mam problemz malymi slimaczkami (5mm) bez skorup w eugeni uniflorze i taki sam problem z karmona drobnolistna tyle ze slimaczki sa ze skorupkami i sa naprawde tak male jak lepek od szpilki a do tego jeszcze jakes male muszki mi lataja przy tym drzewku.raz poraz zolkna karmonie listki ale kwiatki wypuszcza. dlaczego?? no i co zrobic z tym robactwem? ma ktos jakis pomysl? pozdro
 
 
komski
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-28, 22:33   

Te muszki to pewnie ziemiórki.Poczytaj na forum o szkodnikach.Masz tam napisane jak z nimi walczyć.
 
 
pawkaw86
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-28, 23:04   

oki wszystko wiem i narazie spróbuje metody naturalnej z zółtym lepem i zobaczymy co sie stanie,jak nie to chemia. a może wiesz co z tymi ślimakami? bo szukałem w googlach ale tam w sumie tylko pisza o ślimakach ogrodowych i że jest jakas płuapka do wkopania ale przeciez w doniczke nie wkopie płuapki. moze masz jakąs taktyke na te ślimaki?
 
 
pawkaw86
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-28, 23:18   

słyszałem też że na ślimaki dobry jest czosnek lub majeranek na odstraszenie tego świństwa. to prawda? położyc troche czosnku w doniczce z bonsai? jak myślicie?
 
 
komski
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-28, 23:41   

Ze ślimakami Ci nie pomogę bo nie wiem nic na ich temat.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group