Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Brzoza formowanie głównych konarów
Autor Wiadomość
dudek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-05, 19:29   Brzoza formowanie głównych konarów

witam. Mam pytanie co do formowania głównych konarów. Akuratnie ten konar jest na czubku całej brzozy, chodzi mi o to by przez parę sezonów po przez cięcia przybliżyć je do pnia i poczekać by główne konary zgrubiały. A następnie mniejsze odrosty formować w opadające gałęzie, tak jak to brzoza w naturze. Taki jet mój plan na tą brzozę.

Czy jeżeli przytnę tę gałąź w miejscu czerwonej kreski nr 1. Czy spowoduje to wybicie pąków w przedniej części gałęzi, z których będzie można w przyszłości uzyskać jakieś nowe galązki ?. (zakładam że tak, trochę takie słabe to pytanie :-? )

A co dało by przycięcie gałęzi w miejscu nr 2. ?

Bo pozostawienie tak tego konaru, nie jest chyba dobrym pomysłem bo jedynie co to się tylko wydłużą te boczne gałęzie i lekko zgrubieje a zagęszczenie tego konarui w ogóle nie będzie miało miejsca - tak mi sie wydaje. dobrze myślę ?
Ostatnio zmieniony przez dudek 2010-04-06, 12:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-04-05, 21:53   

Zapytaj się brzozy, czy wybije. Szansa jest.
_________________
 
 
dudek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-06, 13:09   

A jak wygląda w praktyce przycinanie gałęzi co 3 pąki -
Jeżeli przytnę gałąź w miejscu czerwonej kreski, to znaczy że z 1 i 2 pąka wybiją w następnym sezonie gałęzie ? a 3 pąk zostanie jako liść ?.



I czy można np przycinać co 4 lub co 5 pąków ? i jaki w tedy będzie skutek takiego cięcia?

I czy zawsze stosuję się przycinanie co 3 pąki ?

Co waszym zdaniem powinienem zrobić w przypadku gałęzi 1 i 2 mają one po 4 pąki.
Natomiast gałąź 3 jest w porównaniu do innych mocno wyciągnięta z dwoma pąkami tylko, czy przycięcie jej jest lepszym rozwiązaniem niżeli zostawienie jej tak jak jest ?
Ostatnio zmieniony przez dudek 2010-04-06, 13:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group