Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Duży problem z klonem palmowym!
Autor Wiadomość
Fivix
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-16, 19:38   Duży problem z klonem palmowym!

Witam!
Mam taki problem , a mianowicie kupiłem nasiona klony palmowego i nie mam pojęcia co i jak tzn. nie wiem jak posadzić , gdzie , kiedy ;/ . Mam już bonsai ale teraz zapragnąłem sam stworzyć bonsai. Proszę o pomoc. Najlepiej na gg 12252934
Z Góry dziękuje. ;-)
 
 
Minarhi
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-16, 20:17   

No to nieźle dałeś się wrobić, bo nasiona do raczej kiepski pomysł. najpierw muszą przejść stratyfikację następnie trzeba je posadzić a jak już kiełkują to trzeba będzie długo czekać na to żeby było można zacząć coś robić.
Ostatnio zmieniony przez Minarhi 2010-06-16, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fivix
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-16, 20:19   

prosze napisz! chodzby troche co i jak!
 
 
Minarhi
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-16, 20:27   

najpierw stratyfikacja - nie za bardzo się na tym znam więc sprawdzi w google,
a po tym procesie do ziemi. tylko że klon palmowy to outdoor wiec chyba wczesną wiosną powinieneś go wysiać.
 
 
tree
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-17, 19:49   

Klona palmowegto jeszcze nieudalo mi sie wyhodowac z nasionka za to udalo mi sie z klonem tatarskim i nie prawda jest ze wyrosnie tylko na dworze w gruncie. Nasiona trzymalem w lodowce i wysialem do doniczki na parapecie w marcu, wyrosly z nich dwa klony i nadal sa w domu na parapecie. A tu masz opis stratyfikacji do klonu palmowego -

Nasiona przed siewem należy poddać stratyfikacji zimnej przez okres 4-8 miesięcy, najlepszy termin wysiewu: III,IV. Stratyfikacja zimna – przetrzymywanie nasion w temperaturze 0-5 C (można w tym celu wykorzystać lodówkę). Nasiona do stratyfikacji umieszcza się w substracie przygotowanym z czystego i wilgotnego piasku lub piasku zmieszanego z torfem wysokim w proporcji 1:1.Stosunek objętościowy nasion do substratu wynosi jak 1:3, przy czym nasiona miesza się z substratem tak aby poszczególne ziarna miały ze sobą jak najmniejszą styczność. Mieszaninę nasion i substratu wkłada się do pojemników plastikowych lub torebek strunowych.Co dwa tygodnie - a w ostatnim miesiącu stratyfikacji - co tydzień zawartość pojemnika należy przemieszać, przewietrzyć a w razie potrzeby dowilżyć.Po pojawieniu się pierwszych kiełków stratyfikację przerywa się(zawsze w fazie chłodnej) i nasiona wraz z substratem wysiewa się w szkółce. Uwaga !! ! Stratyfikację należy tak prowadzić aby kończyła się w najlepszym terminie wysiewu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group