Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
jalowiec nr 1
Autor Wiadomość
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-09-18, 15:10   jalowiec nr 1

oto krotka historia z zycia tego jalowca . zostal zakupiony poczatkiem lipca 2007 roku . sporo przeszedl przez ten rok co mozna zobaczyc na fotkach . cale szczescie ze jeszcze wogole zyje . widocznie fuks poczatkujacego . na pierwszej fotce widac moje pierwsze zabiegi czyli formowanie i ciecie bez zadnego pomyslu . druga fokta ukazuje drezwko po mocnym cieciu koncem zimi 2008 . doradzono mi bym pozostawil tylko jedna galaz i tak sie tez stalo . z poczatku byla zadrutowana jednak postanowilem sciagnac druty i zagescic ja przez caly sezon . na trzecim zdjeciu widzimy drzewko praktycznie po pierwszym konkretnym formowaniu ktore mialo miejsce poczatkiem sierpnia tego roku . zostal nadany zarys drzewka i poukladane glowne galazki . co myslicie o drzewku ?? co zmienic by bylo jeszcze lepsze . krytyka bardzo mile widziana , licze na wasza pomoc . dodam jeszcze ze drzewko caly czas siedzi w donicy roboczej i jak zauwazacie bylo juz przesadzane .
Ostatnio zmieniony przez pawel18 2008-09-18, 15:20, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
mickel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-18, 17:15   

Muł byś zagęścić niektóre gałęzie ,a inne na odwrotnie. Efektem było by bardziej wyraźne odstępy. (To tylko sugestia). ;-)
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-09-18, 17:18   

to jest pierwsze formowanie nadajace tylko zarys drzewku . bede uszczykiwal na wiosne by zblizyc troche zielen do pnia , i nastepny sezon bede zageszczal .
 
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-09-18, 21:06   

wczesną wiosną nadaj nieco ruchu na pniu i będzie piękny literat , teraz daj mu już spokój do przyszłego sezonu , niech zdrowo przezimuje :spoko: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-09-19, 08:15   

dzieki Jacku , moze jakos sie uda jeszcze go troche powyginac . a co myslicie o czapie ?? bo mi sie wydaje troche jakby za ciezka na jak na taki pieniek .
 
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-09-19, 09:00   

Jeśli pozwolisz się jej nadmiernie zagęścić i nie wydłużysz nieco dolnych gałązek z podziałem na drobne chmurki , to owszem będzie nieco zbyt ciężkawa , jednak do wiosny o tym nie myśl :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-09-19, 09:03   

ok dzieki jeszcze raz Jacku , do wiosny o nim zapominam , nie doslownie oczywiscie .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group