Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moj pierwszy raz. Jałowiec płożący(blue chip)
Autor Wiadomość
mad_dad
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-17, 11:17   Moj pierwszy raz. Jałowiec płożący(blue chip)

Co myślicie o tym jałowcu? Pierwszy raz próbuje swoich sił i proszę o szczere wypowiedzi i ewentualne wskazówki.

http://www.toya.net.pl/~mad_dad/bonsai/j1.jpg
http://www.toya.net.pl/~mad_dad/bonsai/j2.jpg
http://www.toya.net.pl/~mad_dad/bonsai/j3.jpg
http://www.toya.net.pl/~mad_dad/bonsai/j4.jpg
 
 
Nika07
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-17, 11:24   

wedlug mnie jest ladny jak na pierwszy raz.ja tez mam od niedawna pierwsze bonsai.chyba od jakiegos tygodnia ale jeszcze go nie formuje bo niewiem jak :-P i boje sie ze moge mu niechcacy korzenie i galazki polamac.ja mam gatunek ficus retusa ;-)
 
 
Sverting
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-18, 00:20   

co chciałeś osiągnąć ?

Nie ma widocznego frontu. Gałęzie są chaotyczne a całość jeszcze nie przypomina drzewka. Korony nie mają też zarysu jakiejś konkretnej bryły.

Jedno drzewko w stylu Sokan wyraźnie dominuje.

Drobniejsze gałązki w jałowcu trzeba odrutować. Gałęzi jest (wdłg mnie) za dużo i są miedzy nimi zbyt duże dysproporcje. Mniejsze ze "składowych" drzewek nie może mieć dłuższych gałęzi niż drzewko większe. Dodatkowo muszą się one rozpoczynać odpowiednio niżej.

Jest to trochę patyczak, ale będzie się dało coś z niego wyczarować. Przesadź go do dużo większej donicy bez podcinania korzeni i wymiany ziemi. Zdąży puścić korzenie. (mieszanki do jałowca są na tym forum gdzieś wypisane). Weź go na warsztaty, to pomogą Ci już coś w nim poprawić.

Jak na pierwsze formowanie, w porównaniu z pracami innymi ( w tym moimi wypocinami, które, o ile nie są robione na warsztatach, są kompletnym dnem ), całkiem znośnie.
Ostatnio zmieniony przez Sverting 2008-10-18, 21:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mad_dad
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-18, 23:04   

Tak myslalem ze mi nie wyszło :-) Już mniej więcej wiem co poprawić. Miałem zamiar trochę skrócić niektóre gałęzie i przesadzić drzewko ale pomyślalem ze zaczekam do wiosny z dalszymi pracami, najwyżej podrutuje mniejsze gałązki i poczekam na jakieś warsztaty w łodzi. A tym czasem śmignę po następne drzewko do szkółki :-D

Dzięki i pozdrawiam!!
 
 
Mnich 
Mariusz


Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Paź 2008
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-10-19, 13:07   

Dokładnie tak bym zrobił (z przesadzeniem zaczekaj) a co do kształtu sie narazie nie przejmój, bonsai to sztuka. Mistrzowie poprawiają kształt swych drzewek przez lata. Więc wszystko Bracie przed Tobą !! ! Pozdrawiam Mnich.
_________________
Pozdrawiam Mnich!
 
 
Zawio
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-20, 18:36   

popracuj jeszcze nad nebari nie ma sensu jeszcze go wyciągac tak jak to zrobiłeś
 
 
Mnich 
Mariusz


Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Paź 2008
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-10-20, 20:16   

Zawio mozesz mi podpowiedziec co to jest nebari Dziekuje
_________________
Pozdrawiam Mnich!
 
 
Radolos
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-21, 11:04   

Mnich, nebari to podstawa pnia, miejsce, w którym pień zmienia się w korzenie. ;-)
 
 
mad_dad
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-21, 13:32   

Nic nie robiłem z nebari. Jak je kupiłem to takie było.
 
 
Mnich 
Mariusz


Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Paź 2008
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-10-21, 21:53   

Radolos! Bardzo dziekuje !
_________________
Pozdrawiam Mnich!
 
 
Radolos
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-22, 14:02   

Nie ma sprawy :-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group