Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Modrzew europejski.
Autor Wiadomość
markus383
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-12, 22:29   Modrzew europejski.

Dziś kupiłem sobie modrzew europejski na moje pierwsze drzewko Bonsai. Czy mogę już coś z nim robić, czy jeszcze dać mu jakiś miesiąc na aklimatyzację w nowym otoczeniu???

To są zdjęcia:




Chciałbym, aby miało możliwie jak najgrubszy pień i chciałbym je formować na Chokkan.
Ostatnio zmieniony przez markus383 2009-05-12, 22:34, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-05-12, 22:37   

Daj mu trochęczasu. ;-)
 
 
 
markus383
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-12, 22:43   

Dzięki za odpowiedź!!

No to jeszcze ok. miesiąca sobie odpocznie. Może masz jakiś pomysł na ładne obcięcie niepotrzebnych gałęzi?? Tak, aby były jak najgęstsze.
 
 
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-05-13, 14:49   

Daj sobie spokój z drzewkiem na miesiąc. Na razie nic nie przycinaj.
 
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2009-05-13, 16:12   

Za miesiąc to już będzie za późno na przycinanie - daj mu spokój na kilka lat!
 
 
 
markus383
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-14, 00:12   

To zapytam jeszcze tak na przyszłość, bo nie wiem jak będzie z tym moim internetem.

Jak mam przyciąć wierzchołek?? Nie chcę zepsuć drzewka. Na jakiej wysokości(aktualnie ma ok. 60cm wysokości) przyciąć, aby ładnie wyglądało?? Uciąć jakoś pod skosem, czy poziomo??
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-05-21, 09:47   

Markus, napisałeś dwie sprzeczności - chciałbyś mieć gruby pień, a jednocześnie wsadzasz drzewko do lilipuciej doniczki. Zaczynasz od końca. Jeśli jeszcze drzewko żyje, to z całą bryłą korzeniową przesadź je do znacznie większego pojemnika i dosyp odpowiedniej dla modrzewia mieszanki (skład znajdziesz na forum). Cięcie zostaw na przyszły rok. Secio - jakiego czasu chcesz dać drzewku w tym pojemniku. Chyba tylko na powolne umieranie. Ludzie, zapamiętajcie jedno - przede wszystkim nauczmy się zapewniać roślinom optymalne warunki wzrostu i rozwoju. Formowania i przesadzania do doniczek bonsai zostawiamy na później.
 
 
markus383
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-23, 23:11   

Wreszcie jakiś odzew. Już straciłem nadzieję. Dziś zauważyłem, że igły zaczęły przesychać(chyba z 10). Jutro postaram się go przesadzić. Muszę tylko znaleźć nowe lokum.

Dzięki za odpwiedź! :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group