Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
proporcjonalne galęzie u wierzby
Autor Wiadomość
patokk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-06, 13:51   proporcjonalne galęzie u wierzby

Witam serdecznie.
Pozyskałem ostatnio dość fajne gałęzie z wierzby za domem. Sporo już się naczytałem o bonsai z wierzby, aczkolwiek nie znalazłem odpowiedzi na jedno pytanie.

Jak przycinać lub kształtować gałęzie aby te wyrastające u dołu były grubsze niż te u góry?[wydawały się starsze]


I takie jeszcze pytanie subiektywne. jak myślicie czy lepiej kształtować styl Shakan (czyli zostawić pień niemal bez zmian) czy może go podwyższyć jeszcze do stylu Moyogi (bedzie dość duże drzewko:)?
Ostatnio zmieniony przez patokk 2010-04-06, 13:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-04-06, 17:27   

A może najpierw postaraj się żeby ta gałąź puściła korzenie :?:
Bo niby jest to wierzba,ale przy tak grubych konarach wcale nie jest pewne że się ukorzenią.
Poza tym z wyborem stylu wstrzymaj się do czasu aż wyrosną Ci jakieś boczne pędy,bo teraz to można sobie tylko gadać.
Co do grubości gałęzi,zasada jest taka - jak pozwalasz gałęzi swobodniej rosnąć i nie przycinasz jej,wtedy szybciej grubieje.Więc przycinanie trzeba zacząć od najwyższych gałęzi - to spowolni ich wzrost,a więc sprawi że nie będą tak szybko grubiały.
 
 
 
Sibil
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-06, 20:15   

ale nie stresuj się tym wypuszczaniem korzeni - kiedyś robiłem płot gdzie za słupki służyły mi właśnie takie "kołki" wierzbowe (średnica 15 cm)i wszystkie jak jeden mąż puściły zielone, a przecież nikt o nie nawet przez sekundę nie dbał.
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-04-06, 20:30   

Marnie widzę to ukorzenianie, ale zawsze możesz wszystkich zaskoczyć i tego Ci życzę
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
patokk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-07, 01:31   

Dziękuję za odpowiedź z tymi gałęziami, bardzo mi ona pomoże.

Ja się dopiero uczę dlatego wybrałem wierzbę gdyż jest łatwa do pozyskania, utrzymania i jest przy niej dużo przycinki co na początku to sam plus.(mam też fikusa do ćwiczeń)
A z tymi stylami macie oczywiście rację, ale w literaturze zawsze pisze żeby od razu wybierać styl w jakim się chce drzewko prowadzić. Tyle że w moim przypadku to "od razu" to będzie po ukorzenieniu i wypuszczeniu gałązek :P

Teraz tylko niecierpliwie czekam na korzonki. postaram się wysłać zdjęcia jeśli cokolwiek mi wyjdzie;)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez patokk 2010-04-07, 03:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group