Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
RATUNKU WIĄZ MI USYCHA I GUBI LIŚCIE
Autor Wiadomość
dyzio21
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-03-03, 23:22   RATUNKU WIĄZ MI USYCHA I GUBI LIŚCIE

RATUNKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!DOSTAŁEM OD SWOJEJ DZIEWCZYNY BONSAI NA WALENTYNKI.OD RAZU ZNALAZŁEM CO TO ZA GATUNEK I POCZYTAŁEM NA JEGO TEMAT WSZYSTKO BYŁOW PORZADKU DO WCZORAJ KIEDY ZACZAŁ GUBIĆ LIŚCIE POMÓŻCIE BO NIE CHCE GO STRACIC.GATUNEK TO WIĄZ DROBNOLISTNY.ZRASZAŁEM GO CODZIENNIE A WIECZOREM PODLEWAM .CO AMM ROBIC ŻEBY PRZESTYAŁ GUBIC TE LIŚCIE NIE CHCE GO STRACIC :-(
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-03, 23:39   

to po co tyle podlewasz.?? codziennie to troche za często poczytaj o podlewaniu troche i dowiesz sie dlaczego gubi liście
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-03, 23:56   

1. Zwróć uwagę gdzie go trzymasz. Czy w pobliżu nie ma kaloryfera bądź innego źródła ogrzewania. Jeśli trzymasz go na parapecie, pod którym jest kaloryfer to właśnie może być powód
2. Sprawdzaj przed podlaniem czy jest sens w ogóle podlewać. Jeśli ziemia jest nadal wilgotna to nie podlewaj.
3. Poczytaj o aklimatyzacji drzewek, bo niekoniecznie musi mu się dziać coś złego.
4. Postaw go w dobrze nasłonecznionym miejscu
_________________
 
 
dyzio21
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-03, 23:57   

to co mam zrobic nie podlewac tak czesto
 
 
dyzio21
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-04, 00:00   

stoi cały czas przy oknie na stoliku a podlewam codziennie bo jak wracam z pracy o 23 to ma ziemie sucha stoi przy grzejniku ale nie jest właczony
 
 
dyzio21
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-04, 00:22   

czy ktos mi odpowie co mam zrobic może za czesto podlewałem??
 
 
Bix
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-04, 06:21   

Daj go na parapet, bez światła nic dziwnego ze gubi liscie. Podlewaj kiedy tego potrzebuje, jelsi ma suchą ziemię to znaczy ze trzeba podlać i tyle.

Jeszcze raz powtarzam: grzejnik nie jest szkodliwy jeśli się nawilża powietrze (nieśmiertelna taca z wodą) - bardziej szkodliwe jest trzymanie z dala od okna zwłaszcza teraz!
 
 
dyzio21
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-05, 00:06   Ratunku!!!!!!

pomocy z dnia na dzień jest coraz gorzej gubi wiecej liści co mam robic.nie podlewałem od wczoraj bo ziemia jest wilgotna.prosze o szybka odp
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-05, 12:31   

Popiram Bix'a - daj rołsine na parapet. Jełsi choruje z niedoboru światła, to sytuacja nie poprawi się z dnia na dzień, rośliny tak nie reagują. Jeśli liść jest "do zrzucenia" to nie zostanie nagle uzdrowiony. Trzymaj na parapecie, nie zalewaj i nie zasuszaj, zapewnij wilgotne powietrze (taca z keramzytem).
 
 
Kanik
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-05, 16:39   

A może tak drzewko się musi zaaklimatyzować...
 
 
Bix
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-06, 05:55   

Niestety, błędne pojmowanie "okresu aklimatyzacji" robi więcej szkód niż sądzicie. NIGDZIE niejest powiedziane, zedrzzewko koniecznie musi zrzucać liście podczas okresu akliamtyzacji! Przeciwnie, powinien ten okres przebiegać mozliwie najspokojniej! Jeśli roślina gubi liscie, marnieje, to znaczy ze albo została uszkodzona przed zakupem, albo obecny właściciel nie potrafi zapewnić odpowiednich warunków. Serissy czy karmony są dlatego tak trudne w uprawie domowej, że NIE ZAAKLIMATYZUJĄ SIĘ DO NASZYCH UBOGICH WARUNKOW W DOMU!
Piszecie to tak, jakby okres aklimatyzacji to było obowiązkowe zrzucenie lisci, choroba, a potem cudowne przystosowanie się do wszelkich warunkow jakie właściciel raczy zapewnić...
 
 
Lukasz
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-03-06, 22:07   

Nie wiem dlaczego mi korzeń staje się biały i dlaczego pojawiają się na liściach kropki? Przepraszam za takie zdjęcia, ale robiłem je troszkę w pospiechu, bo nie wiem dlaczego tak się dzieje.
 
 
dyzio21
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-07, 00:35   

wydaje mi sie ze za obficie podlwane
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-07, 19:47   

Zacznijmy od tego, że Twój wiąz to sageretia. Nie przeszuszyłeś jej, bo miałbyś już miszeczkę suszu. Bardziej prawdopodobne jest przelewanie, no i wspomniany niedobór światła z pewnością robi swoje.
 
 
dyzio21
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-07, 23:45   wiąz drobnolistny

postawiłem bliżej okna i tak jakby sie poprawia przestał chwilowo gubić liście,zmniejszyłem podlewanie tylko ciekawi mnie dlaczego korzeń robi sie biały czy to pleśń czy co?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group