Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Karmona drobnolistna, czy może Wiąz ? A może coś innego ?
Autor Wiadomość
skaktus
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-17, 12:00   Karmona drobnolistna, czy może Wiąz ? A może coś innego ?

Witam.

Posiadam bonsai, prosto z biedronki. Drzewko jest u mnie już ponad pół roku, kosztowało całe 15 zł...

Ostatnio zacząłem przy nim nieco "pracować", jednak pojawiła się znajoma, która twierdzi że to nie karmona, tylko wiąz, ale te włoski na liściach nie pasują...Rozgorzała dyskusja...

Liście jakie są, każdy widzi na foto. Co ważne, każdy "stary" liść pokryty jest wypustkami z sztywnymi włosami, wręcz igiełkami, co powoduje że "pod włos" nie można po liściach przejechać palcem.

Drzewko posiada również pąki z białymi kwiatami, będzie kwitło 2 raz od kiedy je mam.

Ktoś stwierdzi z 100 % pewnością co to za gatunek ?

PS-WRZUCANIE FOTO NA FORUM NIE DZIAŁA
Dlatego foto na innym serwerze.





Ostatnio zmieniony przez skaktus 2010-05-17, 12:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
komski
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-17, 12:28   

Moim zdaniem jest to karmona.
 
 
Darol87 
Kamil Darol


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 29 Mar 2009
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-05-17, 12:30   

Witam co do twojej znajomej "pojawiła się znajoma, która twierdzi że to nie carmona, tylko wiąz" to nie pytaj jej o rade co do drzewka jak nie umie prostego gatunku odróżnić.
A jak nie wiesz jaki to gatunek trzeba było wpisać w google i spojrzeć na liście (2minuty na googlach)
Ostatnio zmieniony przez Darol87 2010-05-17, 12:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
skaktus
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-17, 12:47   

Darol87 napisał/a:
Witam co do twojej znajomej "pojawiła się znajoma, która twierdzi że to nie carmona, tylko wiąz" to nie pytaj jej o rade co do drzewka jak nie umie prostego gatunku odróżnić.
A jak nie wiesz jaki to gatunek trzeba było wpisać w google i spojrzeć na liście (2minuty na googlach)


Kolego, ja tutaj nie przyszedłem po to aby ktoś mi mówił gdzie mam szukać, tylko po odpowiedź zgodnie z zamieszczonymi fotografiami. Problem tych 2 gatunków polega na tym że są podobne i na google o którym piszesz karmona i wiąz występują pod tymi samymi nazwami bo ludzie nie wiedzą co mają.

Dodatkowo od tego jest dział, czyli od zadawania pytań.

Jeśli ci takowe pytanie nie odpowiada, nie odpisuj na nie i zostaw swój gniew dla siebie.
 
 
wog 


Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 11 Maj 2010
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 2010-05-17, 13:07   

chlopie jestes tak leniwy jak 130 letnia baba, masz problem z wyszukaniem fotki i rozroznieniem wiaza od carmony? to potrafi 7 letnie dziecko, moze podlewac i pielegnowac tez powinien przyjechac do Ciebie , ktorys z modow? , ze by nie bylo za slodko jestes tez do bolu arogancki, to dzial do zadawania pytan, wiec i odpowiadania , wiec Tobie odpowiedzialem.
_________________
http://wog-bonsai.blogspot.com/
 
 
skaktus
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-17, 15:13   

Nie rozumiecie jednej sprawy - szukałem na google, ale jak napisałem wyraźnie, na google znalazłem kilka fotografii, gdzie karmona była nazwana wiązem, natomiast wiąz karmoną. Stron było wiele, na każdej te same foto z google, ale opisy różne...Stąd powstało to pytanie. Gdybym był pewny nie pisał bym tego pytania.
 
 
Bunny 


Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2008
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-05-17, 15:52   

Zgadzam się WOGiem. Na 12 fotek drzewek po wpisaniu w Google Grafika "karmona" jedno to był wiąz. Do tego nawet tu na stronce wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę i miał być odp bez wysilania się z google. Ogromny- największy ze wszystkich forów Bonsaiowych jakie odwiedziłem- napis "Wyszukiwarka" jest chyba mimo wszystko chyba zbyt mało sugestywny. Ona powinna chyba się sama otwierać już z gotowymi wynikami, bo kliknięcie to przecież dla niektórych zbyt wielki wysiłek..... ;/
_________________
Pozdrawiam
Bartek Syczewski
Ostatnio zmieniony przez Bunny 2010-05-17, 15:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wog 


Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 11 Maj 2010
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 2010-05-17, 15:59   

na kazdym forum sa opisy gatunkow, :twisted: :evil: :!: ;/ :wow:
_________________
http://wog-bonsai.blogspot.com/
 
 
Łukasz Czarnecki 
Junior Admin


Pomógł: 30 razy
Wiek: 38
Dołączył: 18 Gru 2007
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-05-17, 17:37   

http://www.przyjacielebonsai.pl/hodowla.htm

Proszę bardzo
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group