Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nożyce do bonsai - allegro
Autor Wiadomość
Sverre
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-03, 19:14   Nożyce do bonsai - allegro

Szukam na allegro nożyczek do bonsai. Znalazłem te:

1. http://www.allegro.pl/ite...rdzo_ostre.html

2. http://www.allegro.pl/ite...agle_s_ost.html

3. http://www.allegro.pl/ite...3_promocja.html


Myślę o tych nr. 1, ale nie jestem do końca pewny czy te są najlepsze...pomóżcie wybrać.


Pozdrawiam
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2009-09-03, 19:25   

A ja zadam Ci pytanie - w czym są one lepsze od zwykłych biurowych nożyczek poza tym że nazywają się "do bonsai"...Zdaję sobie sprawę że są tanie,ale nie daj się zwariować.Zwykłymi nożycami też dasz radę obciąć cienki pęd albo liść.Są narzędzia do bonsai,których nie da się zastąpić,jak np kleszcze kuliste,ale kupowanie specjalnych nożyczek do bonsai to już moim zdaniem przesada i snobizm ;-)
 
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2009-09-04, 06:46   

Ja tych pierwszych używam na rybach do przecinania żyłki, to nie są żadne specjalne narzędzia do bonsai. Lukipela ale nożyczkami do liści pracuje się lepiej niż biurowymi i cięcie jest troszeczkę przyjemniejsze i ładniej wygląda rana.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-04, 08:54   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-23, 07:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dawid
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-04, 15:51   

jeżeli chcesz kupić jedne z tańszych nożyc do bonsai z allegro http://allegro.pl/item723..._do_bonsai.html
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2009-09-04, 16:54   

Naprawdę uważacie że przy cięciu liści wygląd rany ma tak wielkie znaczenie :?:
Co innego grube konary,ale liście :?:
I nie wiem czy namawianie początkującego,13letniego bonsaisty do kupna nożyczek za 65 zł,które można zastąpić zwykłymi nożyczkami jest dobrym pomysłem.

wog napisał/a:
lukipela to cos jak bys chcial namalowac obraz olejny patyczkiem do szaszłyków, taka jest roznica,

Akurat tak się składa że zdarzyło mi się namalować kilka obrazów olejnych i używałem przy tym poza pędzlami wykałaczek i patyczków do szaszłyków :lol:
 
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-04, 20:11   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-23, 07:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Herpestes 


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Mar 2008
Skąd: Stare Juchy
Wysłany: 2009-09-04, 21:18   

To lepiej kup mały ostry sekator jest tańszy i nie miażdży tkanki.
 
 
Sverre
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-04, 21:43   

A gdzie taki mały sekator mógłbym kupić? Na połczyńskiej sa jakieś chińskie nozyce o bonsai?
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2009-09-04, 22:09   

te nazyczki albo obcinaczki jak my to nazywamy w moim zakladzie . kosztuja w sklepach z dodatkami krawieckimi 4,5 max 5 pln , sa to nozyczki ktore beda ostre 30 dni a puzniej nic nie warte . moze kup sobie sekator jakies dobrej firmy . a z czasem uzbieraj sobie kaske na odpowiedni do bonsai . instrumeta, nazedzie pozdrawiam
 
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2009-09-04, 22:11   

dawid napisał/a:
jeżeli chcesz kupić jedne z tańszych nożyc do bonsai z allegro http://allegro.pl/item723..._do_bonsai.html
ma te nozyce za dobre to one nie sa ale wystarczajace dla poczatkujacego
 
 
 
rastaman 
roots reggae regga

Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Cze 2009
Skąd: Siemianowice Sląskie
Wysłany: 2009-09-05, 10:53   

kto by pomyślał że zwykłe nożyczki mogą być powodem dyskusji :p no ale jednak trzeba przyznać że gdy ma się już naprawdę ładne drzewko to szkoda by było go okaleczać byle jakimi nożycami ale na początek w zupełności wystarczają zwykłe nożyczki ja sam ogoliłem moją roślinkę z liści zwykłymi nożyczkami i roślinka nie narzeka a za to wypuszcza pełno młodziutkich listków ale jeśli kogoś stać na nożyce za 150zł to czemu nie :) pozdro
 
 
Sverre
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-05, 11:21   

To wy obcinacie listki a nie gałązki? Nie rozumiem...:)
 
 
rastaman 
roots reggae regga

Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Cze 2009
Skąd: Siemianowice Sląskie
Wysłany: 2009-09-05, 11:30   

wiele zależy jaką masz roślinę ale np. acer palmatum to wystarczy że zaraz za blaszką liścia utniesz liść ale to po to by zmniejszyć liście i zagęścić i nie tylko i oczywiście że tnie sie również gałązki ale jeśli masz młode i małe drzewko które nie ma zdrewniałych i grubych gałęzi to w zupełności wystarczają zwykłe nożyczki lub sekator bo jeśli masz do ucięcia gałązkę o grubości np. 2 lub 4 mm to do tego nie trzeba nożyczek za 150zł tylko ostre nożyczki bądź sekator ale to tylko moje zdanie i już się tak nie zamartwiaj tymi nożyczkami bo to nie jest największy problem w sztuce bonsai :spoko:
 
 
Sverre
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-05, 16:21   

A gdy już kupię drzewko (indoor) to gdzie mam je trzymać? Na półce w pokoju, czy gdzieś na parapecie (w domu)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group