Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze lasy bonsai
Autor Wiadomość
kacper6669
[Usunięty]

  Wysłany: 2010-05-07, 18:54   Nasze lasy bonsai

Bardzo podobaja mi się lasy bonsai. Chciałbym stworzyć niewielki las z ficusów benijamińskich, ale nie wiem jak się za to zabrać. Chciałbym aby każdy kto ma jakikolwiek las bonsai przedstawił go i opisał jak o niego dba. Jeżeli ktos hodował las chciałbym aby podzielił się z nami swoim doświatczeniem.
 
 
kubik1985
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-08, 09:03   

najpierw zajmij sie pojedyńczym drzewkiem jak doświadczenia niemasz. A potem laski. Polecam książke płochowskiego, tam masz opisane jak stworzyć lasek. pozdrawiam
 
 
josephson
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-08, 09:37   

Del
Ostatnio zmieniony przez josephson 2011-12-24, 19:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kacper6669
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-08, 09:40   

Ja słyszałem że laski są łatwiejsze w hodowli i nie trzeba mieć dużego doświatczenia w kształtowaniu drzewek. Dlatego właśnie chciałem spróbować z lasem. Jak na razie ma cztery pojedyńcze drzewka i ciągle zbobywam nowe doświatczenie. W tym temacie chciałbym zobczyć lasy innych bonsaistów i może spróbować założyć własny.
 
 
josephson
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-08, 09:44   

Del
Ostatnio zmieniony przez josephson 2011-12-24, 19:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GrzeCh
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-08, 10:26   

aby stworzyc lasek musisz miec nieparzysta ilosc drzew o roznej grubości pni, reszta to bajka :-) poszperaj w necie , mozna znalesc gotowe schematy nasadzen grupowych widzialem w necie szkice J.Naki. Jezeli dysponujesz odpowiednia iloscia roslin o zroznicowanych pniach i donice płaska misę( drozsze od zwyklych donic bonsai), to masz racje jest to prosty styl :-)
 
 
josephson
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-08, 12:23   

Del
Ostatnio zmieniony przez josephson 2011-12-24, 19:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kacper6669
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-08, 14:21   

Czy jeżeli odetnę dużą gałązkę z beniaminka i zakopię ją poziomo do ziemi to czy otrzymam styl Ikadabuki? Czy gałązka musi być specjalnie formowana?
 
 
Herpestes 


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Mar 2008
Skąd: Stare Juchy
Wysłany: 2010-05-08, 14:28   

Gałazka musi być ukorzeniona,jeżeli ją obetniesz i zakopiesz to nic z niej nie wyrośnie.Beniamin nie jest odpowiednią rośliną do tworzenia bonsai ze względu na biało-zielone liście,inne gatunki ficusa są bardziej odpowiednie,jak np.retusa.
 
 
komski
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-09, 00:11   

Nie każdy benjamin ma biało zielone liście ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group