Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ligustr chiński Jak Przyciąć
Autor Wiadomość
sugar
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-05, 16:26   Ligustr chiński Jak Przyciąć

Witam Pisze z wielką prośbą o radę. Otóż mama kupiła ostatnio ligustra chińskiego ale troszeczkę jest zaniedbany i może ktoś z was podpowiedział by mi jak go doprowadzić do porządku??
 
 
sugar
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-05, 16:30   

I jeszcze kilka fotek
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-10-05, 18:34   

narazie nic nie tnij , dopiero na wiosne , a w tym czasie czytaj duzo na temat drzewka . postaw go na parapecie i zwiksz wilgotnosc wokol drzewka np: taca z keramzytem . co do drzewka to solidnie wyglada nebarii wiec podstawe juz masz , teraz pracoj nad zielenia .
 
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-10-05, 20:13   

Jeśli jest w dobrej kondycji to możesz go śmiało ciąć , jednak uważam (na podstawie fotek) że nie jest w zbyt dobrej kondycji do te3go rodzaju zabiegu o tej porze roku , a głownym powodem jest zbyt zwarta gleba i wiotkie przyrosty , wygląda to tak jakby roślina chciała sie rozwijać , lecz brakuje jej przestrzeni życiowej i pokarmu :roll:














:-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
sugar
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-05, 22:21   

To znaczy się ze mam ją przesadzić ?? Czy może dosypać troszkę świeżej gleby (bo zauważyłem ze tej ziemi tak niewiele jest i górne korzonki z niej wylazły) i nawieść ?? I dopiero na wiosnę zacząć zabawę w formowanie ?? I tu tez będzie problem bo z ligustrem nie miałem żadnych doświadczeń może ktoś podpowie jak go ciąć i jak formować w ogóle??
 
 
Sopel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-05, 22:34   

ja bym proponował wrzucic go do wiekszej doniczki bez naruszczania bryły korzeniowej i na wiosnę przyciąc korzenie i wtedy myślec jak formowac itd...
 
 
sugar
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-06, 14:21   

mhy A jaką ziemię (mieszankę) trzeba użyć w wypadku ligustra chińskiego ??
 
 
Sopel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-06, 17:21   

dla ligustra chińskiego lub japońskiego dobrą mieszanką będzie:

pisek drobny/glina rozkruszona/torf odkwaszony w proporcjach 1/2/2

Jednak do wiosny (jeśli chcesz przesadzac na wiosnę) nie jest tak daleko i na dosypkę można dac samą ziemię uniwersalną...
 
 
sugar
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-06, 17:41   

Glina rozkruszona ?? A skąd taką wziąć ?? Chodzi o keramzyt albo akadame czy o taką glinę wykopaną z ziemi wysuszoną na i słoneczku?? Przepraszam wiem ze to głupie pytanie ale ekh nie wiem tego po prostu.
 
 
Sopel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-06, 20:58   

zamiast gliny, może byc Akadama
 
 
sugar
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-06, 21:13   

:) Dzięki w takim razie . A myślisz że gdybym przesadził go teraz to było by ok??
 
 
Sopel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-06, 21:23   

jeśli masz na myśli przesadzenie z wymianą podłoża i podcięciem korzeni to nie będzie ok!!! Robi się to tylko na samym początku wiosny. Jeśli masz na myśli przesadzenie bez naruszania bryły korzeniowej do większej doniczki i dosypaniu ziemi to będzie ok w każdej chwili roślina tego nawet nie odczuje... ;-)
Ostatnio zmieniony przez Sopel 2008-10-06, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group