Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pare pytań
Autor Wiadomość
tooffii
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-05-25, 13:44   Pare pytań

Witam, nabylem takie oto drzewko (krzew) i mam w zwiazku z tym pare pytan.


1. Jaki to gatunek?
2. Czy to dobry material na bonsai?
3. Czy mozna go juz wstepnie formowac czy poczekac?
4. Czy mozna mu przed przesadzeniem skrocic korzenie?
5. Tak na wasze jaka forme byscie nadali temu drzewku?

To chyba na tyle jak narazie :-D
Nie musicie od razu na wszystkie odpowiadac :-D :help:
Ostatnio zmieniony przez tooffii 2007-05-26, 10:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-05-26, 14:40   

1 jesli chodzi o gatunek to nie jestem pewien wiec poczekaj na wypowiedz profesjonalistow 2 kazdy material jest dobry na bonsa tylko trzeba o niego odpowiednio zadbac 3 z formowaniem to bedziesz musial jeszcze troche poczekac nawet tak kilka lat zeby cos z niego wyformowac 4jesli chodzi o skracanie korzeni to ja bym nie ruszal tylko przesadzil do duzo wiekszej doniczi wtedy drzewko nabierze masy 5 jesli chodzi o forme to jest jeszcze ciezko powiedziec bedziesz musial sam zadecydowac w ktorym kierunku chcesz prowadzic drzewko zycze powodzenia
 
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-05-26, 22:46   

1. Z tego co widzę to jałowiec.
2. Nie każdy jest dobry (Pawle co Ty piszesz?), ale ten może być na początek.
3. Jak najbardziej możesz formować(Pawle ?? ?).
4. Ja bym go nie przesadzał.
5. Styl literacki (bardziej ten, bo pień nie jest zbyt gruby) albo chokkan.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
tooffii
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-27, 00:11   

Dzieki za odpowiedzi, to ze to jalowiec to sie domyslalem ale jaki to zielonego pojecia nie mam wszystkie takie do siebie podobne. Niestety juz go przesadzilem do zwyklej doniczki ceramicznej mniej wiecej tej samej wielkosci co ta plastikowa. Styl literacki swital mi w glowie co do chokkan to faktycznie moze by musial troche przytyc, a kaskada?
pawel18 napisał/a:
z formowaniem to bedziesz musial jeszcze troche poczekac nawet tak kilka lat żeby cos z niego wyformowac

To mnie troszkę przeraziło ;-) zobaczymy za rok pierwsze fotki bada juz niedlugo a ja póki co czekam na kolejne odpowiedzi (podpowiedzi) :-)
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-05-27, 10:31   

Kaskada dopiero musiałaby mieć grubaśny pień. Z takim cienkim wyglądałoby to zupełnie nienaturalnie (sam się tak już przejechałem :p ).
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
tooffii
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-27, 11:50   

Moze i masz racje, pien juz owinelem drucikiem podwojnie nawet i wyszlo na to ze cieszko by mi bylo wywinoc go elegancko do dolu wiec sie jednak skusze na literata. Czy moge smialo powycinac galazki od dolu i przezedzic galazki u gory?
 
 
tooffii
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-27, 21:49   

O to co mi narazie wyszlo, zniose kazda krytyke :-D

Fotki nie sa za dokladne, dolna galazke zostawilem sam nie wiem po co :-/ Prosze o wasze podpowiedzi. :help:
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-28, 19:41   

Dolna gałązka jest niepotrzebna ... No CHYBA , że chcesz połączyć style i wypuścić ją jako drugi pień , wtedy powinna rosnąć w GÓRĘ ;) A drutowanie tragiczne . I od kiedy stosuje się dwa druty razem ? Polecam zajrzeć na naszą stronkę i wejść w dział o drutowaniu . Nie krytykuję Cię , bo się uczysz , ale takie drutowanie może zaszkodzić roślince , a jeżeli można za darmo (no chyba , że nie masz stałego podłączenia w co wątpię ;D ) "uratować swoją roślinkę .
 
 
tooffii
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-28, 21:45   

No wkoncu ktos odpisal :] Co do drutowania to zacytuje pewien fragment artykulu na temat drutowania ale z innej stronki "Jeśli nie dysponujemy drutem wystarczającej grubości, można go złożyć podwójnie. Konieczne jest jednak, żeby oba druty nie skręcały się, lecz układały na pniu równolegle." Całosc mozna poczytac tu http://www.przyjacielebon...wforum.php?f=22 Jednak postaram sie to naprawic jezeli zdobede odpowiedni drut. Dzisiaj zmienilem troszke forme drzewka bo ostatnia mi nie podeszla :-)

Co o tym teraz sadzicie :?: Czy cos jeszcze zmienic :?: Ta dolna chyba faktycznie obetne :-/
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-28, 22:03   

wydaje mi sie ze drut nie spełnia swojej roli. zadrutowales drzewko od samego dołu a nie skrecasz go wogole od dołu. wydaje mi sie ze lepiej niz wczesniej ale dokładnie nie widac na zdjeciach. i chyba troche zły kont nawijania drutu..
 
 
tooffii
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-30, 16:35   

Poprawka drutowania, poprawki formy (delikatne :-D ) i efekt koncowy jest taki

Mysle ze tak juz zostanie.
Dzieki wszystkim za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez tooffii 2007-05-30, 16:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-30, 16:49   

jeszcze mam takie małe pytanko na ktorym zdjeciu jest Front???
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-05-30, 17:30   

Teraz radziłbym jeszcze poskracać najdrobniejsze pędy, bo wyglądają jak pędzle, a powinny się zagęścić. Zrób to palcami po prostu jedną dłonią przytrzymaj część, która ma pozostać, a tą która ma odpaść pociągnij drugą dłonią i powinno być :ok:
A tą gałązkę na dole zapuść całkowicie żeby popracowała na grubość pnia tzn. nie skracaj jej wogóle tylko niech rośnie jak najwięcej.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
Ostatnio zmieniony przez ogrodnik 2007-05-30, 17:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
tooffii
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-30, 18:52   

mateoosh napisał/a:
jeszcze mam takie małe pytanko na ktorym zdjeciu jest Front???

Mysle ze drugie 2 (3)
 
 
marcin20
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-30, 22:29   

Czy dobrze jest wystawić drzewko na ostro slońce do okna....? Zastanaiwam się czy jakbym postawił drzewko na parapecie w oknie na 3-4 godziny to nic by mu nie było :) ) ?? :-|
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group