Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jin! Preparaty...
Autor Wiadomość
BigOs
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-13, 09:08   

co do tego siarczanu wapnia CaSO4, to raczej to nie moze byc glowny skladnik :mrgreen: , tego preparatu, bo jego rozpuszczalnosc wynosi jedynie 2.4g/litr, no bo imaczej pierwsza lepszy lepszy kapusniaczek (deszcz) doszczetnie wyplukal wszelkie gipsowe elementy. Bo gips to siarczan wapnia uwodniony :-P :-D . Jesli chodzi o wlasnosci grzybobujcze, to powinien zawierac zapewne Cu, jesli zas wypielajace, to sklanialbym sie ku mieszaninie HNO3 i moze jakiegos kwasu nadchlorowego. A nawiaujac do komentarza MarcinaM, to faktycznie 20 zl, nie jest wiele, a jak bedzie mi sie nudzilo, to moze pokusze sie wykoanaie jakiejsc analizy elementarnej zakupionego preparatu. :twisted: :-D Ale wykonam to jedynie w celach poznawczych, zeby jak to juz ktos napisal w tym temacie, wiedziec w czym paluszki maczam :twisted: :lol: :-D
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-02-13, 11:54   

No, ciekawy jestem wyników. Z Japonii tez dostałem nazwe lime sulphur, czyli siarczan wapnia :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group