Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak prowadzić dalej to drzewko?
Autor Wiadomość
B2irdy
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-08, 00:46   Jak prowadzić dalej to drzewko?

Witam,

Jestem nowy, i jest to moje pierwsze drzewko, chciałbym się dowiedzieć jak je prowadzić, albo czy np. nie trzeba może go już przesadzić do czegoś większego? Jak formować?, może jakieś propozycje? Napiszcie mi co wiecie z góry dziękuje. Nie chciałbym go zmarnować.

Wymiary doniczki: dł. 14,5cm, szer. 9,5cm, wys. 4,5cm

Wymiary drzewka: szer. ok. 22cm, wys. ok 22cm

Zdjęcia drzewka:



 
 
Bunny 


Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2008
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-06-08, 12:23   

co to za Druty? :shock:

a przesadzanie itp to juz trzeba sprawdzic samemu. na forum juz ten temat porusznao wiec nei bede nasty raz pisał w jaki sposob sie to sprawdza....
a co do prowadzenia to juz sprawa prostsza. masz juz wstepnie uformowane drzewko- przynajmniej pień. a koronie po prostu daj rosnąć. narazie nie przycinaj bo jest dosc malo zieleni i nie bardzo jest co formowac..... narazie zajmij sie pielegnacja i zglebianiem iedzy na temat Bonsai
_________________
Pozdrawiam
Bartek Syczewski
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-06-08, 20:47   

Taa. Styl masz. Przesadzić musisz, możesz teraz- ciut większa donica, mieszanka przepuszczalna -jest na forum mieszanka podana przez Olona. Z formowaniem to: zdejmij druty, zrób jedynie odciągi i niech rośnie. Tnij te gałęzie, które ewidentnie nie pasują, są niewłaściwe albo zabierają niepotrzebnie soki roślinie. Jedyne, co masz do kształtowania to górę i gałęzie. Jak napisałem gałęzie na razie odciągami, a górę będziesz musiał zadrutować, ale daj mu chwile na odpoczynek po przesadzeniu.

Poszukałem już tego wątku :http://www.przyjacielebonsai.home.pl/forum/viewtopic.php?p=7956&highlight=#7956
Tu masz mieszanki do ligustrów.


I jeszcze jedno, niezwiązane z tematem. Wydaje mi się, ze ten kaktus też się zbytnio dobrze nie ma, ale to może moje fanaberie. Najlepiej zajrzyj na forum tematyczne.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ronin 2008-06-08, 20:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
B2irdy
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-08, 22:49   

Kaktus się dobrze nie ma, niestety już od dawna, podejrzewam że za duża doniczka jak na takiego malucha była.
 
 
Bunny 


Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2008
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-06-09, 00:11   Kaktus

o ile sie nie mylę to ten kaktus to opuncja wiec przesadzanie do mniejszej doniczki zmieni jedynie to, że będziesz mógł lepiej ocenić kiedy podlać. Zmień tylko mieszankę na bardziej piaszczystą. Możesz kupić zimie do sukulentów i dodać do niej trochę piasku. Gdy stoi stoi na pełnym słońcu należy podlewać po wyschnięciu ziemi- nie lubi zbyt długiego przesuszenia. wiec ok raz na tydzień- półtora tygodnia - musisz sam ocenić;) przez wielkość doniczki może to być trochę trudniejsze....

sam mam kilka sukulentów i zaskoczyło mnie jak opuncje bardzo lubią wodę- ale oczywiście bez przesady ;)
_________________
Pozdrawiam
Bartek Syczewski
Ostatnio zmieniony przez Bunny 2008-06-09, 11:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group