Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ficus Natasha
Autor Wiadomość
Gucias
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-13, 17:36   

no właśnie o to chodzi... chce zrobić z niego bonsai, a w naturze jedynymi drzewami które się tak rozgałęziają są jabłonie (przynajmniej takie zauważyłem) szukam natchnienia w naturze... ale jeśli nic nie będzie dało się z tym zrobić to jedna gałąź utnę, dlatego proszę o informacje - czy coś da się z tym zrobić? i czy gałąź którą bym uciął mógłbym gdzieś zaszczepić do tego drzewka?
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2010-04-14, 10:24   

to troszkę źle szukasz, jest mnogo zdjęć fikusów w naturze ale żaden nie przypomina twojego.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Gucias
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-14, 14:30   

TEMAT DO USUNIĘCIA!
Ostatnio zmieniony przez Gucias 2010-04-17, 15:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
maciek_bp
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-31, 10:31   

Gucias proszę tutaj masz do obejrzenia różne fikusy http://www.bonsaihunk.us/...ndsBonsai1.html
Twoje drzewko jak najbardziej nadaje się na bonsai musisz tylko pomyśleć co byś z niego chciał zrobić. Jak chcesz przesadzać polecam kupić do tak wyrośniętego drzewka akadamę gdyż ona wg mnie najlepiej powie ci kiedy drzewko podlewać. Sam mam 5 drzewek w akadamie i niedługo dojdą następne :D . Co do odciętej gałęzi to jak najbardziej po jej odcięciu możesz włożyć do ziemi i przykryć folią. Powinno się przyjąć i będziesz miał za jakiś czas następne drzewko.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group