Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Adam Słodowy
Autor Wiadomość
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-04-14, 08:39   

Temat został przedyskutowany przez modów i odpadł w przedbiegach. Większość argumentów była na nie, dział więc na razie nie powstanie.
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-04-14, 16:45   

to forum wogole sie nie rozwija! wszystko jest na "NIE" grafiki nie, nowych dzialow nie, jednym slowem to forum stoi w miejscu!!!
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
esbart
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-14, 17:28   

Uważasz, że jest złe - po co tu jesteś? Nie tylko modteam tworzy forum. Użytkownicy tworzą forum, to oni piszą posty i jeśli znajdzie się sporo postów na jakiś temat sądzę, że pojawiłaby się jakiś osobny dział.
Poza tym kiedy ostatnio coś było na "nie"? (nie licząc tego tematu).

Powtórzę - rozwój forum zależy od użytkowników. Od tego, co napiszą i jak napiszą. Proste :!:
Nie bardzo więc rozumiem teksty narzekania... Co to? Powrót dekadentyzmu?

edit:
Mod Team, Może warto by podać argumenty przeciw powstaniu nowego działu. Tak, aby każdy wiedział dlaczego nie powstanie - dla mnie jest to jasne, ale może warto uświadomić pozostałych.
Ostatnio zmieniony przez esbart 2008-04-14, 17:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2008-04-14, 18:07   

Główną przyczyną jest brak czasu mod teamu na przenoszenie postów, które już są w takiej tematyce do nowego działu.

Poza tym istnienie takiego działu to tylko formalność, bo przecież i tak na forum istnieją takie wątki, jak np. robienie donic, szklarenek, itd. więc to nie byłoby nic nowego na forum tylko byłoby to w jednym miejscu, ale czy to by było dobrze wszystko dotyczące doniczek, narzędzi, szklarenek, stolików, itd. w jednym miejscu :?: ...
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-04-14, 18:17   

Sprawa jest prosta...

1. większość użytkowników w okresie funkcjonowania forum, jeśli wypowiadała się na temat kategorii tematycznych, to stwierdzała raczej, że jest ich już tak wiele, że można się pogubić. Jak narazie odmienne zdanie mają jednostki, a więc stosując zasadę większości można powiedzieć że sami forumowicze zadecydowali jako pierwsi.

2. Forum trzeba sprzątać, a o ile śmiecących jest dużo, to sprzątających prawie wcale ( średnio 3 osoby ). Obawiamy się kolejnej kategorii bo praktyka nauczyła nas, że jeśli się pojawia to wzrasta ilość postów "wypełniaczy forum". Ostatni przykład to kategoria "co to za gatunek". Po jej stworzeniu średnia liczba zapytań o gatunek wzrostła około 4-krotnie. Przy czym co druga osoba pyta o dobrze znany i opisany gatunek (wiąz drobnolistny, sagerethia, serissa, carmona, ligustr chiński).


Co do stwierdzenia, że forum się nie rozwija.
Wg mojej opinii, jest zupełnie inaczej. Każdego dnia przybywa średnio 40 nowych wypowiedzi i rejestruje się kilkoro nowych forumowiczów. Siła forum leży głównie w tym, że trwa na nim nieustannie dyskusja na wielu płaszyznach i w wielu tematach. Wydaje się, że niektóre osoby chciałyby aby na forum bez przerwy się coś zmieniało: a to grafika, a to kategoria, za chwilke padnie propozycja nowego oprogramowania dla forum, czy może wystawy drzewek forumowiczów itd itp. Drodzy forumowicze, którzy tego oczekujecie. Ktoś musi to wszystko organizować, wykonać, sprawować nad tym pieczę. To wymaga wiele czasu, a jak wiecie, to forum nie ma charakteru komercyjnego i nie przynosi żadnych zysków. Wszystko co robimy na forum jako mod team ma charakter hobbystyczny, dlatego cieszymy się z tego, do jakiej formy doprowadziliśmy forum i próbujemy je udoskonalać na tyle na ile pozwala nam czas wolny. W tej chwili cały czas wolny (o ile w ogóle jest) w zasadzie trzeba spędzać na bezustannym porządkowaniu forum z bardzo wielu niepotrzebnych postów, które zaciemniają dyskusję, nie wnoszą niczego nowego, fałszują fakty. Tak więc nie możemy niczego w tej chwili obiecywać, bo nie będziemy w stanie temu sprostać. Być może, gdy w przyszłości uda się powiększyć grono aktywnych członków mod-teamu, wtedy uda się również wzbogacić forum, np: o serię nowych artykułów. Nie oczekujcie jednak, że forum co raz będzie modyfikowane aby zadowolić grupę forumowiczów lubiących zmiany. Takie rzeczy są możliwe tylko w przypadku kiedy strona miałaby charakter komercyjny i stałą - opłacaną obsługę, której zadaniem byłoby szukanie pomysłów na przyciągnięcie i zadowolenia potencjalnego forumowicza. Cieszmy się z tego co mamy. Myślę, że to nie mało, a jestem osobą, która pamięta od czego zaczynaliśmy.

Pozdrawiam
Olek
 
 
esbart
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-14, 19:03   

Mnie się wydaje, że kwestia jest jasna i klarowna. Rzeczywiście, nowy dział ułatwiłby poszukiwanie info. Jednak prawdą jest też to, że trzeba by czymś wypełnić nowy dział - użytkownik nie będzie miał z tym problemów. Znajdzie się masa dobrych postów, ale zdecydowana większość dotyczyć będzie, jak w przypadku "Co to za Gatunek?", jak zrobić prosty stolik...

Nadal się opowiadam za tworzeniem pewnych, nowych działów. Jednak nic na siłę i nic na chybcika. Potrzeba czasu i przemyślenia - a kwestia dotycząca czasu mówi więcej niż by się wydawało... :roll:
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-14, 19:44   

Ze swojej strony dziękuję za rozpatrzenie propozycji. Prawdę mówiąc domyślałem się takiej odpowiedzi właśnie ze względu na niekomercyjny charakter forum. Co do stwierdzenia, że się nie rozwija, to obserwuje je zbyt krótko żeby się zgodzić albo zanegować. Forum jest własnością Szefa i to on głównie decyduje, co się z nim dzieje. Widocznie ma inną koncepcję na nie i do tego ma całkowite prawo. Ponadto uważam, że nie możemy mieć do niego i całego mod teamu pretensji o cokolwiek, bo robią to z czystej pasji i za to im się należy wielki szacunek i podziw.
Jeszcze w gwoli sprostowania, powstanie nowego działu sądziłem, że pobudzi tematy dotyczące spraw technicznych, bo obecnie nie wiadomo czy zamieszczać czy nie, bo może to być niepotrzebne zaśmiecanie forum.
Niemniej jednak jeżeli ktoś będzie miał pytania z dziedziny stolarstwa i ślusarstwa to służę swoją dotychczasową wiedzą na privie.
Jeszcze raz dzięki za rozpatrzenie propozycji.
_________________
 
 
slawekcavan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-14, 21:44   

skoro niema kto sprzątać czy przenosić tematów dlaczego nieupoważnicie kogoś??? ja to odbieram tak : dyskutujcie ale niepiszcie bo nam sie niechce sprzątać

według mnie im więcej działów tym większy pożadek będzie tylko muszą być dobrze sprecyzowane tak jak CO TO ZA GATUNEK tam są tylko tematy tej treści i nieważne że chodzi o tą samą rośline zawsze znajdują się osoby których nie nudzi wciąż odpisywanie tego samego.
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-04-15, 06:59   

Jak zwykle, temu ktory stoi z boku najłatwiej krytykować. :-\

Moderatorem nie może zostać każdy. Jest to osoba która musi spełniać określony pakiet kryteriów. Są między nimi min. takie cechy jak...

- dobra znajomośc regulaminu forum i umiejętność stosowania się do niego
- aktywnośc naforum
- dyplomacja i wyważenie w prowazonych dyskusjach
- jasne i niezemienne zasady postępowania
- umiejetnośc łagodzenia konfliktów
- znajomośc tematyki forum pozwalająca na analizę tekstów i wyłapywanie dezinformacji
- chęć wspólpracy i podporządkowania się zasadom mod-teamu
- potrafiąca wygospodarować jakikolwiek czas na pracę związaną z moderowaniem

Cały czas obserwujemy forum i staramy się takie osoby odnajdywać. Jeśli są, proponujemy im współpracę. Jak na razie są to jednak bardzo nieliczne wyjątki. W wielu przypadkach wiemy że osoby spełniające kryteria są już mod-ami na innych forach i nasze propozycje są z gory skazane na odmowę.

Forum bardzo łatwo doprowadzić do sytuacji, kiedy jeden mod doprowadza do kompletnego haosu i wielu kłótni. Mieliśmy już taki scenariusz i nie chcemy go powtarzać.

Co do drugiej części... no cóż. Na razie jesteś jednym z nilicznych, którzy tak uważają. Jeśli takie postulaty pojawią się masowo. wtedy można pomyśleć.
 
 
fidelpatcha 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 10 Kwi 2007
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2008-04-15, 11:11   

Stanę po stronie moderatorów, jako że sam moderuję inne forum. Drodzy forumowicze zrozumcie, że głównym naszym hobby jest bonsai, a nie moderowanie forum. Dla osób rozpoczynających może nie jest jasne, że moderatorzy są na ogół osobami, które już jakiś czas się w to bawią i ich kolekcje przekraczają 2-3 drzewka, a w związku z tym jest trochę pracy przy nich. Po drugie nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego, jak wygląda codzienna wizyta moderatora na forum. W optymalnym przypadku, jeśli każdy trzymał się regulaminu, musimy "jedynie" przeczytać każdy nowy post, od deski do deski. Nie muszę chyba wyjaśniać, że taki komfort to wyjątkowa sytuacja. Ja jestem w znacznie lepszej sytuacji niż Mod-team Przyjaciół Bonsai, więc chwała Wam Panowie i waszej cierpliwości.
_________________
Damian S.
Ostatnio zmieniony przez fidelpatcha 2008-04-16, 06:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-04-15, 14:58   

od innych spraw so inne fora jak ktos chce kleic z gliny to niech idzie na inne forum jak ktos bawi sie lalkami to tez inne forum albo jes z zamilowania kowalem to napewno znajdzie sobie taz takowe . a to jest forum BONSAI a nie wszystko do okola oprucz bonsai :ban:
Ostatnio zmieniony przez Daniel J. 2008-04-15, 14:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
oloix
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-04-16, 18:34   

To może i racja moderator forum lecz nie całego forum
Może zrobić coś takiego ze np esbart bedzie moderatorem forum '' Początki '' A ronin kształtowanie drzewek
I drugie pytanie żeby nie było śmietnika na forum mozna by zastosować pod tematy
Czyli zrobić jeszcze jeden dział pod tytułem porady konsultacje pytania i w tym dziale napisać tematy np ficus benjamin drugi temat ficus retusa trzeci karmina drobnolistna i tak wszystkie gatunki nadające się na bonsai ( Z czasem modteam bedzie dodawał gatunki Nigdy użytkownicy ) W taki sposób można by wywalić dział początki a zadawać pytania w nowym dziale w konkretnym temacie
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-04-16, 19:14   

:dobani:
 
 
 
esbart
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-16, 19:49   

Oloix, uważasz to za dobre rozwiązanie czy rzucasz pomysłami?

Z samego początku powiem, że na moderatora bym się pisał. Jednak moja wiedza na temat bonsai jest mała, wręcz znikoma, pomijalna w obliczeniach... Tyle ku ścisłości, co do mojej osoby.
Przydzielanie rewirów moderatorom miałoby sens, gdyby tych moderatorów było zdecydowanie więcej.

Pomysł, co do robienia tematów, podtematów i ich późniejszych jeszcze podpodtematów jest conajmniej nie trafiony. Jestem za podziałem forum, ale bez przesady. Co da Ci podział na gatunki drzew? Nawet gdybyśmy ograniczyli się (ze względu na blisko nieskończoną ilość gatunków możliwych do uprawy) do kilku gatunków plus "innych". Poza tym, człowieku, jak Ty zamierzasz się poruszać po takim forum z setkami (pod)podtematów (kilka działów, to co innego niż setki podtematów)?
 
 
oloix
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-17, 12:40   

esbart trochę mnie nie zrozumiałeś albo ja ciebie :-P
Nie chodzi mi o tworzenie 100 pod pod tematów
Tylko by był temat zamias początków porady lub podobny i tam by były tematy ale nie sto !
jeden temat jeden gatunek
czaisz bazę ??
bo jak wejdziesz w początki to znajdziesz przynajmniej 2-5 tematy o takim samym lub podobnym temacie i treści.
Dobra nie podoba się to nie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group