Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Adam Słodowy
Autor Wiadomość
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-04, 23:47   Adam Słodowy

Mam taki pomysł. Na forum jest kila wątków na temat robienia donic, stanowisk zimowych itp. Od niedawna chodzi mi po głowie pomysł na dział "Zrób to sam", w którym to można by zamieścić wspomniane przeze mnie tematy, jak i zamieszczać nowe. Na forum mamy wielu majsterkowiczów i specjalistów z dziedzin, które mogą się pośrednio, czy bezpośrednio przydać w sztuce bonsai. Ponad to odwiedziłem dziś niemieckie forum bonsai i dostrzegłem właśnie taki dział. http://bonsai-fachforum.d...6f77858973f7239
Oczywiście mogą się pojawiać tematy irracjonalne, ale one też są potrzebne żeby wybijać różnego rodzaju unowocześnienia.
Sam mam kilka pomysłów, które bądź już zrealizowałem, bądź realizuje.

Na forum mamy różnego rodzaju mechaników, metalurgów, stolarzy i innych pasjonatów technicznej grzebaniny, którzy z chęcią podzielą się swoimi pomysłami, wiedzą czy spostrzeżeniami.
Oczywiście nie mam na myśli pomysłów, jakimi darzył polską młodzież epoki realnego socjalizmu p. Słodowy lecz profesjonalne rady i koncepty.

Zatem, co mod team na to :?:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ronin 2008-04-04, 23:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
oloix
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-05, 20:47   

Powiem ci coś


Jesteś genialny


Taki dział jest super Normalnie jak to przeczytałem to normalnie tyle mi pomysłów weszło do głowy ze szok

Adminów proszę o taki dział

Jestem za TAK
 
 
arek_wie 
arek_wie


Pomógł: 2 razy
Wiek: 57
Dołączył: 19 Paź 2007
Skąd: marciszów
Wysłany: 2008-04-05, 21:05   

ja też za
_________________
arek
 
 
 
carol1 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Skąd: Knurów
Wysłany: 2008-04-05, 21:09   

Pomysł dobry, popieram :)
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-06, 00:03   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-23, 06:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
carol1 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Skąd: Knurów
Wysłany: 2008-04-06, 09:45   

Chodzi tu o dział jak najbardziej związany z bonsai. Dla przykładu... masz drzewko, chcesz stoliczek a nie masz kasy/nie masz gdzie kupić. No to czemu by nie zapytać na forum o bonsai jak zrobić stolik pod bonsai? Ja zrobiłem małe podstawki ostatnio :) Myśle że taki jeden działbyłby dobry i na pewno by się przydał.
 
 
esbart
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-06, 10:05   

Myślę, że gdyby powstające podfora miały zastosowanie wśród użytkowników, tj. gdyby pytanie o gatunek rośliny umieszczali w "Co to za gatunek?" taki rozwiązanie byłoby świetne.

Jednak w tej chwili większość postów znajduje się w podforum "Początki". Nieważne, czy to chodzi o kształtowanie, czy o podłoże...
Myślę, że tutaj ModTeam musi zadecydować, czy starczy im czasu na charytatywa. Przemieszczanie jednego wątku z jednego tematu na drugi jest szybkie, ale gdy mamy ich setki... ;/
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-04-06, 11:52   

wog napisał/a:
zrobcie jeszcze ze trzy dzialy i nikt sie bez dzialki amfy nie polapie z tym forum
jak sie nie polapie ?? popatrz sobie Panie Wog na to niemieckie forum ile tam jest dzialow i jakos sie ludzie lapia i z tego co widzialem to bardzo duzo jest tych forumowiczow , im wiecej dzialow tym lepiej , moze uda sie zrobic najwieksze forum o tematyce bonsai w karju , bo ten dzial jak najbardziej tyczy sie bonsai i moze sie okazac bardzo przydatny dla innych ktorzy chcieli by stworzyc cos samemu . jestem jak najbardziej za stwozeniem tego dzialu .
 
 
 
oloix
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-06, 13:29   

pawel18, dobrze mówisz

Np Ktoś ma bonsai w doniczce plastikowej a u niego w mieście nie ma takiej jakiej on potrzebuje
Wchodzi sobie w taki dział szuka o donczkach idzie do sklepu kupuje potrzebne zeczy i ma dniczkę
 
 
esbart
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-06, 13:33   

Na jedno wychodzi. Im szerszy podział zawartości forum tym lepiej. Jednak proszę pamiętać, aby to wszystko miało sens, KAŻDY użytkownik forum musi umieszczać konkretny temat we właściwym dziale - nie dowolnym czy losowym.

Trzeba wyedukować tych użytkowników, którzy z lenistwa każdy swój temat, jaki by nie był, zakładają w "Początkach".

Jestem ZA rozszerzeniem forum o dodatkowy dział(y).
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-06, 14:28   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-23, 06:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fidelpatcha 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 10 Kwi 2007
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2008-04-06, 15:35   

pawel18 napisał/a:
im wiecej dzialow tym lepiej , moze uda sie zrobic najwieksze forum o tematyce bonsai w karju ,

To jest Grzegorzu potwierdzenie twoich słów. Forum to hobby, a zajmowanie się bonsai to skutek uboczny. Tylko jak tu pokazać forum na wystawie?
_________________
Damian S.
 
 
esbart
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-06, 15:52   

Forum ma służyć zbieraniu informacji i dzieleniu się nią. Ja nie wchodzę w dział "Co to za gatunek?", bo raz - nie chce mi się identyfikować, dwa - nie znam roślin tak bardzo.
Więc ten dział zawsze oznaczam jako przeczytany i nie zawracam sobie tym głowy.

Jeśli zaś komuś utrudni się szukanie czegoś na forum to uważam, że się myli. Wyszukiwarka... wyszuka, bez względu na to, gdzie umieścimy post.
Jeśli będę szukał jakichś informacji o mieszance ziemi dla klona to wystarczy, że zaznaczę żeby było wyszukiwane w dziale "Przesadzanie i Podłoża" i wpiszę "klon", a nie "mieszanka dla klona" dla całego forum - nie znajdę tego, co bym chciał używając drugiej metody, a pierwszą można użyć tylko, gdy będzie podział forum na działy. Im szerszy podział tym lepsze działanie wyszukiwarki (pod warunkiem umiejętnego posługiwania się nią).

Jeśli po wejściu na forum, będziesz chciał przeczytać wszystkie posty jakie napisano od ostatniej wizyty to klikasz na głównej stronie forum "Pokaż wszystkie tematy od ostatniej wizyty". Nic trudnego, a nie będziesz też musiał klikać na każdy dział, żeby przeczytać.

Jak dla mnie więcej działów nie ma negatywnego wpływu na użytkowników forum. Jedynym minusem będzie to, że ModTeam będzie musiał się więcej bawić w przenoszenie, etc.
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-04-06, 18:59   

esbart napisał/a:
Jedynym minusem będzie to, że ModTeam będzie musiał się więcej bawić w przenoszenie, etc.
no to moga wybrac jeszcze paru moderatorow
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-06, 19:26   

Dział zrób to sam miałby charakter czysto techniczny, więc obawa, że ktoś zamieści w nim temat, co to za drzewko jest mało prawdopodobne, jeśli w ogóle jest, z innego powodu niż nieuwaga. Jest to decyzja mod teamu. Nie chcą więcej modów, ale forum to dyskusja, a tego działu nie korygowałby np. szef jeżeli nie będzie miał o tym pojęcia tylko ludzie, którzy bądź pracują w tej tematyce, bądź są pasjonatami, majsterkowiczami czy innymi -ami. Według mnie rola adminów miałaby sie sprowadzać do usuwania starych i zbędnych tematów. Jest to raczej wydzielenie z swoistej wieży Babel, jaką jest dzieł z innej beczki. Co do stwierdzenia, ze dzieł historia naszych drzewek jest zbędny, to mam odmienne zdanie. Raz, że można zaobserwować rozwój drzewka i wykonywane na nim zabiegi, a dwa, że drzewko bonsai musi mieć swoją historię. Dla mnie temat zrób to sam jest zbędny, jeżeli chodzi o koncepty techniczne, bo ja mam pojęcie o takich rzeczach, ale zdałem sobie niedawno sprawę, że to, ze ja wiem nie oznacza, ze inni wiedzą. Dobrym tematem byłby "przepalanie drutu miedzianego", który rozwiązałby definitywnie spory i ukrócił dywagacje w innych postach.
Ja jestem z zamiłowania stolarzem, renowatorem mebli. Nie obca mi jest też praca w metalu, prace budowlane, bo zajmuje się tym od kilku lat, ale pytanie czy inni też mają pojęcie jak np. sklecić jakiś stół, zrobić stoliki do ekspozycji, automatyczne zraszanie czy szklarnie na działce :?: Niech każdy sobie sam na to pytanie odpowie.

Poza tym, jak dla mnie im więcej działów, tematów czyli większa segregacja, tym łatwiej jest coś znaleźć. Tak funkcjonują biblioteki, gdzie pozycji jest znacznie więcej i jakoś dają sobie radę, a mało tego wypożyczający też.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ronin 2008-04-06, 19:34, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group