Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mój bonsai - poczatki
Autor Wiadomość
filiptytan
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-01-05, 17:27   Mój bonsai - poczatki

mam pare pytan na temat bonsai

ADMIN jr: fipytanku mój drogi! Zacznij się stosować do zasad panujących na forum, bo twoje wątki będą lądować w śmietniku. Regulamin wszystko dokłdanie opisuje. Szczególnie pkt 7.2 i 7.3 i 6.3. Poza tym, nie pisz każdego zdania w osobnym poście, tylko EDYTUJ jeden !!

Picture 016.GIF
muj nowy bonsai
Plik ściągnięto 5864 raz(y) 23,64 KB

Picture 022.GIF
Plik ściągnięto 5864 raz(y) 27,99 KB

Picture 014.GIF
Plik ściągnięto 5864 raz(y) 24,11 KB

Ostatnio zmieniony przez Olon 2008-01-06, 08:41, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
filiptytan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-05, 17:28   

daloby sie skrzywic pien troche ? a jak go pielegnowac mniej wiecej wiem ale fachowa rade szukam :-)
pnia raczej skrzywic juz sie nie da- tak mi sie wydaje. co do drzewka moze to byc wiaz ale zrob zdjecie listkow - bedzie wiadomo na 100% ;]
stare opadly ale puszcza nowe bo zmarzly jechal z angli
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-01-05, 17:52   

to jest wiaz na 100 procen . co do pnia to drutem go nie skrzywisz , ale podczas przesadzania mozesz go posadzic pod innym katem .
 
 
 
filiptytan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-05, 17:53   

muglbys mi pokazac np jak go uksztaltowac narysowac na paincie namojej fotografi szkic jak ma wygladac z potem jaka najlepsza wersia?
dobry pomysl z tym przesadzeniem
a jak sie uzuskuje takipien skrzywiony czytalem ze pzry takim kzrewie to trzeba mu troche kozrenie na wierzch wystawic wytrzyscic i na ZIME TROSZKE SCHOWAC
PODOBA MI SIE STYL WYPROSTOWANY NIEREGULARNY
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-01-05, 18:10   

posluchaj . musisz sie nauczyc jeszcze edytowac posty bo inaczej beda one usuwane . albo pisz w jedym poscie wszystkie pytania bo nie mozna co chwile robic posta i pisac w nim po jednym pytaniu . jezeli nie wiesz jak edytowac posta to tam gdzie napisales ostatniego posta po prawej stronie pisze edytuj . klikasz na to i otwiera ci sie ten post co napisales i do niego dopisujesz a nie tak jak ty robisz . wracajac do drzewka . ono jest juz uksztaltowane w stylu miotlastym . nie uzyskasz z niego tego stylu co chcesz . mozesz jedynie przyciac odpowiednie galazki , te ktore nie pasuja badz psuja kompozycje , ale narazie z tym drzewkiem nic nie rob . nie przycinaj , nie przesadzaj , nie nawoz . mozesz jedynie podlewac i to nie za duzo bo drzewko w tym stanie podtrzebuje o wiele mniej wody niz by bylo cale zielone . druga rzecz to zraszanie . zraszaj kilka razy dziennie ja zraszam swoje tak 2-3 razy , ale jest pewna roznica miedzy moimi drzewkami a twoim , mianowicie taka ze mojed drzewka maja liscie a twoj okaz dopiero je wypuszcza . co do tego skrzywionego pnia to nie za bardzo bedzie pasowal do twojego drzewka , ale skoro sie uparles to po prostu z jednej strony podsypujesz troche wiecej podloza niz z drugiej i po sprawie . po kilku krotnym przesadzaniu i przycinaniu korzeni bryla korzeniowa powinna sie uksztaltowac , o ile dobrze to zrobisz .
 
 
 
Łukasz Czarnecki 
Junior Admin


Pomógł: 30 razy
Wiek: 38
Dołączył: 18 Gru 2007
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-01-05, 18:18   

Posłuchaj rad pawła. Tak jak napisał oprócz miotły nic innego się z tego nie zrobi. Podczas pielęgnacji pilnuj żeby miał odpowiednią wilgotność - jak wierzchnie podłoże przeschnie dopiero podlewaj i usuwaj wodę która wydostała się np do podstawki. Drzewka nie mogą stać w wodzie bo korzenie szybko moga pognić. Pilnuj tez żeby go nic nie przewiało- uczul na to swoją rodzinkę by uwazała jak otwiera okno a twój wiąz stoi obok. ALbo go czymś zabezpiecz (karton, gazeta, styropian) albo najlepiej wynieś z pokoju na czas wietrzenia. JAk temperatura znowu wróci do normy to przynies drzewko :) I nic z nim nie rób- poczekaj do wiosny :)
Ostatnio zmieniony przez Łukasz Czarnecki 2008-01-05, 18:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
filiptytan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-05, 18:21   

ok a inny styl muglbym jeszcze chhyyba osciagnac jakby mi galaz i posla w gore a inne by byly po boku chyba a do waszych rad zalece sie za chwile

Picture 0210.GIF
cos w tym stylu
Plik ściągnięto 5795 raz(y) 25,47 KB

Ostatnio zmieniony przez filiptytan 2008-01-05, 18:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Łukasz Czarnecki 
Junior Admin


Pomógł: 30 razy
Wiek: 38
Dołączył: 18 Gru 2007
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-01-05, 18:33   

Najpierw skoncentruj się na tym żeby drzewko przezyło do wiosny i wypuściło zdrowe pędy. Mimo że wiąz jest typem indoora i mozna z nim robić prawie wszystko o każdej porze to:
1. Pewnie jest to nowe drzewko więc musi mieć ok 3-4 tyg na aaklimatyzację
2. Mimo wszystko najbezpieczniej cokolwiek robić wiosną bo wtedy roślina dostaje kopa i intensywnie się rozwija toteż wszystkie "straty" jest w stanie szybko odrobić.
3. Poczekaj aż się rozwinie- wtedy sam ocenisz czy aby na pewno chcesz z nią coś robić. Jesli tak to będziesz miał na to mase czasu- bonsai to pasja dla cierpliwych :)
 
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-01-05, 18:35   

ta mozna by bylo z niego duzo zrobic np cos takiego , ale po co marnowac drzewko i kilka ladnych lat pracy jak mozna kupic drugie o stylu jaki ci sie podoba a to prowadzic dalej jako miotle . po 2 zeby z tego drzewka stworzyc inny styl niz mu nadano to trzeba miec duze doswiadczenie i trzeba wiedziec co i kiedy i jaki robic . w twoim przypadku raczej narazie nie jest to mozliwe

virt 222.GIF
Plik ściągnięto 5777 raz(y) 24,19 KB

 
 
 
filiptytan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-05, 18:37   

wiem czytalem juz duzo zeczy na ten temat bede drutowal tak jak na przerobce zdjecia albo podobnie styl miotlasty troche nudny zrobie podobne drzewko jak na pzrerobce podkresle grube galezie liscie mu zmarzly byl pzrywiezi0ony z angli ale puszcza nowe :-)


nowe liscie............

928.GIF
urosly liscie
Plik ściągnięto 5768 raz(y) 29,44 KB

Picture 031.GIF
liscie
Plik ściągnięto 5768 raz(y) 33,56 KB

Picture 028.GIF
Plik ściągnięto 5768 raz(y) 24,14 KB

Ostatnio zmieniony przez filiptytan 2008-01-05, 19:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-01-05, 18:40   

filiptytan napisał/a:
styl miotlasty troche nudny
styl miotlasty moj drogi to jeden z najtrudniejszych styli do stworzenia . twoje bonsai ani troche nie przypomina profesjonalnej miotly po prostu ma ksztalt niby miotly , wiec poczytaj sobie duzo na temat tego stylu a zobaczysz ze twojemy drzewku sporo barkuje do doskonalosci .
 
 
 
Łukasz Czarnecki 
Junior Admin


Pomógł: 30 razy
Wiek: 38
Dołączył: 18 Gru 2007
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-01-05, 18:47   

Paweł a czy w bonsai można uzyskać doskonałość? :) Zawsze można coś poprawić :)
 
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-01-05, 18:49   

no to fakt :) bonsai nigdy nie jest skonczone . dzieki za sprostowanie
 
 
 
Łukasz Czarnecki 
Junior Admin


Pomógł: 30 razy
Wiek: 38
Dołączył: 18 Gru 2007
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-01-05, 18:56   

I to jest właśnie najpiękniejsze :) Twoje dzieło zawsze będzie wymagało poprawek i dlatego zawsze będzie cię fascynować :)
 
 
 
mexicoman
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-05, 18:57   

I zawsze będziesz myśleć, co tu zrobić żeby bonsai wyglądało jeszcze lepiej...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group