Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
sadzonka Ligustra pomoc
Autor Wiadomość
Trium
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-10, 06:47   sadzonka Ligustra pomoc

chciałem sie spytać was a mianowicie przede wzystkim Jacka Grzeglaka u mnie z sadzonki wyrastają 2 gałazki czy jedną z nich teraz usunąć w najbliżższym czasie czy poczekać jeden sezon dopiero wtedy mi chodzi o zrobienia coś podobnego do Wiąza mame tylko ze ligustra mame

przepraszam za złą jakość zdjęcia ale telefonem robiona:/
http://img230.imageshack....dsc01095vt7.jpg
Ostatnio zmieniony przez Trium 2008-04-10, 06:52, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
slawekcavan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-10, 23:17   

czemu jedną chcesz uciąć??? z tego co jest na zdjeciu wynika że uciołeś już pień. a z tego rozgałęzienia to jedną odnogą można przedłużyć pien a z drugiej zrobić gałąź. według mnie niema jeszcze co przycinać może się przydać
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-04-10, 23:34   

Dokładnie , nie ma czego jeszcze ciąć , a poza tym nie czytałeś chyba opisu w jaki sposób się to robi z sadzonki wiąza , zaznaczam WIĄZA , nie ligustra , bowiem ten gatunek rośliny nadaje się raczej na nieco większe formy niż mame , lecz nie przeczę , warto próbować , tyle że musisz drutować gałązki w dość wczesnym stadium , tylko bez przesady , jak na tym przykładzie , po prostu zdrewniałe są dość twarde , jednak z roczną gałązką nie powinieneś mieć większych problemów :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Trium
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-11, 06:43   

aha dziękuje ale jk byście czytali to nie napisałem teraz tylko w najbliższy,m czasie miałem na myśli miesiąc 2 lub 3 zależy to czyli jacku mam zostawic jedną na przedłużenie pnia a drugą gażązkę?? a jak miałęś na myśli większa formę to jaką miałeś na myśli ile cm i jak byś mógl naszkicowa mi to albo ktoś inny zrobi szkic
Ostatnio zmieniony przez Trium 2008-04-11, 06:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-04-13, 00:58   

Większa forma to wg. mnie roślina powyżej 25 cm , czyli wielkość shohin , co do cięcia to nie śpiesz się z nim za nadto jeśli drzewko ma szybko rosnąć i być silne do zagęszczenia nisko jak do mame , to nie tnij sadzonki w tym roku wcale , a co do ligustra , to owszem można zrobić z tego gatunku mamae , lecz lepiej nadaje się na nieco większe formy . Jeśli coś jest lepiej tak , to nie znaczy że się nie da inaczej :-P :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Trium
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-13, 07:55   

ahadzieki a czy mozna zrobić z niego takie drzewko 30cm ale w takim stylu jak twoje mame bo9 mam rówkiez sporo sadzonek wiąza wiec z nich coś mame spróbuje
Ostatnio zmieniony przez Trium 2008-04-13, 07:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-04-13, 09:35   

Odpowiedź wydaje mi się oczywista , oczywiście że się da , tylko wymaga to czasu , a przede wszystkim czasu na wzrost sadzonki :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Trium
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-18, 19:38   

następne fotki tylko daję tak od "picu" tak żebyście zobaczyli sobie jak się sadzonka rozwija jeśli chcecie mogę co jakiś czas wrzucać fotki

PS. przepraszam za złą jakość fotki ale robiona telefonem nie mam cyfrówki
Ostatnio zmieniony przez Trium 2008-04-18, 19:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slawekcavan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-18, 20:39   

nabiera tępa. ja mam sadzonki wielkości 2 cm i czekam sobie aż ruszą :-)
 
 
Trium
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-18, 20:55   

aha a jakiego drzewka masz (tzn jaki gatunek) moja rośnie jak na drożdżach
 
 
slawekcavan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-18, 22:39   

sadzonki mam ligustra i wiązu a udało mi sie ukorzenić w tym roku 6 karmon i 8 serissy. serissa ma już po 8 cm
 
 
Trium
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-19, 09:53   

aha ja mam również wiąza ale saressy i karmony nie mam mi się nie podobają
 
 
Bix
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-21, 06:38   

A cóż to jest "saressa"?!!!

Ludzie, potem mówicie ze w necie nic nie mozna znaleźć na temat gatunków - przy takiej pisowni.....
 
 
Trium
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-21, 07:10   

zwyczajnie sie cze[iasz jak sie tym interesujesz to powinienes wiedziec o jaki gatunek chodzi a tutaj chcesz nabic tylko postow wiec jak masz pisac nie na temat to nie pisz wcaale
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-21, 09:06   

Trium napisał/a:
zwyczajnie sie cze[iasz jak sie tym interesujesz to powinienes wiedziec o jaki gatunek chodzi a tutaj chcesz nabic tylko postow wiec jak masz pisac nie na temat to nie pisz wcaale


Proponuję wpierw popatrzeć w jakich tematach się wypowiada p. Bix zanim coś mu przypiszesz. Do nabijania postów mu daleko. Popieram go całkowicie, bo forum musi jakoś wyglądać a jak tak zalej pójdzie z ortografią i gramatyką (już nie wspomnę o stylistyce) co poniektórtch to zamiast bonsai będziemy widywać BONZAI, BANZAJ czy jak kto jeszcze wymyśli.
Więc na przyszłość patrz czy piszesz prawidłowo, a raczej przepisujesz, bo to raczej Ty nie masz wiedzy i nie czaisz skoro możesz w ogóle tak napisać
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ronin 2008-04-21, 09:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group