Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Olon
2009-01-17, 21:21
Mapa bonsaistów na stronie "PrzyjacieleBonsai.pl"
Autor Wiadomość
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 20:29   

Kurcze
Dla jednego drzewko moze być cudowne -dla drugiego do d......
Autor sam kreuje jego wygląd - i nam nie koniecznie musi sie to podobać wszystkim
Wiec jak sie dogadać?nigdy nie bedzie jednomyślnego zdania - bo np Bolasa zdjecia tez nie musza każdemu sie podobać
Wiem jedno -zmieniłem taktyke w całym "BONSAI" magazynowałem drzewka -aby miec mnustwo gatunków - niektóre fajne kształty miały ale wiekszość to młodziki -z tej wiosny formowane -wiec ja nie wiem kiedy bede mógł takie zdjecia o których pisze Olon wklejać
Teraz chodze po lesie ,sklepach i szukam tych wyjątkowych okazów -znajde albo nie -ale te drzewko bedzie "idealnym tematem na bonsai" i wole miec jeden okaz wspaniały -niż 100 niedokonczonych -które musza rosnąć niewiadomo ile lat -i to nie chodzi o cierpliwość
Zmieniam taktyke nie wiem czy na lepszą -ale mam nadzieje na skuteczniejszą
Zdjecia wkleje jakie wkleje -sami ocenicie -jak sie nie nadają to sie je wywali :
8-)
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-13, 20:30   

Widzę że muszę pewne rzeczy usciślić.... :-)

Pisząc o tym wyglądzie , pragnąłem jedynie zauważyć , że drzewko na zdjęciu przy naszym profilu powinno juz wyróżniać się kilkoma podstawowymi cechami charakterystycznymi dla okazów bonsai. Nie zaprzeczycie chyba że są pewne elementy konstrukcji okazu które niejako szufladkują go jako okaz formowany , lub już uformowany na bonsai. Niech więc widoczny będzie juz w takim drzewku przynajmniej pewien zaczątek jakiegoś stylu , niech to drzewko ma już jakąś siłę wyrazu. Nie chodzi tu wcale o to żeby zamieszczać drzewska o grubasznych pniach i hiperfantazyjnych formach poprzeplatanych jinami , sharimi'kami i czym tam jeszcze. Specjalnie dałem tutaj przykład Bolasa , ponieważ większość (mam nadzieję) , z nas wie że tę kaskadę po lewej zrobił raptem miesiąc czy dwa - temu , na spotkaniu w Katowicach. Jednak jest tu juz widoczna jakaś droga która obrał , jest juz jakaś ekspresja , są spełnione pewne cechy wyglądu okazu jasno okreśłające że jest lub będzie to okaz bonsai. White pisze gdzieś w poście że ma jakieś fikusiki , kloniki , cyprysy itd i chce je wszystkie poumieszczać w swoim profilu. OK. Jednak wydaje mi się , że powinien to zrobić wtedy gdy uzna że nadał im juz jakąś wstępną formę , która teraz będzie udoskonalał. Moim zdaniem umieszczanie lekko przyciętych krzaczków czy siewek o paru listkach , wypaczałoby ideę prezentacji drzewek bonsai. Jeszcze raz podkreślam , nie wiek tu jest istotny ale osiągnięta do tej pory forma i spełnienie podstawowych chociażby zasad tworzenia bonsai. Takie jest moje zdanie.

A co do gotowych bonsaiów... 8-)
Takich poprostu niema : "Bonsai jest sztuką nieskończoną..." W. Kawollek

Pozdrówka , nie bijcie , bez emocji , juz nie będę , swoje powiedziałem ... :lol:
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 20:32   

Widze ,że forum się rozrasta troche mnie nie było ... no wakacje jak wakacje ... jeździ się tam i tam ale nie zapomnialem o was a czemuz to mnie nie ma na mapce gdzie mam fotke słać a drzewek to tylko mam te odrutowane
:-D
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-13, 20:32   

Jak to gdzie? :shock: Do szefa! :-D
 
 
Adam
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 20:33   

Mapa bonsaistów to bardzo dobry pomysł.Brakuje mojego miasta:Bartoszyce,jestem bonsaistą i pochodzę z Bartoszyc,nie będę mógł być ujawnionym bonsaistom jeśli na tej mapie niema Bartoszyc.Apropo mapy bonsaistów czy mogą należeć do niej jedenastoletnie osoby?
:-)
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-13, 20:35   

Adam

Wiek tutaj nie gra roli , za to Twoje oddanie sprawie Bonsai ma kluczowe znaczenie. Ważne jest czy jestś rzeczywiście przekonany że chcesz się tym zajmować dłużej , bo jeśli jesteś na etapie testów , to proponuje się nie spieszyć. Po jakims czasie (rok , dwa) będziesz mógł juz powiedzieć: "tak , to mnie coraz bardziej wciąga , i chcę się tym dalej parać" albo , "znudziło mnie to , wymiękam". Jełsi byłbym tobą to poczekałbym i sprawdził sam siebie czy wytrwam. Ostateczne zdanie w tej sprawie będziesz miał jednak Ty i Szef. Poruszyłeś właściwie nowy problem związany z mapką , więc poczekajmy co powiedzą inni "weterani".

:-)
 
 
Szorcyk
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 20:39   

Heh ja też nie zajmuję się tym, zbyt długo i jestem na mapce w nadzieji, że niedaleko mieszka ktoś kto mi może pomóc a za parę lat to ja będę mógł komuś pomóc. A jestem na 90% pewien, że wytrwam, bo ze znaczkami pocztowymi było to samo: wszyscy mówili: za rok zapomnisz a ja już 4 lata je zbieram. Zresztą bonsai wydaje mi się jeszcze ciekawsze. I teraz tylko oszczędzam żeby zrobić POWAŻNE zakupy

:-)
 
 
Adek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 20:41   

Mam takie pyanie, kto widzi na mapce Kraków? :shock: :shock: :shock:
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 20:43   

Myśle ze zrobilismy juz kategorie - kto moze a kto nie być na mapce
i kiedy mozna wklejać drzewka i jak one muszą wyglądać zeby były wklejone

Co do Krakowa -widze Cie Adku
:-)
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2006-07-13, 20:44   

myślę że szorcyk trafił w sedno sprawy , mapka jest po to by skorygować gdzie kto mieszka ,a nie poto by się przechwalać osiągnięciami , byśmy mogli sobie łatwiej pomagać

:oops: 8-) :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-13, 20:45   

Quercus

"Cały wic" polega na tym że może być i tak jak pisze szorcyk i tak jak chcą inni. Wszedłeś juz na mapkę i zobaczyłeś jak to jest z kolejnymi poziomami informacji ?? ? Prawie w Twoim przypadku , mogę założyć że tego nie zrobiłeś , więc chcąc ułatwić Ci ten ruch podaję niżej link , prosto do mapki. Jest to hiperłącze (czyli taki napis na którego klikasz i wędrujesz do miejsca w sieci , w którym jest coś związanego z tym napisem). Kliknij więc na poniższy napis i wejdziesz na podstronkę z mapką.

http://www.przyjacielebon...0bonsaistow.htm

Następnie kliknij na mapce , na któreś z miast . Wejdziesz wtedy na podstronkę z listą ludzi z tego miasta. Jak to będzie już bardziej gotowe to będziesz się tak mógł zagłębiać dalej (galerie , opisy , historie , odnośniki do wątków na forum , prywatne strony itp ...) , jednak nie musisz tego robić jesłi chodzi ci tylko o zorientowanie się kogo w danym rejonie możesz odwiedzić :-).

:-)
Ostatnio zmieniony przez szef 2008-05-11, 17:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 20:48   

poko OLON

Na pewno niedługo pojawi sie na mapce Qercus i jego drzewka
A co do mapki bonsai -zrobilismy ją po to abysmy wiedzieli kto gdzie mieszka -np kiedy bedziemy blisko ,albo bedziemy potrzebowali rad

Olon by w Życiu nie zgadł że ma Bolasa pare kilosów od siebie -gdyby nie mapka ,albo gdyby Bolas nie pisał pod swoimi postami miejsca zamieszkania

A drzewka to tylko taka ozdoba -pokazania umiejetności
Wiadomo ze kto zaczynał z tym wszystkim wczesniej -bedzie miał sie czym popisać -bo drzewka były kształtowane do doskonałości przy czym grubiały itp itd
Ale nie bójmy sie wszyscy ujawniać sie i pokazywać swoich drzewek -bo tylko my mamy na nie koncepcje -i nikt ich nie powinien wysmiewać -ewentualnie cos poradzić

:-)
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-13, 20:49   

Niy godej Niy godej Bioły

Jak by my sie tak z Bolaskym tak richtich kedy pogodali , po naszymu , to niy mioł bych chyba żodnych wątpliwości.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A z tymi długo hodowanymi drzewkami te też różnie bywa. MIałem ze trzy "pogromy" przez te wszystkie lata więc specjalnie nie ma się czym chwalić. Z resztą , z drugiej strony nie o takie postrzeganie sprawy chodzi. Galerie , historie , opisy i inne takie mają raczej uwypuklić walory praktyczne naszej pasji , pokazać innym jak wygląda codzienność bonsai-maniaka , co spędza mu sen z powiek , a z czego jest dumny. Z pomocą aparatu na pewno niejedno "maleństwo" wżucę na forum czy do własnej "wizytówki". Nie o wiek tu przecież chodzi , ani o grubość pnia , a raczej o formę , pomysł , jego kontynuację , rozwiązywanie problemów "po drodze" , nowe spojrzenia , czy sprawozdania z porażek. Takie podejście na pewno będzie miało większy walor praktyczny dla wszustkich odwiedzających. Prawdziwe cudeńka maja swoje miejsce na wystawach i to tam ludzie zazwyczaj mogą pokazać innym efekty końcowe (o ile w ogóle wolno mi jakieś drzewko bonsai tak nazwać).
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 20:51   

Nie wolno :-D
One są nie wykańczalne
A tak serio -zobaczymy jak to wszystko wyjdzie - ja tam krytykować nikogo nie bede -bo kazdy ma swoją wizje na drzewko -jeden lepszą ,drugi gorszą ale trzeba to szanować -aby te hobby sie rozrastało
Oczywiście rozrastało w dobrej wierze -bo ludzi którzy sie wyzywają na drzewkach i traktują jak przedmiot typu "padnie -nic sie nie stało ,kupie nowe" nie toleruje

P.S. mapka ładnie sie rozrastała coraz wiecje nas przybyło
ale kurcze -czy to juz koniec?
Do chętnych...
No nie bądzcie tacy!
dla kazdego nowo zalogowanego -5 PLN premi (oczywiście żartuje)
:-P

a co z naszą sympatyczną koleżanką ANIĄ ?
 
 
Adam
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 20:52   

Niechcem krytykować mapki ale to mogło by być tak że z boku będzie przycisk nowy i po naciśnięciu go muszką wyjdzie takie same okno jak jest teraz, wpisać te puste pola i jeszcze zazanaczyć na mapce miejscowość z której się jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group