Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
oto grab na kolejny sezon
Autor Wiadomość
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-06-07, 10:26   oto grab na kolejny sezon

mam w planie pozyskac ta rosline wiosna 2009 roku , mam nadzieje ze wszytsko pojdzie po mojej mysli i nie bede niemile zaskoczony . srednica pnia to jakies 16 cm obwod to mniej wiecej 46 cm . jakies 2 tygodnie temu podcialem mu szpadlem korzenie z jednej strony i gdzies w polowie lipca bede podcinal z drugiej . co o nim sadziecie ?? jest wart zachodu ??
Ostatnio zmieniony przez pawel18 2008-06-07, 10:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-06-07, 13:28   

nono wypasik jak dlamnie to frezowanie martwego i budowanie korony ale material extra :spoko: :jupi:
 
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-06-07, 13:38   

Daniel J. napisał/a:
frezowanie martwego i budowanie korony
wiem wiem , ale na wszystko przyjdzie pora w odpowiednim czasie , no i wszystko zalezy od rosliny jak sie zachowa i czy wypusci cos nowego , bo czybek musze jakos wyprowadzic
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-06-07, 21:13   

Przyjemny materiał, ale ciężko będzie z martwym. Cokolwiek zrobisz (uro, sharimiki,sabamiki) to będziesz musiał bardzo z nim uważać żeby nie gniło, choć podejrzewam, że prędzej czy później zacznie.
_________________
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-06-08, 10:06   

wiem wlasnie i o to sie nahbardziej boje , nie bardzo bede wiedzial czym je zabezpieczyc . plyn do jin raczej odpada bo nie chce by mi wybielilo drewno , wiec jak dostane sie do zywej tkanki to po prostu posmaruje to chyba pasta na rany , moze chociaz przez kilka latek sie utrzyma bez gnicia
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-06-08, 20:00   

No to źle myslisz. Pasta nic Cie nie da przy takiej ranie. Płyn do jin to jest siarczan wapnia i zwalcza wszelkie ustrojstwa. Wybielic nie musi. Możesz go przeciez zabarwic, na inny kolor.
_________________
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-06-09, 10:59   

co do pasty to tak mi doradzono
Ronin napisał/a:
Możesz go przeciez zabarwic, na inny kolor.
Macku a jak mozna to zrobic ??
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-06-09, 11:52   

Żeby był odcień szarości już po wyschnięciu płynu: opalasz drewno, zeskrobujesz pył i mieszasz go z płynem. Masz dzięki temu efekt "przybrudzenia".
Nie wiem czy pasta będzie tutaj dobrym rozwiązaniem. Jaka pasta Na bazie wosku Owszem jakoś zabezpieczy, ale będzie się łuszczyć i wtedy paskudnie wygląda. Chyba, że chcesz całkowicie zamalować np. Lac Balsamem na odcień khaki. Jaką masz wizję tego martwego Ja zdecydowanie odradzam pastę w takim przypadku. Pasta zabezpiecza po cięciu przed grzybami, przed utratą wilgotności, pomaga wytworzyć kalus. Tylko że przy cięciu. Tutaj będziesz miał wielką dziurę - samo to, że już jest trochę nadgryziony. Pastą możesz go teraz zabezpieczyć, ale te na bazie wosku są dla mnie najgorszym rozwiązaniem, bo baaardzo ciężko schodzą i zostawiają ślad. Najlepiej zeskrob to próchno i zasmaruj Lac Balsamem.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ronin 2008-06-09, 11:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-06-09, 12:05   

Ronin napisał/a:
opalasz drewno, zeskrobujesz pył i mieszasz go z płynem.
pytac to nie grzech , wiec o co tu chodzi ?? :/ zeskrobuje zaschniety plyn do jin i pozniej mieszam z jakim plynem ??
Ronin napisał/a:
Jaką masz wizję tego martwego
jak narazie nie mam zadnej wizji , moze po pozyskaniu cos mi sie nasunie .
Ronin napisał/a:
Najlepiej zeskrob to próchno i zasmaruj Lac Balsamem.
gdzie dostane ten preparat ?? myslalem o tym by zeskrobac calosc pruchna dopiero po pozyskaniu , wykorzystujac do tego frezerke , nic sie nie stranie jak zrobie to za niecaly rok ?? wydaje mi sie ze duza czesc drewna juz nie powinna zgnic
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-06-09, 12:12   

Opalasz drewno-gałąź jakąś, nawet z tego pnia możesz i niczym nie zabezpieczasz tylko zdrapujesz to zcarne co sie wytworzy na powierzchni drewna do płyny. Albo zamiast tego - węgiel w czystej postaci.
Ja bym zeskrobał trochę i zobaczył czy nie ma żadnych szkodników. Lac Balsam w hipermarkecie dostaniesz około 20 słotych tuba. Świetna rzecz. Nie wiem czy nie lepiej by było zamalować to np. emulsją z Topsinem. Czeka CIe i tak spore drązenie więc i tak zedrzesz tą warstwę zabezpieczenia a uchronisz je może przed jakimiś ustrojstwami.
_________________
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-06-09, 12:20   

ok wielkie dzieki teraz musze sie jedynie przejechac do wiekszego hipermarketu bo u mnie w miescie raczej tego nie dostane , dzieki Macku za wszystko . jak by mial ktos jeszcze cos do powiedzenia to bardzo prosze . wszelkie propozycje mile widziane
 
 
 
Trium
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-10, 20:03   

mam pytanie jak to wykopiesz jak to ma mega korzenie i chuba musi byc spora doniczka
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-06-10, 22:06   

zapytaj w odrodnoczym napewno maja takie cos . bo funaben taka masc na rany brudzi i ciezko sie jej pozbyc z kory a lak balsam ma kolor kory buka graba prawie idento tak wiec nie bedzie az tak razic . i zerwi to martwe niech sie zalewa kalusem
 
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-06-13, 19:11   

Trium napisał/a:
mam pytanie jak to wykopiesz jak to ma mega korzenie i chuba musi byc spora doniczka
oj ty chyba nie widziales jeszcze duzego krzaka , donica wcale nie bedzie taka duze , wiadomo ze przez kilka lat bedzie siedzial w przejsciowym pojemniku i z kazdym przycinaniem korzeni bede staral sie zmniejszyc bryle korzeniowa .
Daniel J. napisał/a:
zapytaj w odrodnoczym napewno maja takie cos .
ok zapytam sie na dniach
Daniel J. napisał/a:
i zerwi to martwe niech sie zalewa kalusem
jak kupie ten preparat to zedre cale martwoe drewno i od razu posmaruje
 
 
 
Trium
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-13, 19:15   

tak ale i tam będzie mieć wielkie korzenie jak nie wiem co, a jeśli mugł byś to pokarz mi jakąś fotke takiego duzego krzaka z którego robią bonsaie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group