Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Grab
Autor Wiadomość
Sverting
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-20, 17:02   Grab

Udało mi się dorwać w szkółce przystępnego graba: (zdjęcia są robione podczas obracania).

Ja chce zrobić tutaj 3 poziomy gałęzi. Pierwsza w bok, druga w tył, trzecia-jako zwieńczenie korony.
Na wiosnę będzie przesadzany do 2-3 razy większego pojemnika z wmieszanym ukorzeniaczem.
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-10-20, 19:48   

Co masz na myśli pisząc "przystępnego graba"?
_________________
 
 
Sverting
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-20, 20:05   

Graba, na którym będę mógł uczyć się wielu rzeczy i który wygląda nie z gorsza.

Czeka mnie w nim uhodowanie korzeni do nebari, pogrubienie go ustawienie gałęzi. Taki który ma jakieś możliwości, a nie superwykoksany w kosmos materiał który nadaje się do konkretnego stylu. Czego można oczekiwać od grabika za drobne pieniądze. Jak porobię rysunki, to zamieszczę mój plan robót.


Edit:

Śmiejcie się z moich mrzonek:

na podstawie zdjęcia nr 3.


Ostatnio zmieniony przez Sverting 2008-10-20, 20:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-10-20, 20:51   

Wszystkie zabiegi jakie chcesz wykonać mają rację bytu jedynie w momencie kiedy posiadasz właśnie "superwykoksany w kosmos materiał". W przeciwnym wypadku poszukiwanie araki nie miałoby sensu, ponieważ można by wykopać pierwszą lepszą sadzonkę, zaszczepić to i to i mamy gotowca. To drzewo nie reprezentuje sobą jeszcze nic i długo nie będzie.

Rysunków trochę nie rozumiem, a trochę wydają mi się mylne. Po co chcesz te trzy odnogi przy pniu hodować, korona tez-narysowałeś się a nie ma to sensu to co stworzyłeś. Korona ma mieś kształt trójkąta albo deltoidu. Twoja propozycja nie ma takich kształtów. Szukaj większych drzew, dużo większych.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ronin 2008-10-20, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2008-10-21, 07:00   

Po co ukorzeniacz do donicy. :-o :-o :-o
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Sverting
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-21, 09:37   

Slowikp: Ukorzeniacz podsypany tylko przy pniu, który będzie nacinany.

Ronin: Puszczanie gałęzi na dzikiego powoduje pogrubienie się konaru z którego wychodzą. Widziałem tę technikę u Waltera Palla i gdzieś jeszcze na stronie bonsai4me.
W koronie z którejś z lewych gałęzi puszczę resztę trójkąta. Wrzucam virt ostatni który narysowałem.

 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-10-21, 17:25   

To czemu się puszcza pędu przy nebari to ja wiem, ale nie wiem czemu chcesz to robić na takim drzewie. Przy tej grubości wyjdą Ci nieciekawe narośle a nie pogrubienie.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ronin 2008-10-21, 17:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krzysiek_custo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-21, 22:28   

Wtrącę sie do dyskusji bo wydaje mi się, że nauka podstaw na takim materiale nie musi by do końca dobra. Namęczysz się i przy twoim zamiarze wsadzenia drzewka do większej doniczki efekt będzie bardzo wolny. Po pierwsze wsadź drzewko do gruntu. Nebarii wzmocni się dzięki samej naturze i nie będzie Ci potrzebny ukorzeniacz. Drzewko za jakieś 3-5 lat będzie się nadawało do wsadzenia do doniczki przejściowej. Zwróć jednak uwagę na tą rozkrakę w kształcie odwróconej litery Y przy nasadzie pnia. Jest to mało atrakcyjny obszar i trudno będzie Ci go usunąć. Wyciąć też go nie możesz gdyż nie wiadomo jak przebiegają linie życia. Osobiście zastosowałbym odkład powietrzny powyżej tego miejsca. Decyzja należy do ciebie.

Zrób jednak rzecz konieczną i posadź drzewko do gruntu przy jednoczesnym zagęszczaniu korony przez lata wzrostu. Jeżeli starczy Ci cierpliwości to może za jakieś 7 lat będziesz miał zalążek dobrego bonsai. Teraz niestety drzewko jest bardzo kiepskie i będzie wymagało wielu lat pracy.

Zwróć jeszcze uwagę na to aby korona zwężała się ku górze równomiernie i żeby żadna gałąź, tak jak to zaprezentowałeś na rysunkach nie wychodziła poza linię trójkąta nierównoramiennego. To żółte drzewko moim zdaniem nie jest do przyjęcia( ostatnie zdjęcie):).

Materiał trudny, życzę cierpliwości :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group