Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PROSZE O POMOC DLA MOJEGO DRZEWKA
Autor Wiadomość
dacoot
[Usunięty]

  Wysłany: 2010-06-28, 15:28   PROSZE O POMOC DLA MOJEGO DRZEWKA

Czy wie może ktos jaka jest przyczyna takiego a nie innego wyglądu mojego drzewka...?
Odkąd go mam jeszcze nigdy nie bylo aż tak źle, obleciały mu juz prawie wszystkie liście i do tego jeszcze usychaja mu końcówki...To wszystko jakoś dziwnie wygląda, gałązki na końcach robią się czarne no i listki również...
Ostatnio zmieniony przez dacoot 2010-06-28, 16:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
stachu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-28, 16:54   

podaj trochę więcej szczegółów: gdzie trzymasz drzewko, jak często podlewasz i czy nawozisz i jak często.
Jeśli ma czarne końcówki gałązek to może stoi w za dużym słońcu. Ja tak miałem z wierzbami. Ten sam powód może być przy spadaniu liści.
W ogóle wiesz co to za gatunek bo ja też nie bardzo mogę rozróżnić bo słaby w tym jestem. Podaj bardziej szczegółowe informacje i czekaj na opinię innych.
 
 
dacoot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-28, 17:08   

Drzewko stoi w rogu pokoju na komodzie gdzie nie ma żadnych przeciągów, słońce ma cały dzień ale nie bezpośrednie, podlewany byl srednio co 4-6 dni. Nie wiem co jeszcze może być pomocne w diagnozie...
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-06-28, 17:27   

Na pewno za mało światła.Postaw na parapecie (najlepiej nie południowym).Czy były inne przyczyny,trudno powiedzieć.
 
 
 
dacoot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-28, 17:46   

Z tym parapetem będzie mały problem, bo donica jest za duża, a drzewko wraz z nia ma metr wysokości...pozatym to jest właśnie połódniowy pokój. Postaram sie jednak coś wykąbinować..
A może ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły?
Ostatnio zmieniony przez dacoot 2010-06-28, 17:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-06-28, 17:49   

To spróbuj postawić jak najbliżej okna (np. na jakimś stoliku) i najlepiej na poziomie okna,żeby drzewko miało jak najwięcej światła bo w kącie pokoju na pewno ma go za mało.
Nie przelewaj ani nie przesuszaj, nie nawoź (nie wiem czy wcześniej to robiłeś - jeśli tak,to też mogło być przyczyną).
Ostatnio zmieniony przez lukipela 2010-06-28, 17:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dacoot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-28, 18:13   

Nie nawoziłem go juz ponad miesiąc, bo to i tak nic nie dawało. Ogólnie drzewko było w złej kondycji od czasu jak je przywiozłem. Teraz jak sie tak głebiej zastanowiłem to ono od samego poczatku mogło mieć za mało światła. Juz mu zmieniłem miejsce, stoi teraz przy oknie i zobaczymy czy coś to pomoże :)
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-06-28, 18:15   

Zobaczymy,ale myślę że powinno być ok ;-)
 
 
 
dacoot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-28, 18:22   

Bede informował o postepach lub o ich braku na bieżąco.
Dzięki za pomoc :-)
 
 
stachu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-28, 21:29   

z tego co czytałem to podlewałeś je co 4-6 dni. Według mnie to trochę za rzadko może być. A sprawdzasz palcem w ziemi wilgotność podłoża? Ja mam beniamina podobnych rozmiarów i w trochę większej donicy i muszę go podlewać średnio co 2-3 dni.
 
 
dacoot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-28, 22:08   

Tak, sprawdzam. Nawet jeśli na wierzchu jest juz sucho to od głebokości ok.5-7mm jest juz wilgotno. A czy teraz po przestawieniu w inne miejsce i usunieciu suchych gałezi powinienem może mocniej go podlewać i czy wogóle, a może mam zwrócić uwage na jakieś inne czynniki?
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-06-29, 06:32   

Nie podlewaj bardziej.Drzewko prawie nie ma liści a to głównie nimi odparowuje wodę.Poza tym na razie nie rośnie więc pobiera jej bardzo mało.Jak zaczniesz za bardzo podlewać to korzenie mogą zacząć gnić.
 
 
 
dacoot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-29, 08:23   

Ok. Wiec zostawie je w spokoju.
W takim razie, biorąc pod uwage jego gabaryty, jak czesto mam go podlewac?
Przez miesiąc 1 na tydzień, a później stopniowo coraz częściej wraz przyrostem liści.
Tak może być?
 
 
stachu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-29, 13:35   

nie da się określić co ile dni masz go podlewać po prostu tak jak pisałem jeśli ziemia na wierzchu przyschnie wkładasz palec i jak na głębokości połowy palca nadal jest sucho to podlewasz. Musisz to sam wyczuć
 
 
dacoot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-29, 14:38   

Od czasu jak przestawiłem drzewko do okna minęły 3 dni.
Faktycznie wygląda, że jest mu troche lepiej, bo pojawiły sie nowe gałązki i kilka listków. Jednak znowu zgubił kilka listków, co gorsze były one młode i drobne..
Zrobiłem im fotke.
Widać dokładnie, że coś jest jeszcze nie tak..
Nie mam pojęcia jak mam mu pomóc..
Może trzeba je przesadzić, teraz mam je w donicy z tworzywa, tak jak dostałem. Całość jest włożona do jeszcze jednej - glinianej. Może to w jakiś sposób mu przeszkadza?
Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to prosze o pomoc.
Ostatnio zmieniony przez dacoot 2010-07-02, 19:43, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group