Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy jest alternatywa dla drogich narzedzi ?
Autor Wiadomość
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-25, 12:41   

I o to właśnie chodzi. Bo po co Ci potem narzędzia jak naprzykład stwierdzisz iż bonsai to nie dla Ciebie.
 
 
Vavrzyn
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-28, 17:09   

Ja moją hodowlę benjaminka prowadzę przy urzyciu nożyczek do paznokci, i nożyka do tapety :P ... i jak narazie mi to w zupełności wystarczy ... Jeśli chodzi o sytółację finansową to podobnie jak mały chodowca chodzę do szkoły, tyle że nie mam żadnych praktyk więc nie sta nie na oryginalne narzędzia ;) a nawet jeśli to wolał bym kupi nowy maateriał na bonsai ;) ... dotychczas starałem się uzyska sadzonki, ale przymierzam się już do zakupu dwu, trzy letnich drzewek które mógł bym zaczą modyfikowa moimi "narzędziami" :D ...
 
 
buktor
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-19, 19:56   

Jestem początkujący ale praktykujący.
I uważam, że są narzędzia, których zwykłe zamienniki w 100% spełnią swe zadanie, np. nożyczki do liści i drobnych gałązek, na pewno cęgi do cięcia drutu, sita i "szufelki" do podłoża, haki do korzeni ... ale są takie, których moim zdaniem nie sposób zastąpić. Tu za mojego faworyta uważam cęgi do jinów (dla mnie niezastąpione również do drutowania i rozdrutowywania gałęzi), skośno-kuliste cęgi do cięcia gałęzi (te były najdroższe :-o ), którymi sęki też wycinam, no i krótkie nożyce do gałęzi (dł. 15cm).
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-19, 20:18   

Przez jakiś czas używałem różnych zamienników jednak jak się przekonałem narzędzia do bonsai są nie do zastąpienia. Teraz już nie chcę żadnych zamienników. Takie jest moje zdanie.
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-19, 21:09   

teraz tego nie odczuwasz, ale z czasem ,bedziesz potrzebowal tych narzedzi i powiem ci jedno ... japonskie narzedzia sa nie zastapione ;-) ja w tej chwili czuje taki "głod" ale spokojnie... nie ma sensu sie obkupic... za kilka lat bede mial caly zestaw
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group