Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiosna?
Autor Wiadomość
Piotrsaik69
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-11, 13:46   

błoto, plucha i tak jak u was;/ przynajmniej by mróz był a nie na plusie
 
 
ola
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-11, 16:00   

Wstaje rano i :-o :-o wszędzie biało :shock: . Cały dzień poda śnieg :cry: , a jeszcze wczoraj wydawało się że idzie wiosna :-(
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-02-11, 16:31   

Czy Wy nie macie komunikatorów do dzielenia się tak dramatycznymi przeżyciami :?: :!: Ludzie na miłość boską jest LUTY więc czego się spodziewacie, tropików :?: Jak zwykle najwięcej do powiedzenia w takim temacie mają osoby, które w rzeczowych wątkach słowem się nie odezwą albo napiszą oklepaną regułkę (prócz Armina). Poświęćcie ten czas na coś pożyteczniejszego np. na dobrą lekturę (nawet popularną). Wielkie mi mecyje. Śnieg spadł. Co to by się działo na forum jakby zaczął padać w drugą stornę :?: :!:

Przepraszam za offtopa w tym temacie i, że nie rozpaczam nad zjawiskami atmosferycznymi, ale już mnie zaczyna irytować czytanie problemów przenoszenia się do szkół o różnych profilach. Jak już ktoś powiedział nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi, z tym, że głupie pytania wynikają z niewiedzy a głupie odpowiedzi z ignorancji, a to jest wielka różnica. Możecie kontynuować.
_________________
 
 
Krystian P.
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-11, 17:39   

Ronin napisał/a:
Śnieg spadł. Co to by się działo na forum jakby zaczął padać w drugą stornę (...)

Możecie kontynuować.


W końcu to temat "z innej beczki" a w jego opisie widnieje takie zdanie: "Tematy nie dotyczące sztuki bonsai lub bardzo słabo z nią związane..."

Śnieg wbrew pozorom może padać w druga stronę, jeżeli ukształtowanie terenu jest sprzyjające do tego, aby ruchy mas powietrza spowodowały znaczny spadek ciśnienia powietrza nad powierzchnią śniegu (nieubitego-puchu) niż powietrza znajdującego się pomiędzy jego płatkami.
:roll:
Ostatnio zmieniony przez Krystian P. 2009-02-11, 17:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrsaik69
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-11, 17:41   

sory Ronin, ale to jest dział nie dotyczący bonsai więc można pisać o czym się chce, nie rozumiem Twojej irytacji, jak nie chcesz to nie czytaj i nie opisuj :-D pozdro :-D :-D :-D
 
 
EnDiK 
Rafał Andrys


Pomógł: 24 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Piaski Woj.Lubelskie
Wysłany: 2009-02-11, 18:11   

Ronin jesteś osobą która zapewne ma dość sporo wiedz (i napewno więcej ode mnie ponieważ dopiero jestem w 2LO :-P ) ale nie unoś się tak ;-) Po części Cię rozumiem. Mnie też nieco zdenerwował ten temat o technikum ale ugryzłem się w język i przemilczałem tak samo milcze gdy po raz setny pytają ''Co to za gatunek?'' i milcze gdy ktoś pyta o coś na jakiś temat i nie mam wystarczającej wiedzy aby odpowiedzieć. I nie twierdze że ''wszystko wiem''. Więc i Ty mogłeś przemilczeć jeśli Ci coś nie pasuje albo napisać mi na PW ponieważ Ja założyłem ten temat i czuje że to do mnie głównie tyczą się Twoje uwagi.
Jest to dział ''...z innej beczki'' więc temat jest na miejscu. Gdy go zakładałem nie zmuszałem nikogo do dyskusji ani nawet żeby go ktoś przeczytał. Oczywiste jest, że obecnie mamy ostatni miesiąc zimy ale chciałem się podzielić pierwszymi oznakami wiosny. Ech....... to chyba tyle. Pozdrawiam
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-02-11, 19:37   

No to jak "można pisać co się chce" to ja napiszę żebyście pocałowali mnie w dupę.

Zobaczcie wpierw na statystyki jakie tematy mają największe wzięcie. Właśnie ...z innej beczki. Dział ten nie oznacza, że można ucinać sobie pogaduch, bo komuś wyskoczyła krosta na tyłku. Spoko, napiszcie jednego posta w takim temacie i styka, a nie tworzycie relacje z tego co widzicie za oknem. Czekam na jakieś konkretne tematy, ale się ich nie mogę doczekać. Jedyne co daje się czytać w tym bełkocie to wypowiedzi kilku osób (góra 10), z których część nie wypowiada się regularnie. Jest kilka tematów do dyskusji, w których nikt nie zada nawet pytania żeby się nie wysilić za bardzo, a co dopiero dopisać coś od siebie. Napisałem posta o stylu bunjin, krótka historia i nie doczekałem się żadnej dyskusji. Poza Grześkiem, który wkleił zdjęcia liściaków w tym stylu, reszta położyła lachę. Jacek nie zabrał głosu, bo wiem jaki ma stosunek do wszelakich nomenklatur japońskich itp. Mówię tu o stałych, czynnych uczestnikach życia forum, o Was moi rówieśnicy. Lepiej przecież podyskutować o tym czy donica ma stać na keramzycie czy na podstawku i dopiero na keramzycie. Poco przecież wziąć książkę do ręki i dowiedzieć się czegoś więcej o sztuce bonsai czy już nie daj Bóg o roślinach w ogóle. Lepiej przecież siedzieć w fotelu gapiąc się w monitor i masturbując się na widok kolejnego tematu z kategorii "Pomocy!!!".

Wiecie co, nie chce mi się wklejać wszystkiego co napisałem, bo i tak to olejecie. Było tego ze 4 razy więcej, ale przeszła mi wena. Sorry Olek, bo wiem, że Tobie przypadnie posprzątanie.

Życzę powodzenia i żegnam wszystkich forumowiczów.

Endik nie było to skierowane jakoś szczególnie do Ciebie, a info o Shin Gyo So dostaniesz na priva.
_________________
 
 
EnDiK 
Rafał Andrys


Pomógł: 24 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Piaski Woj.Lubelskie
Wysłany: 2009-02-11, 21:17   

:...: Dobra krytyka jest dla mnie motywująca. Dziękuje za kopniaka w tyłek i przepraszam za założenie tamatu.

TEMAT ZAMKNIĘTY.



P.S. O SGS potrzebuje życzliwych informacji (za które będe bardzo wdzięczny) a nie takich ''z łaską'', bo takie nie są mi potrzebne . . .
 
 
 
easyrider
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-12, 01:16   

A mi to się tęskni do wiosny :-) , a tu przed nami zima :-o
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2013-03-23, 16:30   

No i mamy już niby wiosnę 2013 , przebiśniegi i krokusy zakwitły już u mnie ze 3 tygodnie temu :-P , ale spadł śnieg , ścisnął mróz i mam uczucie jakby dopiero sezon zimowy się rozpoczynał :-( :-o
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-03-23, 18:13   

No a krzaki w moim ogrodzie będą miały nowe kształty. Krajobraz iście księżycowy.
_________________
Piotrek
http://www.kwiatyagnieszki.pl/
Ostatnio zmieniony przez Pit-B 2013-03-23, 18:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Robert Błądek 
Robert błądek


Pomógł: 9 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Lis 2007
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2013-03-23, 19:07   

…Przypominają mi się teraz zimy przełomy lat 70/80, czyli takie normalne dla naszego klimatu… Przeglądając bonsai’owe fora mam wrażenie, że dla większości użytkowników wiosna zaczyna się 21 marca, a nawet wcześniej, i kończy się z początkiem kwietnia, i tu dochodzi do wielu falstartów przy przesadzaniu i pozyskiwaniu roślin. Wiosna trwa o 21 marca do 22 czerwca, jest to czas, w którym nieustannie dzień się wydłuża. Rośliny bardzo czytelnie reagują na te zmiany. Tak więc mam trzy miesiące na te prace, tu trzeba uzbroić się w cierpliwość, nie odłącznie towarzyszącą sztuce bonsai, wiem po zimie każdy jest spragniony coś zrobić przy drzewkach,…ale jak wcześniej napisałem cierpliwość… Teraz mój plam prac, odkąd aura pozwala w kwietniu, liściaste (buki, dęby nawet na początku maja) sosny, świerki to końcówka kwietna i początek maja, a na deser w czerwcu jałowce wszelkiej maści, kryptomerie i cisy. Tak więc wszystkie prace mam rozłożone na całą wiosnę bez pośpiechu. Część roślin przesadzam latem lipiec, sierpień ale to temat na osobny post, ponieważ istnieją terminy letnie przesadzania roślin iglastych jak i liściastych, w pełnym ulistnieniu, ale tu trzeba rygorystycznie przestrzegać pewnych zasad. Tak więc panowie i panie bez wariacji mamy aż trzy miesiące wiosny… a potem jeszcze lato, aby nasze rośliny przesadzić, wykopać … Cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość, ta cecha powinna być na pierwszym miejscu u każdego bonsai’isty.
_________________
Pozdrawiam R.B.
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-03-24, 13:50   

Faktycznie zima ostro zaatakowała ponownie. W nocy bywa -10 a i niższe temp bywają. To u nas w Szczecinie a co dopiero w regionach znacznie zimniejszych. Był przebłysk (około tygodnia) ciepła i nawet zimowany na strychu (5 do 10 stC) wiązik się wybudził - zrobiło się jaśniej i znacznie cieplej około 14-15 stC. Słysząc co się dzieje (zapowiadany znaczny spadek temp) zniosłem do pomieszczenia gdzie jest od 16-18 stC i jeszcze jaśniej.
Tak wyglądał 10.03.2013



a tak 23.03.2013

_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2013-03-24, 22:12   

Tak teraz rośnie jak szalony ;-) przyrosty puszczają co najmniej po liściu dziennie :-) Ja też przyniosłem kilka dni temu parę drobiazgów do domu , by rozweselić nieco otoczenie :-D
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
dora22 

Dołączyła: 14 Sty 2014
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2014-01-14, 13:55   

to w tym roku może prawdziwej zimy nie będzie bo u mnie w ogródku zakwitły kwiatuszki i śnieżyczki już mają pączki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group