Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty .... ?? :)
Autor Wiadomość
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-03-20, 16:53   

tez tak wlasnie slyszalem no i wlasnie nie wiem co z roslinkami zrobic . szkoda zeby je pomrozilo
 
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-03-20, 17:48   

pfffffff niepiszcie ze do konca miesiaca ja mam moje roslinki ktore wypuscily paki w pomiesczeniu gospodarczym a tam nie ma za duzo swiatla!
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
Guldan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-20, 19:55   

ja mam w donicy tego mojego klona i taka przyjaznie duza brzozke co zem ja z pola wykopal (to sie wtedy yamadori nazywa?). maja duze donice robocze, jakos ich przez te zimne dni nie schowalem i troche sie boje czy nic im sie nie stalo, choc z drugiej strony one non stop staly na dworze wiec powinny zahartowane byc. szkoda by mi bylo tego klonu jakby mi przemarzl ;/
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-20, 19:57   

Śnieg im nie zaszkodzi. Mrozu trzeba się obawiać
 
 
Guldan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-20, 20:00   

no wlasnie ja sie wieczorno-nocnych mrozow obawiam. snieg to luzna rura.

a taka syfna pogoda ma jeszcze caly nastepny tydzien byc ponoc.
 
 
Amen 
Kamil Turner


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Paź 2007
Skąd: Pnc
Wysłany: 2008-03-21, 00:52   

U mnie obecnie jest poniżej zera, a rośliny obudzone. Czeremcha rozwineła liście, Jałowce zaczeły wypuszczać nowe pędy. Niestety nie miałem czasu i stoja niezabezpieczone przed mrozem, jedynie nie grozi im wiatr i śnieg.
 
 
EnDiK 
Rafał Andrys


Pomógł: 24 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Piaski Woj.Lubelskie
Wysłany: 2008-03-21, 10:23   

u mnie jest podobna sytuacja. Prawie wszystkie moje liściaki rozwijają liście i stoją juz na swoim letnim stanowisku nie zabezpieczone przed mrozem. W mojej okolicy jest około 0 stopni i z 10cm śniegu :-/ mam nadzieje że szybko przyjdzie wiosna. A przecież dzisiaj pierwszy dzień wiosny. :-|
 
 
 
carol1 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Skąd: Knurów
Wysłany: 2008-03-21, 15:01   

Ja mam pryesadyonego cisa, ktory początkowo miał iść na kamień więc cała ziemia z korzeni została wypłukana, i brzoze która przeżyła bardzo derastyczne cięcie i musi puścić ze starego grubego i gołego pnia, a tu nagle taka pogoda, i zamiast ciepło, słoneczko to musze moje rośliny na noc chować a w ciągu dnia wyciągać w miejsca gdzie nie wieje tak bardzo, gdzieśprzy murze żeby cieplej było... albo w ogole stoją zamknięte w słabo oświetlonym pomieszczeniu :| w sumie wszyskie rośliny już puściły a tu takie coś ;/ mogłaby ta wiosna się już pojawić...
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-21, 15:07   

Ja całe szczęście nie muszę się martwić, bo skoro roczna sadzonka ligustra przezimowała w mojej szklarni, to chyba nie mają tam źle. Dzisiaj zaobserwowałem, że Winobluszcz się obudził, Jałowce i Sosna Kosa też. Zaczyna mnie już wszystko cieszyć :-D Nie martwcie się, będzie dobrze. A to coś, co mamy za oknem, to tak jak mówiłem: zima zapomniała czapki i się wróciła, i zaraz sobie pójdzie. ;-)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ronin 2008-03-21, 19:03, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
EnDiK 
Rafał Andrys


Pomógł: 24 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Piaski Woj.Lubelskie
Wysłany: 2008-03-21, 19:01   

mam nadzieje że sobie pójdzie. Carol ja jestem w takiej samej sytuacji. Na noc chowam cenniejsze drzewka do garażu a rano wyciągam. ;/ i taka pogoda ma być podobno do końca tygodnia.
 
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-03-22, 11:40   

EnDiK, a gdzie trzymales w zimie drzewka ?? jezeli w garazu bez zadnego dodatkowego zabezpieczenia i daly sobe rade to teraz dadza sobie rade nawet na polu , bo watpie zeby zima w garazu bylo cieplej niz teraz na dworze , no chyba ze masz garaz ogrzewany to zmienia postac rzeczy .
 
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-03-22, 12:07   

A ja w zimie chronie moje drzewka bardziej przed wiatrem niz zimnem! Ale co tam za duzo sie nie znam wiec moge sie mylic!
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-03-22, 12:20   

nie myslisz sie . grozniejsze od zimna sa mrozne wiatry , ktore czynia wieksze szkody od zimnego powietrza i sniegu .
 
 
 
EnDiK 
Rafał Andrys


Pomógł: 24 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Piaski Woj.Lubelskie
Wysłany: 2008-03-22, 14:31   

trzymałem rośliny pod młodą sosną i były przysypane liśćmi a teraz stoją na swoim letnim stanowisku na 'ławce' wyskości 1metra przy garażu i mają tam cały czas światło. Martwie się głównie o te które pozyskałem jak były cieplejsze dni (klon, brzoza..) :-(
 
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-03-22, 17:16   

zwlaszcza brzoza zle znosi takie przymrozki . zebezpiecz jej jakos korzenie zeby nie pomarzly , bo moze sie to przelozyc pozniej na zrzucenie kilku dolnych galazek , no chyba ze pozyskales sam pien , to nie mam pojecia jakie moga byc skutki .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group